Jump to content
FAS Goran
Milan-BG

Stilo 1.9 JTD 115 - postupak zamene rashladne tecnosti (antifriz)

Recommended Posts

Ispiranje sistema je vec slozen proces...Da bi se to uradilo,mislim da mora i termostat da se cacka,jer je on zatvoren dok se to radi,i logicno da voda ne moze da prokruzi svuda. Ne znam kako se to radi. Valjda ce se javiti vec neko ko je to radio ili zna kako se to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Sledi mi zamena termostata, pa sam mislio da i zamenim antifriz :)
Pitanje za JTD vozace, kupio sam 1l Paraflu G12 i 1l destilovane vode. Medjutim, majstor mi kaze da je potrebno 3l antifriza i 3l destilovane vode za kompletnu zamenu antifriza.

Da li je to stvarno tako, ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bice da jeste,jer u sistem mislim da staje i vise od 6 litara rashladne tecnosti,ne znam tacno koliko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno zamenjen kompletan antifriz :)

Informacija za ostale forumase, ukoliko imate Fiat Stilo JTD, potrebno je 3l Paraflu G12 antifriza i 3l destilovane vode za kompletnu zamenu antifriza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A odakle ste ispustali tecnost,jeste li ispirali? I ja bih mozda zamenio antifriz. ;)

Mislim da jeste ispirao majstor :) Sto se tice ispustanja tecnosti, zovem ga danas pa cu javiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punto 1.2 sa 8v iz 2001. i pitanje vezano za zamenu antifiriza. 

Antifriz su mi menjali majstori koji su mi menjali i nosač motora i amortizere, pa je bilo "daj donesi to ćemo mi za čas".

Sada imam problem da u kabini kada dodam gas čujem klokotanje tečnosti kroz sistem, što je očigledno znak da još uvek ima vazduha u sistemu.

Ja sam sutra dan već išta na put, pa sam na internetu pronašao da treba da uključim i grejanje u kabini kako bi sistem procirkulisao i izbacio višak vazduha, ali se to nije desilo.

Nivo tečnosti u posudi je ostao isti, a na žalost i zvuk klokotanja. 

Posle sam išao i kod majstora koji me uveravaju da su na dva mesta ispuštali višak vazduha i da ne može više, a da će taj zvuk tj. višak vazduha posle izvesnog vremena nestati.

Da li je neko imao sličan problem i da li može nekako da se reši ili će sve doći na svoje samo od sebe???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cv202.jpg 

 

Curi mi antifriz baš na kolenu sa slike, ali je kroz "šelnu" provučena žica (za vezanje armature) i nemam blage veze kako rešiti to curenje... Samo koleno nema da se kupi posebno. Jel neko uspeo da zezne tu "šelnu" i da stegne sastav kolena sa hladnjakom?

 
Edited by Coa123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam, kupovao sam ja ranije na Stilu 1.6 za donji ulaz creva u hladnjak jer posle zamene hladnjaka to nije htelo da drži kako treba, ali...kupljeno polovno sve u kompletu, tj. ide ta plastika zajedno sa šelnom na njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, ovako gledao sam neku emisiju i tu je bilo reci o zameni antifriza, tako da sam posle te emisije odmah otisao do auta da proverim nivo antifriza, vise od pola boce je puno, znaci nije na minimumu, e sad posto sam ja stila  uzeo pre godinu i nesto i nisam u kontaktu s bivsim vlasnikom da ga pitam da l je menjao antifriz, mene zanima sledece, posto kolicina antifriza nije na minimumu i ne znam kad je menjan da li ipak treba da ga zamenim i ako treba koji da sipam? U pitanju je 1.6 b 2003 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebas da sipas g12 a kojeg proizvodjaca, to odluci sam. Sad da li da ga menjas ako ne pitas bivseg vlasnika tesko da neko moze da ti kaze. Proveri mu tacku mrznjenja u svakom slucaju pa ako je slabiji, onda ga i zameni.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni, nije neka skupa investicija a miran si :) 

Naravno proveri tacku mrznjenja, ako je bas za debeli minus mozes destilovanu da dolijes 1 deci gore-dole mu nece znaciti puno :) 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...