Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nosio sam dve nedelje.... Stigao me kombi od pozadi sa nekih 80 me udario bez kocenja i to u zoni skole a ja uredno skretao desno....Ostalog se ne  secam jer sam bio u nesvesti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stex3105

 

Uh, baš bedak... :( 

 

Bitno da si ti ok sada, a gledano sa malo vedrijeg aspekta:

- pare od totalke za Brava, plus pare od nematerijalne štete (povrede, pretrpljeni bol, strah...), plus pare od prodaje tako slupanog Brava, plus pare od felni, gevindi i svega ostalog što može da se dobro pojedinačno proda = i više nego dovoljno za novog Brava i to nekog od mlađih godišta. Pretpostavljam da si unajmio neku od specijalizovanih Agencija da naplatiš što više, naročito su efikasni kada ima i nematerijalne štete... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam odlucio sta cu raditi da li cu ovog popravljati ili ga rasturiti  pa kupiti nesto drugo....  Dosta sam vezan za ovaj auto tako da ce  vrlo verovatno da se desi da se popravlja ovo... naravno uz  nekog veoma kvalitetnog majstora.... Nisam unajmio nikoga  jer generalno sve sto oni urade mogu i ja da uradim isto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stex3105

 

Kad budeš rasturio auto bolje ćeš videti šta je sve pokrivljeno, pa će tada svakako pametnija odluka biti da li popravljati ili ne. :thumbup: 

 

Svakako da možeš predati papire za naknadu štete kao i Agencija, nije kasno ni da ih naknadno uključiš u postupak ako bude trebalo. Praktično, drugačije u Osiguranjima gledaju kada stigne zahtev za nadoknadu šteta od neke Agencije u odnosu na to kad stigne od fizičkog lica. Poznaju se svi oni međusobno i znaju već da ne mogu da se natežu za specijalizovanim agencijama, dok kad su u pitanju fizička lica odmah pomisle da mogu svašta nešto da pokušaju.

 

Npr. Agencija bi ti verovatno savetovala da tokom te dve nedelje dok si nosio kragnu odeš još koji put do lekara da se žališ da imaš jake bolove, da dobiješ lekove za to, jer kad treba da ti se isplati naknada nematerijalne štete treba da se izmeri kojeg je intenziteta bio bol koji si trpeo...a, mnogo se lako to dokazuje kad imaš papire da si i posle dana udesa išao do lekara, žalio se na bolove, dobijao lekove, dobijao nove dijagnoze. Kad likovi iz Osiguranja vide da postoji samo jedan papir na dan udesa i ništa posle toga, oni odmah računaju da je bio bol malog (najmanjeg) intenziteta i manje isplaćuju...jer ''ako ga je više bolelo, kako to da nije išao naknadno posle dana udesa kod lekara, dobijao terapiju za bol'', itd, itd. Isto tako, verovatno bi dobio savet da odeš i da se žališ da ne možeš da spavaš, da i kada zaspiš sanjaš udes...pa opet papir za to, pa lek za spavanje...pa kad bude trebalo da se meri količina pretrpljenog straha, ti imaš papir kojim pokazuješ da si i nedelju dana posle udesa bio i dalje u stanju straha...i isplaćuje se više. U suprotnom, opet likovi iz Osiguranja imaju da kažu kako nisi imao ništa više od običnog lakog straha koji je trajao maksimalno prva 3 dana i isplaćuju manje...a, ti nemaš papir da dokažeš da je bilo drugačije.

 

Sve to može i od privatnih zadravstvenih ustanova, njihovi papiri imaju jednaku snagu kao i oni iz državnih.

Agencije imaju i svoje veštake (stručnjake: medicinske, saobraćajne i ostalih struka), koji pomažu da se isplati više...a, opet to rade ne zato što nas vole, nego je tako i njima procenat vreći.

Ovo ti navodim samo kao primer, jbg-a tako se gleda...nehumano je, ali tako se meri. Cilj Osiguranja nije da ti (nam) pravično isplati, nego što manje, i gde god mogu da se uhvate za nešto kako bi isplatili manje - uhvatiće se, naročito kad dođe do slučajeva sa većim štetama (a, ne samo obično čukanje gde postoji jedino materijalna šteta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brate na detaljnom izveztaju :)  Generalno sam svestan toga da ce pokusati  da isplate sto manju cifru. I planirao sam da ako to pokusaju ukljucim nekog strucnijeg od mene ( imam vec jednog tu u gradu koji bi mi pomogao)  ja jos nisam kompletirao svu medicinsku dokumentaciju. zakazane su mi terapije i to kad zavrsim moram da im nosim tamo. Videcemo sta ce da bude....Trazili mi da im slikam sve pehare i diplome sto sam bio na takmicenjima i  slike sa takmicenje  takodje i slike dok je auto bio u procesu farbanja. Kao i spisak svih delova koji su ugradjeni kao recaro sedista felne gewinde i ostalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Stex3105 said:

Decaci nazalost ima raznih budala u saobracaju..... Cuvajte se.....  :(

 

20190830_172401.jpg

 

 

NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...!

Steta :(

Na kraju, bitno samo zdravlje, a ovo sredice se pa kako god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze samo da si dobro, za auto mi zao, ali se oni daju popraviti ili zameniti. Za ovog sa kombijem i 80 u 30 zoni bez kocenja......
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stex brat moj ne znam te licno ali kupovao sam od tebe delove, dop smo se i jako mi je zao za peh i drago mi je da je malisa ziv i lepsi nego ikad. Viva la Fiatesta :rolleyes:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se ne opterecujes agregatom, ali tako bih voleo 2.0 20v Turbo tu da vidim strasno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo bi lepo znam sve ali nisam bas nesto zainteresovan toliko za to.  ubacicu 1.4 16v 95 konja imam jedan motor koji je kao nov presao 93 hiljade.a sve pase na sraf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ne bih rekao da je bio havarisan. Nov. Svaka dala majstoru a i tebi :D

 

On 3/17/2020 at 12:15 AM, Stex3105 said:

bilo bi lepo znam sve ali nisam bas nesto zainteresovan toliko za to.  ubacicu 1.4 16v 95 konja imam jedan motor koji je kao nov presao 93 hiljade.a sve pase na sraf.

Zbog 15ks tolika komplikacija? Iksreno se nadam da se zajebavas :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, YUgisa said:

1.6 16v je bolji motor :P

mislis pouzdaniji? kriterijum robusnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja to pre svega kazem kroz salu iz subjektivnih razloga jer taj motor vodi poreklom iz SOHC generacije motora koja je meni omiljena u Fiatovoj istoriji ;) Ne znam kako bi se poredili objektivno u dugotrajnoj eksploataciji, ali u sportskoj voznji bi se veorvatno bolje pokazao, plus uz minimalne prepravke taj motor premasuje 120ks i sposoban je da se zavrti do 8000 obrtaja. Kod Zastava nisu tako popularni kao pravi SOHC sa 8v, ali od 16v je najcesci motor koji se montira tako da je moguce pronaci tu i tamo koji "sportski" deo za dodatnu snagu ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...