Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

 

U planu do leta da se spremi donji deo motora kompletno kovan i izbalansiran.U tom slucaju snaga motora od 500+ konja sa jos nekim preradama veoma lako ostvariva.Bice potrebna jos veca turbina itd.

Do 500 ks ma da grebes ko macka, 350 je neki maximum sa ovom konfiguracijom koju si pomenuo. Za vise ti treba...

Struja, Dizne 1000cc, menjac, brege, titanijumski ventili... Veruj mi, jos niko u Srbiji a i sire nema 500ks na 2.0 motoru a ulozili su boga oca znanja i para. Nemoj da shvatis ovo kao neku kritiku, nego kao savet da se ne razocaras kad budes shvatio da od 500ks nema nista. Inace ovo sto si odradio mi se svidja, to ja zovem silk tuning. Izobjasnjavas lozanama u limuzinama, sve je postojano i trajno, nije prenasvirano i lepo moze da se vozi.

Sa srecom nek te sluzi i da ga lepo nasviras i da se navooozis ko pravi.

POZ.

Šta reče ovaj majstor?

 

 

 

Never argue with an idi0t. They drag you down to their level, then beat you with experience. || Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije merilo zdravlja.
 
Lepo ti pise u potpisu ali ipak cu morati da se upustim u to iako si upozorio :D
 
Proslo je 5 godina i dosta muke... to samo Bojke zna i svaka mu cast na tome. Napravio je ozbiljan auto i svestan je kolko je to muke i para kostalo. Pre 5 godina, par dana vise od pola decenije napisao sam post koji si citirao i ne vidim sta je to "majstor" pogresio??? Bojke moze da zna da li je grebao kao macka da bi napravio ovo sto je napravio, koliko sati je proveo cackajuci ispod haube i sta je propustio ne bi li se priblizio cifri od 500KS. Niko nije rekao da je nemoguce vec da je dosta zajebano. Pre 5 godina delovi koji su sada dostupni, mogucnost narucivanja iz inostranstva, know-how itd. nije bilo dostupno u nasoj zemlji, ni Bojke sam nije rekao da ce odma da napravi 500ks, vec je lepo rekao u nekom narednom periodu. Dosta ljudi je pokusavalo iz 20VT da izvuce 400, 500, 600ks i mnogi znaju da je teze nego na 16VT, mnogi su stali na 400, 420, 440, 450ks i tu im je nestalo volje i zelje, dok je bojke strpljivo radio.
Porucio bi ti da se drzis kompjutera, ipak si strucnjak za to ;)
 
@BOJKE... samo nastavi i gruni 4 vuce bog da te vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekajte bre ljudi ,,,,, nisam citao zadnjih par stranica .... koliko je na kraju izmeren auto, jel presao 500ks ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam zelju al nemam dovoljno konja

Rocker Gorance i ja kad se skupimo zajedno imamo sanse protiv vas :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre ce biti da je sada na 500-

 

Kontam da kad bi, merenja radi uposlio sve resurse, pokazao bi preko 500. Ali sta ja znam, ja jedva imam 50+ i to na papiru   :laughing:  :laughing:  :laughing:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno,ljudi.

Meni je definitivno bilo uzivanje da radim sve ovo.Uopste mi nije bilo tesko.Srecu sam imao da poznajem ljude koji su mogli da mi pomognu u nabavci delova tako da je sve proslo olako.Sto se tice finansija ,islo je nekim tempom kojim se moglo ,bez pritiska.

U principu kad bi se odvrnuo pritisak turbine bez problema bi premasio 500 ks.Medjutim mapa se polako dogradjuje tako da sve funkcionise bez problema.Auto se vozi svaki dan pa mora da bude maksimalno pouzdan.

Zato je ugradjen water methanol koji se upravo testira na autu.Nova mapa je stigla pa cemo videti kakva je smesa.Planiram da fabricko ubrizgavanje zamenim Autronic standalone sistemom koji ce omuguciti gomilu novih stvari kao sto je traction vontrol,anti lag,water meth control itd.Sve je kupljeno i samo vekam da se vratim kuci pa da krene instaliranje.

Jeste mi cilj 500 ks ali pre svega mi je cilj da auto funkcionise besprekorno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapa je stigla ali posto nisam u Srbiji morace drugar da instalira chip i da snimi video sa ocitanim vrednostima sa widebenda pa da vidimo jel to sve po ps/u.

Ako ne bude 100% onda ce morati jos jedna mapa i verovatno ce to biti kraj sa mapiranjem. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi planovi.Kupljen argonski aparat za varenje.:D

Na redu je  tubularni izduv i jos po neka sitnica.

Neka igre pocnu.

20160327_132157.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...