Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Kinez čist kome Vesa ComTrade zalepi Tesla na plastici, update Androida zaboravi.... plastika krš

Staklo na ekranu isto tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka, komsija ima njihov tablet mada Lenovo spada u vrh IT proizvodjača laptopovi, tableti, telefoni...

Uostalom tu je kolega @igor0511 kao stručno lice pa neka da svoje mišljenje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha sturčno lice, ma daaaj :)

 

Ja sam što se uređaja tiče vrlo specifičnog mišljenja. Iskreno, trenutni favorit za tablete i telefone mi je Apple.

Nisu više ni skupi kao nekad. Ako ne računamo domaće prenaduvane cene odnos uloženo-dobijeno kod Apple-a je jako dobar.

 

Da ne pominjemo što su metalni uređaji i što se vidi da neće da se raspadne tablet kad se malo jače pritisne u ruci.

 

Od ostalih meni je najdraži Lenovo.

 

Samsung ne mogu više da smislim i ne volim njihovu politiku što slične uređaje guraju u cenovnim rangovima od 200-700e. A pride štancuju 2 hi-end telefona godišnje kako bi ljudima uzeli novac.

 

Inače, kad već dođoh na temu da napišem moj konačni review sa Lumiom 950.

Sve u svemu telefon po meni vredi do 150e. Plastikaner teški, zaglupljuje se stalno, gubi gps signal pa se onda ja gubim :) , relativno sporo radi,... sve to dovodi do utiska da držite neki low-budget uređaj u ruci, a ne telefon od 400-500e.

 

Ima Microsoft šansu da napravi dobar telefon, ali moraju da se zasuču rukavi i napravi metalni uređaj sa dobrim software-om. U suprotnom će samo terati kupce.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2016 at 9:56 PM, dinja said:

 

Telefon je za devojku,tako da trazimo neki android za neki normalan novac a da bude malo jaca masina pa se tu namecu ovi kineski modeli,nudi mi kolega lg g2 sa jos god garancije iz vipa za 140,ali nekako ga zgazilo vreme vec

@dejica

Uzeo sam ja sebi 640 ima vec vise od pola godine i to mi je amin...

 

Da vam se pridruzim. Evo i ja sam uzeo Lumiu 640 dual, kao drugi telefon. Bila na akciji za 139 eura, sa dve godine garancije, pa nisam izdrzao - prvenstvno iz razloga sto mi je dosadio android, pa reko - ajd malo da se zanimam. Prvi utisci (posle dve nedelje) - odlican telefon, bez obzira na nisku cenu.

 

minus

- prvih dana sam hteo da ga bacim, dok se nisam navikao na software - totalno razlicit od androida.

- nema prepoznavanje srpskog glasa.

- nema izgovaranja imena pozivaoca

- nema podrsku za "m banking" za vecinu nasih banaka za koje ima android.

 

 

Plus:

- Zadovoljavajuce brzine, nisam primetio bilo kakvo zaostajanje

- nijednom nije zabagovao.

- odlican ekran na suncu,

- zanimljiva podrska za kontakte i drustvene mreze, odlicno reseni kontakti, uvek sam se mucio sa androidom da procitam dugacke zapise u kontaktima. Drustvene mreze integrisane u kontakte.

- manualno podesavanje kamere - zanimljivo, moze se podesvati manualna expozicija, fokus, WB, ISO, kao na pravim fotoaparatima.

- odlicno trajanje baterije - ne mogu da ga potrosim za jedan dan, sta god da radim sa njim. Duplo duze u odnosu na Samsung ili LG.

 

 

Posle nekoliko dana nasao sam alternative za skoro sve aplikacije koje sam koristio na androidu, koje rade isto ili slicno i na WP. Ko kaze da nema aplikacija za WP ocigledno se nije potrudio da ih nadje pod drugim imenom - sa drugim imenima i interfejsom doduse... od drugog proizvodjaca.

 

Kome treba pouzdan telefon, kome baterija dugo traje, mislim da nije los izbor. Ima i boljih, ali po toj ceni mislim da nema!!


 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od poznatih proizvodjaca u toj ceni i moje misljenje je da je 640 najbolja kupovina,ali,devojci sam kupio Xiaomi redmi note 2 telefon kosta 155e,nesto je skuplji od 640 i za sada koliko ga ona ima i koliko sam stigao da procackam telefon,dodje mi da 640 prodam i kupim sebi Xiaomi,prosto je neverovatno sta se dobija za te pare,ja sam blago receno dusevljen tim telefonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo koj android da kupite nov  radice prva dva meseca kako treba i pos toga  problemi  kocenje  bagovi restarti  grejanje i slicno  ako hocete mob koji ce da radi kao prvog dana kada ste ga kupili  do kraja svog radnog veka kupite ili lumiju bilo koju ili ajfon  nema greske  nemoj da padate  na  ono android sto nudi  3  cetri giga rama i tako to   to nepije vodu  kod ajfona i  mikrosofta 1 i 2 giga rama rade kao kod androida kad bi imali 5 giga rama androidi su  decji sistemi .

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dejica said:

bilo koj android da kupite nov  radice prva dva meseca kako treba i pos toga  problemi  kocenje  bagovi restarti  grejanje i slicno

 

Nije sa bilo kojim Android uređajem tako. :) To će zavisiti od faktički dve osnove stvari:

- koliko hardverskih resursa ima sam uređaj

- koliko je korisnik zahtevan.

Ako neko ima samo par aplikacija i to je sve, radiće mu ok i neki Android koji je sa početka ponude, ali ako na istom uređaju neki drugi korisnik krene da instalira gomilu igrica, pa Viber, WhatsApp, FB i svašta nešto...još kako će krenuti da koči, restartuje se i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zasto ajfon  5 i lumia 640 na primer sta god da im instalirate radice isto  uvek  i prazni i sa po 30 aplikacija u pozadini  a na primer samsung edz 6  sto  jedan od jacih  androida  sa ovaj macmalo kako se vec  zove sistem  ima probleme  sa vise od 5 aplikacija u pozadini nije mi jasno  i svi trce za taj android  . ali naj gore  je to sto posle dva meseca pocne zezanje a kad  kupis ga novog ko zmaj  ali  kratko  drndoid  decji sistem .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, dejica said:

a zasto ajfon  5 i lumia 640 na primer sta god da im instalirate radice isto  uvek

 

Zato što je jedno milijardu puta lakše optimizovati softver da radi ok na 2-3 verzije telefona, nego na pitaj Boga koliko različitih uređaja svih mogućih proizvođača koji rade na Androidu. Plus, proizvođači naprave svoj softver koji je ustvari između korisnika i Androida. Kod Samsunga je to TouchWiz, kod HTC-a Sense, itd, itd. Jedino kod Nexus uređaja koristiš izvornu verziju Androida, sve ostalo su modifikovane verzije od strane Samsunga i ostalih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosli smo do toga da  ako hocete dobar android    da koliko toliko radi kako treba   moracete da izdvojite naj manje  od 300 do 700e   sve jevtinije od toga  posna corba  ili da se zadovoljitte nekim  ajfonom 4 ili 5  ili nekom lumiom  sa manjim izborom aplikacija  ali i manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate..aj samo malo tačka, zarez, veliko slovo, novi red. Muka je za citanje ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dejica said:

dosli smo do toga da  ako hocete dobar android    da koliko toliko radi kako treba   moracete da izdvojite naj manje  od 300 do 700e   sve jevtinije od toga  posna corba  ili da se zadovoljitte nekim  ajfonom 4 ili 5  ili nekom lumiom  sa manjim izborom aplikacija  ali i manje para.


Da sada kupujem telefon do npr 150e, lagano bih tražio polovan Nexus 5. Tako da ta priča od 300-700 ne pije vodu nikako.

 

Poslednja 3 telefona su mi GNex, N4,N5, a u skorije vreme će da padne barem N5x ako ne bude uslova za N6P :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug je skoro uzeo Nexus 5X. Ne moze da ga nahvali, ali bukvalno :)

Jbg, cist android, dobra optimizacija. Moze da ima manje rama od nekog drugog ali ce mnogo bolje da ga koristi...  Procesori i graficka isti kao kod G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Ja u principu sa N5 na N5x nemam preterano veliki razlog da prelazim pošto unapređenja nisu baš VAAAU, al mi je ovaj malo dosadio :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pred Novu godinu bio zagrejan za Nexus 5, polovan je bio oko 180 evra. I to mi je bio jedini telefon u tom cenovnom rangu. I onda mi ispao od druga G3 za 200e, tako da sam se za njega odlucio, prvenstveno jer ga poznajem. Ovako bi sve drugo moglo da bude macka u dzaku, ili cigla u paketu :D
Nista mu ne fali, odlican telefon. :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dejica said:

bilo koj android da kupite nov  radice prva dva meseca kako treba i pos toga  problemi  kocenje  bagovi restarti  grejanje i slicno  ako hocete mob koji ce da radi kao prvog dana kada ste ga kupili  do kraja svog radnog veka kupite ili lumiju bilo koju ili ajfon  nema greske  nemoj da padate  na  ono android sto nudi  3  cetri giga rama i tako to   to nepije vodu  kod ajfona i  mikrosofta 1 i 2 giga rama rade kao kod androida kad bi imali 5 giga rama androidi su  decji sistemi .

 

:rofl:

 

Tacno sam znao da samo neko ko ima ovakvo misljenje/iskustvo moze da hvali poluproizvod WP :yes

 

4 minutes ago, Dante Bg said:

nemoj da padate  na  ono android sto nudi  3  cetri giga rama i tako to   to nepije vodu  kod ajfona i  mikrosofta 1 i 2 giga rama rade kao kod androida kad bi imali 5 giga rama androidi su  decji sistemi .

 

@dejica Lumia ima identican procesor i identicnu kolicinu Ram Memorije sa ostalim Androidima sa ovog testa,a ne da radi bolje vec steka kao kanta raspala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:

Pa da. Ja u principu sa N5 na N5x nemam preterano veliki razlog da prelazim pošto unapređenja nisu baš VAAAU, al mi je ovaj malo dosadio :D 

 

Imas i te kako.5x je bolji telefon po svim parametrima.Google vise nece nadogradjivati N5,a na ovom imas sad Android N preview ...sa trenutnom cenom od oko 250 eur odlicna kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sta voli to ce i kupiti i sta misli da je  naj bolje za njega  ja licno androida, nikad vise u zivotu zadnji je bio samsung s5 taj mi zagorcao zivot    .

1 hour ago, Dante Bg said:

 

:rofl:

 

Tacno sam znao da samo neko ko ima ovakvo misljenje/iskustvo moze da hvali poluproizvod WP :yes

 

 

@dejica Lumia ima identican procesor i identicnu kolicinu Ram Memorije sa ostalim Androidima sa ovog testa,a ne da radi bolje vec steka kao kanta raspala :D

jeste samo posle 5 meseci  ta lumia   ce isto tako raditi a ovi  pored ce  stekati  jedino ajfon  sto  napravili svaka im cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dante Bg said:

 

Imas i te kako.5x je bolji telefon po svim parametrima.Google vise nece nadogradjivati N5,a na ovom imas sad Android N preview ...sa trenutnom cenom od oko 250 eur odlicna kupovina.

 

Jeste bolji, ali se to u svakodnevnoj upotrebi i ne primeti :) Ok, ima bolju kameru i senzor otiska prsta. To sto ima za nijansu brzi cpu i brzi ram ja u sufrovanju netom sigurno necu da primetim :)


A sto se tice Lumia serije, u low budget uredjanjima (tipa android do 100e) bih uvek uzeo WP... Sto se tice High End telefona, tu Lumia nema sta da trazi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...