Jump to content
FAS Goran
nsgaghy

Stilo 1.9 JTD - jako trese pri ubrzavanju

Recommended Posts

U zadnje vreme mi se pojavio problem , takav da mi auto jako zatrese prilikom ubravanja, uglavnom preko 80km/h ,

a kada je dosta opterecen (5 ljudi unutra) onda se jako trese pri dodavanju gasa vec od 60km/h, imam osecaj kao da ce da se raspadne.

Kada ne pritiskam gas, tj kada usporavam, ili kada stisnem kvacilo, uopste ne trese, znaci trese samo pri dodavanju gasa.

Da napomenem da nemam nikakve probleme sa kretanjem, ili vibracijama u prvoj ili drugoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj problem imam i ja vec neko vreme a na autu je sve ok osim sto mi je trap malo rastelovan. Da nisi mozda menjao gume neposredno pre nego sto je to pocelo da se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam 4 nove zimske gume na 4 nove celicne felne pre mesec ipo dana...Naravno, balansirane su.

Mada ovaj problem mi se nekoliko puta desio i sa alu 17' felnama i letnjim gumama, ali mislio sam da je do guma,posto su stvarno lose, kupujem nove na prolece.

Ali u zadnjih 10 dana ovaj problem mi je mnogo izrazeniji, pa mislim da nema veze sa gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi,ako se desava samo pri ubrzanju ja tipujem na krst poluosovine.

Sidji u kanal i okreci poluosovinu napred-nazad,ako ima lufta to je.

Mozes probati da stavis masti u tu solju gde ulasi taj krst od poluosovine i mozda ces uspeti da resis taj problem.

nadam se da sam bar malo pomogao :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ i ja mislim da je poluosovina u pitanju ;)

i ja sam imao isti problem

prvo to provjeri :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krstak poluosovine, ili nedajbože zamajac.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

felne nisu sigurnu jer ti je to samo kad ubrzavas iz vlastitog iskustva ja sam imao slican problem mijenjao sam zamajac i odmah ko nova kola ali sam i celu poluosovinu zamjenio i nosac motora i stvarno posle nosaca novi novi auto.

A sto se tice tvog problema mislim da ti je zamasnjak 95% nazalost skupa stvar ali jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je krst poluosovine jer sam ja stavio nov zamajac, set kvacila, druk lezaj, trap je ok kao i felne tako da ostaje samo to. Nadam se da to nije nesto preskupo? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda prodjes samo sa dodavanjem masti u solju poluosovine. To nece biti skupo 20-30e. Meni su makar nestale vibracije, a bas je dobro tresao.

A ima u sapcu na otpadima da se kupi polovna desna poluosovina. Ali moj savjet je da prvo otvoris i vidis sta je i koliko osteceno, mozda samo treba krst, a masti sigurno nedostaje.

Edited by Stylo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam malopre u servisu jednom, ali su bas bili u guzvi, i covek ga je samo digao na dizalicu i pogledao sve to, i primetio da desna poluosovina, tj krst ima prilicno lufta.

Takodje, i na levoj strani ima lufta, ali samo malo, mnogo manje nego na desnoj.

Nije mogao nista da otvara, pa mi je samo rekao da mu se javim kad budem znao da li cu da menjam ili cu da dodjem neki drugi put da se to mozda i otvori i vidi da li je solja ili krst.

Sta mislite da je najbolje?

Kupovati nove delove(gde naci, i koliko kosta), polovne (gde naci, i koliko kosta), ili pokusati podmazivanje, mada mislim da je za to kasno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam danas morao do BG-a , odlucio sam da pre polaska odvezem auto do majstora da napuni solje poluosovine sa mascu, i covek je to uradio za 15 minuta, samo desnu je napunio(ovu sa velikim luftom)i uzeo je 500 dinara.

I danas mi auto za predjenih 300 kilometara nije nijednom (!) zatresao, tacnije jeste jednom ali jako malo, ni blizu onoliko kao proteklih dana, a vozio sam ga i do 160km/h. question.gif

Tako da mi je ovo omogucilo da malo odlozim to menjanje, s obzirom da mi i 10 dana mnogo znaci (plata je 20og) thumbsup.gif

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je danas poceo da trese ali samo pri ubrzavanju u nizim brzinama,prva,druga i malo u trecoj kad dodje negde oko 2000 obrtaja.Nikad do danas nije ni cimnuo,ne znam sta je.Da je bio hladan pa i nije bas,skala je bila negde na cetvrtini.Ne znam,mozda je povukao neko trunje iz rezervoara jer mi je gorivo bilo pri kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne, meni su svi problemi sa tresenjem nestali kad je sa mascu napunjena solja desne poluosovine,sto me je kostalo 500dinara... thumbsup.gif

A do tada je tresao kao da ca da se raspadne cim mu dodam gas, a brzina je preko 60-70km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li mi ko objasniti kako da solju napunim mascu ili ako neko jos ima sliku bio bih zahvalan.

molim jos za info , koju mast koristiti

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristis grafitnu mast. Nesto razmisljam, da li on trese zato sto je ostao bez masti ili zato sto je nesto potroseno. Da li mast samo maskira problem? Ceo taj problem mi deluje prilicno ozbiljno ipak sta da, nedaj boze, pukne nesto jer je ipak se to javlja u malo vecim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno mislim da se sve manifestuje zbog potrosnje masti za podmazivanje. Kod rotirajucih delova koji se trose pojavljuju se mikro-zazori pa deo ima

tendenciju ekcentricnog rotiranja. Tada mast za po. igra kljucnu ulogu i popunjava zazore do izvesnog vremena. Dalje je jasno. :whistle:

p.s.

Znaci i jedno i drugo.

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjena ova "krsta" ostala jos solja a vibracije su znacajno manje maltene su nestale videcemo jos kad se zameni i solja i trap centrira. Inace su mi se oba "krsta" bila skoro raspala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao na bravu ovakav problem, i naravno bila je flansna i krst poluosovine

problem je uzrokovala puknuta mandzetna (valjda se tako zove ona guma), nestalo je masti, usla voda i krst je zakucao i pojeo se zid flansne...

krst je bio 700 din nov , a flansna polovna valjda 20E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...