Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da se pohvalim posto su mi farovi bili u haosu resio sam da se pozabavim sa njima problem je bio sto su stakla bila mnogo zaprljana i pukle mi neki nosaci sto su drzali one sjajne plastike... Zagrejao sam ih fenom skinuo stakla pa sam skinuo sav onaj crni silikon oprao stakla bila su b as katastrofa prljava iznutra onda sam popravio nosace sjajnih plastika vratio sve zalepio zadihtovao sve da ne moze da udje nista od prljavstine i sada mnogo bolje izgledaju kao da su novi :D a videcu kako sijaju kad se smrkne :D Sada su na redu xenoni :)

Evo slika kad je jedan bio ociscen i jedan kad dok ga nisam otvorio i jedna slika kad je sve zavrseno

Picture_002.jpg Picture_004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Maki

Sada je neuporedivo bolje nego sto je bilo ono pre doduse ostala su mi jos neka mala podesavanja ali ok je i ovako

@ Sale

Hvala hvala... A na koji dihtung mislis? :)

@ Bane

Hvala trudim se da bude sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah i ja sam saleta hteo da pitam na koji dihtung misli,jer citam temu i ne mogu da nadjem nista,ali ne brini zna Sale tako. :p

Koliko te je sve izaslo,kako si ih vezao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me izaslo nista samo malo vremena :) A na sta mislis kako sam ih vezao? Ako mislis na one sjajne plastike njih sam bas legano resio posto ima ona kao pecurkica gde ulazi glava od srafa kroz nju sam samo ubacio onu glavu od srafa i provukao sa strane metalni klin kao neki i to je to drzi bolje nego fabricki :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim malo temu :) Radio sam glavu motora kompletno menjao dihtung glave dihtung poklopca menjane gumice polirani ventili i sicevi ventila sipano ulje selenija 20k G12 antifriz,repariran alternetor i alanser ociscena komplet usisna grana i leptir gasa,ociscen izduv i skinut katalizator,zamenio mali hladnjak(samo jos gumice da zamenim na njemu)Trebalo bi za koji dan da mi stigne pecurka pa da idem na stelovanje plina...Danas sam skratio rucicu menjaca za 5 cm po meni mnogo blje izgleda..Sutra stavljam slike kad slikam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora uvek da se radi :))

Izveo sam je krajnje jednostavno kako sam se nadao da ce da bude :) Prvo sam skinuo onu oblogu gde su urezane brzine onda vodoinstalaterskim klestima okrenuo onu plastiku koja je na sipci posle se lako skinula i kada se ona skine poluga za rikverc se samo izvadi na gore skratio sipku za 5 cm posle skratio polugu na odredjenu meru vratio sve to zalepio lepkom onu plastiku sto ide na sipku vratio oblogu i to je to :) Veoma sam zadovoljan mnogo je lepsi osecaj kada menjam brzine a i na izgled mi lepse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio u mogucnosti danas da slikam rucicu ali sam zamenio mali hladnjak i gumice koje sam nasao po neverovatnoj ceni od 5 dinara po komadu :D Sada mnogo bolje greje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam danas xenone 6000K posle sledi ugradnja :) A takodje sam nabavio i jednog malog bravisu kojeg cu tek srediti :)

Picture_001.jpg Picture_002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavidim ti na ovom malom Bravu, ja Punta tražim gde god da vidim da ima tih malih autića, sve prevrnem i uvek se na kraju razočaram :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi deluju zelenkasto, verovatno imaš Nokiu, hoće ona da napravi zelenkastu ili žućkastu sliku, 6000K bi trebalo da vuku na plavo :whistle: sve u svemu da sačekamo bolju sliku :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsungom D600 slikano :) Uopste nisu ovakvi kao na slici :) Slikao sam na brzinu kad ga operem moram da napravim bolje slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je utisak voziti sa xenonima a posebno me interesuje kada je vlažan put. Jesu li standardni Bravo farovi ili sa sočivima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na investiciji, to je verovatno na bravu i najbolja investicija, samo trebao si da uzmes 4300, zbog mokrog puta od kise, a i imas rebraste farove, tako da 4300 u tim farovima kad gledas u njih izgledaju malo plavlje, ali dobro nisi ni sa tim pogresio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam veoma zadovoljan kako svetle u ovim rebrastim farovima skoro pa i ne trebam da palim duga svetla...Malo sam se namucio dok sam sve nastelovao jer su drzace sijalica napravili od nekog snj materijala pa se sam pokrivio ali na kraju sam ih dosta dobro nastelovao...Po mokrom nisam jos imao pilike da vozim jer sam ih danas namontirao videcu kad padne neka kisica...Razmisljao sam se izmedju 4300k i 6000k i na kraju sam uzeo ove..

Sledeca mi je investicija da ubacim bele pozicije u farove jer sam ove zute izvadio i da ubacim isto bele pozicije u maglenke da sijaju u isto vreme kad i farovi i da izvrsim nekek prepravke na prednjem braniku da stavim mrezicu...

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da ti predlozim kako da napravis dobre pozicije, ako se setim sutra slikacu moje, da vidis, ukratko treba ti kuciste od obicne led pozicije i dva segmenta i to ti je to, naravno po jednom faru, na smd segmentima skines onu traku sdruge strane i presavijes ih da se zalepe tako da bukvalno imas dvostrani segment sa svake strane po tri diodice, ja sam tako uradio i razbija koliko svetli ali najvaznije je to sto mi ne crkava za razliku od svih zivih pozicija koje sam kupovao. samo trebaju ti oni segmenti od cini mi se 3 cm, zato sto su oni od 5 predugacki da se guraju u far, vide se i izgleda ruzno. Verovatno cu da slikam sutra pa cu postaviti da vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...