Jump to content
FAS Goran
mirx

Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - zvuk iz diferencijala / kad pustim kvačilo

Recommended Posts

Pojavio mi se neki zvuk u toku voznje, mislio sam da je neki od lagera na tocku jer tako zvuci, medjutim majstor kaze da je nesto u diferencijalu. Imali neko predstavu sta bi moglo biti?

pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar mi radi u fiatovom servisu pa sam i ja razgovarao sa njim oko tog problema jer ga i ja imam pogotovo kad idem u drugoj skroz sporo i smotam u jednu stranu i dajem lagano gas cuje se nesto cudno a nisu homokineticki zglobovi jer sam i to provijerio tako sto sam stao i smotao u jednu str. pa u drugu i po gasu i nista se ne cuje, uglavnom da skratim rekao mi je da i oni u servisu bas imaju jedan takav problem pa sad idu rastavljat menjac pa ce mi javit kad vide sta je, a rekao mi je da sumnjaju na neke eee da me sad ubijete nemogu se sjetit kako mi je rekao za ta sranja u diferencijalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako i kada se zvuk manifestuje?

pa cuje se u prvoj i drugoj kad ubrzavam vec pri vecim brzinama se gubi, i javlja se recimo kad usporim i idem bas sporo u trecoj odnosno u drugoj. a zvuk je kao kad se lager cuje, ne znam kako da vam opisem zvuk. pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako i kada se zvuk manifestuje?

pa cuje se u prvoj i drugoj kad ubrzavam vec pri vecim brzinama se gubi, i javlja se recimo kad usporim i idem bas sporo u trecoj odnosno u drugoj. a zvuk je kao kad se lager cuje, ne znam kako da vam opisem zvuk. pozdrav i hvala

evo i kod mene sličan problem...lupka u prednjem dijelu (čini se kao pred nogama) a lupkanje podsječa na praznu gumu.

Ravnomjerno lupkanje pri ubrzanju nestaje a kada se usporava onda se čuje i lupkanje tup..tup..tup sve sporije.

Teško za objasniti ali slično lager kada ode.

Zvuk se pojavio iznenada u toku vožnje.

Jeli neko imao ranije ovakav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su trkaci tj sklop diferencijala cuce se kad je namotan volan u neku stranu...sto je vise namotan jace ce se cuti....

Ako se cuje u voznji u vise brzina dok se ide pravo mogu biti lezajevi snopa ili diferencijala ....u oba slucaja proverite nivo ulja u istom i imate onaj medic kao aditiv za menjace nesto 400 500 din sipajte to pa ako se utisa definitivno vas ceka akcija na menjacu u narednih 10 15 kkm koja zahteva otvaranje menjaca ..nimalo jeftina rabota plus ako vam je kvacilo dotrajalo i u to bi trebalo investirati...jos skuplja rabota...take stvari strance nateraju da prodaju auto u izvoz

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ najbolje se čuje između 30 i 40 kmh i to u leru pri usporavanju. inače se nemože primjetiti jedino ako vam je pavaroti bio nešto u rodu :)

vozim ovo auto pune dvije godine i do sada sam radio samo reparaciju turbine i to neposredno nakon kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješen problem.

Zabio se veliki šaraf u prednju desnu gumu i stvarao vibracije.

Nije bilo moguće odma posumnjati na to dok nisam digao auto na kanal. :):wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...posedujem stilo 2003 1.9 karavan, prilikom dodavanja gasa cuje se lupkanje tj kao da je nesto opusteno pa se odjednom zategne takav utisak daje, nisu nosaci, stabilizatori sve je sa trapom ok kada rukom pomerim tockove cuje se isti takav zvuk iz diferencijala, pa me interesuje sta bi moglo biti u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu sigurno, ali malo sam lose objasnio sta se cuje, meni se manifestuje kao zatezenje necega tipa opustene sjle pa zategnute, ali samo i iskljucivo samo prilikom voznje i to kad oduzmem gas pa opet dodam gas najvice se cuje u trecoj i pomalo u cetvrtoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da te obradujem da je 99% zamajac.

I meni se cuje isto tako kad oduzimam/dodajem gas,..kao sto ti kazes,deluje kao da se nesto zategne u tom trenutku.Dobio je luft.

Mada vidim da vecina vozi tako jer kako rece nas administrator nisu nama kola presla 100k+ nego preko 250k+. ;)

Problem je sto je meni on izgleda zeznuo i lamelu pa sad klizi negde iznad 2500-3000 obrtaja...

Sve u svemu,ulaganje od tih 400-500€ zamena celog seta+zamajac+ruke je neminovno jer i meni je u pocetku bilo samo lupkanje ali evo posle 3-4000km kao

sto rekoh pocinje i lamela da zeza....a mozda sam samo probusio ono crevo kod

turbine kad sam srafio holsraf na onoj zastitnoj plastici,..(bar se tesim da je to) :)

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da te obradujem da je 99% zamajac.

I meni se cuje isto tako kad oduzimam/dodajem gas,..kao sto ti kazes,deluje kao da se nesto zategne u tom trenutku.Dobio je luft.

Mada vidim da vecina vozi tako jer kako rece nas administrator nisu nama kola presla 100k+ nego preko 250k+. ;)

Problem je sto je meni on izgleda zeznuo i lamelu pa sad klizi negde iznad 2500-3000 obrtaja...

Sve u svemu,ulaganje od tih 400-500€ zamena celog seta+zamajac+ruke je neminovno jer i meni je u pocetku bilo samo lupkanje ali evo posle 3-4000km kao

sto rekoh pocinje i lamela da zeza....a mozda sam samo probusio ono crevo kod

turbine kad sam srafio holsraf na onoj zastitnoj plastici,..(bar se tesim da je to) :)

Hvala na infu, ali ako je zamajac verovatno necu ja da razmisljam o tome ;) i naravno necu vise ni dizela da kupim (kao sto nisam ni hteo) vracam se lepo na benzinca 1.6 ili 1.8 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e onda trazite onaj iz 2006 god. 1,6 sa OPELOVIM benzincem.

Mada ja nikad nebi menjao dizela za benzinca.

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

e taj sa opelovim motorom fiatovi majstori izbegavaju u sirokom luku a opelovi isto jer je u fijatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e onda trazite onaj iz 2006 god. 1,6 sa OPELOVIM benzincem.

Mada ja nikad nebi menjao dizela za benzinca.

A sto je bolji opelov od fiatovog benzinca :harhar::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, sumnjam da je tema otvorena ranije pa sam otvorio novu.

Kada mi se auto ugrije na leru se cuje kontinualni brzi zvuk tipa "tak tak tak tak tak....."

a kada pritisnem kvacilo zvuk u potpunosti nestane i motor prede kao svajcarac.

Da, treba da napomenem da nikakvih, ali apsolutno nikakvih promjena nema kada je auto u voznji.

 

Nacuo sam price da to moze biti mjenjac ili zamajac cak. E sad, jel imao neko iskustva sa necim ovakvim i ima li neko

ideju sta bi mogao biti uzrocnik problema?

 

Unapred hvala  :scooter:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set kvacila je komplet zamjenjen prije 15k kilometara tako da sumnjam da je to u pitanju... Vidjecu za taj aditiv za mjenjac sto ima, pa ako se utisa onda je on a ako ne kontam da mi ne gine zamjena zamajca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=2MJmCV-zYWk

 

Ovaj problem,tj ovo skripanje pocelo je da se cuje ima sigurno 3-4 meseca.. U poslednje vreme,cuje se sve jace,a obicno se cuje kada se namota.. Pre se culo samo na usponu,kada treba auto da krene,a sada i na ravnom se cuje na vozacevoj strani kod tockova rekao bih.. :) Ko zna o cemu se radi,neka mi se javi,hvala,poz! :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...