Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Lumiu ne bih mogao da koristim ni kad bi mi neko poklonio.

 

Koristio sam Sony Z do skoro, telefon star skoro 3godine, 2gb rama, ali je radio nenormalno dobro, nijedan restart, niti bag za par meseci koriscenja. :)

Sad koristim S3 Neo, 1.5ram-a, evo vec mesec dana nijedno kocenje ni restart.

 

Sledece bih uzeo Iphone 5S ili 6...ili S5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi jel ima neko iskustva sa otkljucavanjem telefona na sve mreze...naime surak naso neki s4 na ruskom ja uspeo da ga sredim da dodje do toga da vidi nase mreze ali nema sanse da se zakaci..probao sam sa Telenor i Telekom karticom i uvek pise network registration error...prevrnuo sam XDA forum al nece pa nece...u pitanju je S4 I9500 sa KK 4.4.2 ako neko zna nesto nek da ideju...pozdrav

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa Tesla telefonima? Nesto mi nude u mts-u, neki 6.1 valjda, lep ovako, veliki, na papiru dobar, 2g ram, oktaprocesor i sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2016 at 7:16 PM, majkicbane said:

Ma nije bas da se samo ogule, drug stvarno ulubio S6, imao cukanje :D

 

On 4/1/2016 at 9:07 PM, Marko Topola said:

Punio sam tablet direktno na zice i prespojio sa akumulatorom od kola ,mislim da je pregoreo jer zna neko mozda da li je u pitanju neki deo koji je mozda samo pregoren ? 

 

Punio sam tablet direktno na zice i prespojio sa akumulatorom od kola ,mislim da je pregoreo jer zna neko mozda da li je u pitanju neki deo koji je mozda samo pregoren ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Land Rover će ponuditi svoj smartphone

 

land%20rover%20phone.jpg

 

Land Rover proširuje svoju ponudu. U prvoj polovini 2017. predstaviće svoj pametni telefon. U toj avanturi udružiće se s firmom Bullitt Group, koja ima iskustva u proizvodnji mobilnih telefona. Informacija o izgledu i specifikacijama pametnog telefona još nema, ali pretpostavlja se da će Land Rover ponuditi smartphone, koji će biti otporan na različite vremenske nepogode. Land Rover već ima iskustva s mobilnim telefonima, pre šest godina predstavio je S1, S2 i A9 telefone.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem što se stalno sam uključuje "Allow installation from unknown sources" iako je instaliran Avast antivirus koji prikazuje da je telefon zaštićen i da nema problema (sve dok se ne pojavi gore navedeno upozorenje). Preko dana ga isključim 2-3 puta ali opet se pojavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ja znam na adroidu ne može da se pojavi virus nikad. Google je previse ozbiljan i ne dozvoljava takve gluposti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefan

A što mi onda izbacuje reklame non-stop ako nije virus? Možda se ne zove baš virus ali neki q... jeste.

Kupio telefon, ubacio kartice, pokrenuo sve i nakon 2-3 dana počinje igra sa virusima. Uradim reset telefona sa sve brisanjem podataka sa sd kartice i opet sve isto. Pritom sve aplikacije koristim i na drugom telefonu i nemam tih problema. Ponovo resetujem telefon i disejblujem ili uklonim sve nepotrebne aplikacije i opet isto. Treći put resetujem telefon i odmah po podizanju sistema instaliram Kaspersky av koji pronalazi virus u gallery_nesto.apk, blokiram tu aplikaciju i skinem sa Play-a drugu i pobijem sve nepotrebne aplikacije i opet mi uključuje reklame i neke gluposti. Uklonim Kaspersky i instaliram Avast i dobijem malo bolju situaciju s´tim što mi non-stop uključuje ovu opciju oko instalacije. Danas sam zvao ovlašćeni servis jer je telefon pod garancijom i reloše mi da nema problema da će ponovo da učitaju softver ali da se čeka 7 radnih dana. Danas sam još nešto čačkao pa ako se situacija ne popravi ima da ga root-ujem pa makar ga brikovao :lol:

Edited by sErGiO-AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otključam telefon pojavljuje se reklama preko celog ekrana i to 2-3 za redom. Doduše od kada sam čačnuo neke stvari više ne ili mnogo manje.

 

"Allow installation from unknown sources" se samo uključuje i to me nervira najviše. Ja ga isključim i posle par sati je uključeno i tako stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cudno. To za reklame se pojavljuje i kod keve koja koristi s3 i nema  sanse da se to sredi, kod s3 je problem sto bas zablokira pa tek onda izbaci reklamu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ste instalirali neke custom launchere, Caller id-e, custom lockscreen-ove ili live wallpaper-e?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh nakon resetovanja telefona odmah sam instalirao Kaspersky sa Play-a, bez da sam bilo šta drugo čačkao. Live wallpapere ne koristim odavno ali sam ovde morao da instaliram Zen UI launcher (tek nakon svega) i True Phone dialer  zato što me fabrički softver nervira i vrlo je nefunkcionalan.

Elem ulaskom u meni About phone i brzim,višestrukim tapkanjem po opciji Kernel version otključava se Developer mode i pojavljuje se u glavnom Settings meniju podmeni Delete applications i u njemu opcija Batch uninstall pa sam nju iskoristio da uklonim još neke sumnjive aplikacije i trenutno nemam problema ni sa iskakanjem reklama ni sa promenom opcije Allow installation from unknown sources. Videćemo u narednom periodu da li sam uspeo da rešim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ipak da se ispravim. Developer mode nema veze sa Batch uninstall opcijama i nisam tako rešio problem. Ličilo je da jesam ali se ispostavilo da nisam. Na kraju sam opet uradio totalni reset telefona i odmah instalirao Kaspersky koji je pronašao dva virusa u fabričkom softveru :rant: Te dve aplikacije su odmah onemugućene i isključene tako da za sada, evo već drugi dan, nema iskakanja reklama niti čudnog ponašanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e zato ja vise nikad android u zivotu necu koristiti samo aplle i windovs trenutno ajfon 6S + i lumia 950xl dve naj sigurnije masine ;) nema anti virusi nema virusi nema kocenja za razliku od drndoida .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...