Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Hvala francuz69 na odgovoru,mada mi ni sada nije jasna prica o savrsenom op sistemu za mobilne android.Znaci on nemoze da radi dva programa u isto vreme + ukljucen blutut sa a2dp prenosom audio zvuka.Imam navigaciju na kojoj je win5 mob. i preko nje naprimer slusam muziku sa sd kartice dok me igo8 navodi.Jedini problem je sto ne mogu da povezem navigaciju sa Jvc unit jer se ne prepoznaju pa sam zato mislio da zamenim mobilni za neki sa android platformom a i da uvek imam navigaciju kod sebe.Napominjem da sa starim samsungom s5230 blutut i prenos muzike rade fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima mogućnost multitaskinga Android telefon. U suštini sve što se dešava u telefonu je u konstantnom multitaskingu. Problem kod tebe je verovatno do izuzetno zahtevnog programa IGO, koji preokupira sve resurse telefona i tu je možda problem. U isto vreme, Wildfire nije među najbržim Android telefonima, te prihvati njegove nedostatke u skladu sa segmentom kome pripada. Drugi problem može da bude do toga da IGO koristi i zvuk za davanje instrukcija, tako da možda dolazi i tu do konflikta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru nidza,mada me nisi u potpunosti razumeo.Ja i nemam wildfire,nego sam razmisljao da ga kupim ili nesto jace ako on sa svojim procesorom nemoze to da izgura,a on mi je bio neka prihvatljiva varijanta za 200 evra.Naime android telefon mi i netreba da bi surfovao nesto bas internetom ali ove stavke: igo,muzika preko blututa u isto vreme i normalne funkcije telefona su mi veoma bitne.Kazem da na primer navigacija bluberry 2go431B sa procesorom 32-bit Centrality Atlas III 400 MHz CPU je to ladno mogla da radi sem nazalost prenosa zvuka na audio sistem putem blututa jer i nema mogucnost slusanja na bezicnim slusalicama kao na primer samsung s5230.Ako neko ima neku ideju i predlog za neki telefon rado cu je prihvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...igo,muzika preko blututa u isto vreme i normalne funkcije telefona su mi veoma bitne.

Možda ne shvatam šta tačno pitaš. Imam Wildfire i x puta se dogodilo da istovremeno bude uključen iGO sa ostalim funkcijama na fonu...npr. iGO i wireless. Nešto tražim po internetu dok gore stoji uključen iGO i samo treba da prevučem prstom i eto me opet na ekranu za navigaciju.

Ili telefonski poziv dok je navigacija radila...

Ovo za muziku nisam probao...evo sada sam pustio neku pesmu koju imam u fonu dok je iGO ostao u pozadini aktiviran. Ali, čim se vratim na iGO muzika se više ne čuje, tj. ugasi se plejer, jer zvuk treba toj aplikaciji, tj. navigaciji.

Ako dobro shvatam, ti bi da šalješ zvuk iz fona preko BT na drugi uređaj, dok ti radi navigacija na fonu.

uključih sada BT i iGO, to radi ok. Pokušao sam da povežem HTC sa Samsungom D900i koji ima BT, pronađe ga, ali me nešto zeza PIN kod na Samsungu koji mi traži da ukucam, a one klasične varijante 1111 ili 0000 ili 1234 Samsung ne prihvata...pa tako ipak nisam uspeo da povežem dva fona...ali se vide i prepoznaju ako to nešto znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nisam dobro pitanje formulisao.Igo je primaran na ekranu telefona (ne izlazi se iz ekrana koji te navodi),u pozadini svira muzika sa nekog plejera na telefonu koju si pustio,a povremeno se glas navigacije bez gasenja muzike ubacuje.Sav zvuk se prebacuje putem blututa (a2dp za bezicne slusalice ili neki drugi audio sistem koji podrzava,u mom slucaju jvc 901 cd plejer za kola).Znaci kompletan zvuk od telefona preuzima audio sistem a telefon je nem(nema nikakvog zvuka preko njegovog zvucnika.).Znaci povezes se blututom na audio jedinicu da uspostavis handsfree i bezicni prenos zvuka na jvc,ukljucis muziku na plejeru telefona da svira a zatim bez gasenja muzike udjes u naprimer Igo ili neki drugi softver za navigaciju.Znaci u pozadini ti svira muzika na ekranu ti je navig. i glas navigacije ti povremeno daje obavestenja ali bez prekidanja muzike.To vecina navigacija moze.Ne znam da lisam malo bio jasniji.U svako slucaju hvala ti na pomoci. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Igo je primaran na ekranu telefona (ne izlazi se iz ekrana koji te navodi),u pozadini svira muzika sa nekog plejera na telefonu koju si pustio,a povremeno se glas navigacije bez gasenja muzike ubacuje.

Ovo ne može ako i zvuk muzike ide preko zvučnika fona, jer ti zvučnik fona treba za navigaciju.

Ali, koliko razuzmem ti i ne želiš da ti ton za muziku ide preko zvučnika na fonu, već da samo šalje signal preko BT ka drugom uređaju.

To sam hteo da probam sa Samsungom, ali nisam uspeo jer me zeza PIN kod na Samsungu i ne mogu da se povežu telefoni zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me dal ima neki player za andorid telefone koji prepoznaje

avi i ostale extenzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

- HTC Wildfire, Android 2.2.1

Stalno je uključen GPRS, 3G, EDGE i nikada nije bio problem sa količinom protoka koju telefon ''svuče'' za mesec dana. Nije ni sada. :thumbup: U podešavanjima je uključeno da osvežava periodično vremenske podatke, kada stigne Email da me obavesti o tome i sl.

Međutim, danas (a, primetih i ranije par puta) stižu poruke i sa GTalk-a, iako nisam ulogovan.

Konkretno, bio sam nešto u Sudu i nije bilo prijatno kada odjednom počeše da iskaču poruke (prethodno stavio telefon na Silent mode, ali ubi vibracija :p ) jer je ljudima koji su bili online najnormalnije stajao onaj zeleni kružić pored mog imena na GTalk-u (pitao ih kasnije i kažu da je tako bilo), kao da sam online...a, nisam bio.

Ima li neko podešavanje da to isključim, ali da ne gasim internet konekciju u potpunosti...ili da to oko GTalk-a ugasim, ali da i dalje mogu da dobijam info o pristiglim mail-ovima?

Čim sam kupio fon nije ništa iskakalo oko GTalk-a i onda odjednom...krenuo i GTalk da se pojavljuje ničim izazvan...što valjda znači da ima neka opcija za to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatvori aplikaciju kada izadjes iz nje,to sto je samo sklonis sa ekrana ne znaci da je ona i iskljucena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...krenuo i GTalk da se pojavljuje ničim izazvan...što valjda znači da ima neka opcija za to. :thumbup:

Pa jedino da se otvori GTalk, pa meni, pa opcija "Sign out".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, evo...posle vaših saveta, našao sam sada lako:

Menu >>> All apps >>> Talk >>> Settings:

- Automatically sign in

- Mobile indicator (Show mobile indicator to friends)

- Automatic away status (Set status to away when the screen is turned off)

Sve ovo mi je bilo štiklirano. :D

Sad je sređeno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam koristio Apple-ove proizvode ali poshto sam posedovao SE Xperia X2 (i konachno sam je prodao) sa WM 6.5 operativnim sistemom, dobio sam ospice od telefona koliko se bagovao i kochio. Naime, hocu da uzmem iPhone 4g, znam da ima ovde dosta ljudi koji se razumeju oko telefona pa na shta treba da obratim pazhnju prilikom kupovine. Necu uzimati simfree jer mi je mnogo da dajem 600e za fon, uzeo bih neki koji je mesec dana star ili tako neshto :)

Koje su mu mane, da li zakucava i baguje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 3GS 32gb i extra sam zadovoljan,posto vec ne uzimas sim free obrati paznju na verziju softvera tj ako niej otkljucan da li moze da se otkljuca evo ti jedan link ka forumu gde ce ti ljudi a i razne teme pomoci u odluci...

KLIKNI OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejane ja radim sa mobilnim tel i mogu ti reci da je iphone vrh!Koristio sam 2g,3g i sada 3gs i cekam da izleti neki polovan ip4!U retkim slucajevima zabaguje a ako se desi imas hard reset na njemu i odma ga odbagujes a nista se nece poremetiti!Sim free moze da se nadje za oko 550-560e a polovan sa sim gevey moze od 340 do 390e!Pogledaj na sajtu iphonesrbija ima rubrika iprodaja tu imas i nove i polovne!

Ip koji su zakljucani moce da se otklj kada izadje os5 ili ip5 a to je od septembra!Za sada mogu samo na sim gevey da rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je jos uvek pitanje da li ce i tad moci apple to jos uvek nije zvanicno objavio barem koliko ja znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ip5 kako je najavio Stev Jobs bice otvoren za sve mreze!Od kraja ove godine u Holandiji po zakonu nece smeti vise biti zakljucanih tel svi moraju biti otvoreni za sve mreze a jos neke zemlje ce primeniti taj zakon!Sad vec postoji jeilbroken za OS5!Cak se govori da ce Apple da raskine ugovor sa AT&T mrezom na izlasku ip5 pa ce zato mozda biti otvoreni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta mu dodje to da se otkljucha ? Da se otkljucha da bude za sve kartice ? Mislim da samo jedna verzija baseband-a postoji koja moze da se otkljucha,a ostali se otkljuchavaju uz pomoc gavey-a. Da li ta gavey kartica utiche na rad telefona, da li je fon sporiji, baguje li sa njom itd ? Hvala na odgovorima! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji pogreshniji trenutak od kupovine IP4 nego sad. Ako bash zelish apple i nishta drugo sachekaj IP5 da izadje pa uzmi 4rku za manje para - dodushe koliko god para da dash previshe je u odnosu na aktuelno Android drushtvo.

Pre nego se zaletish, otvori youtube i gledaj filmice raznih telefona, ima mnogo interesantnih sprava za dzep, pored IP4. Ne daj se da te zavara njegova popularnost kod nas, jer vecina vlasnika ne zna za drugo, pa je u tom sluchaju teshko ostati objektivan - ovim naravno ne umanjujem objektivan kvalitet ovog telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo skroz si u pravu! Trenutno koristim neku Nokiju koja ima cirka 4 godine tako da mi je potreban telefon shto pre, kontam da pazarim u naredne 2-3 nedelje. Hteo sam da uzmem HTC Desire Z ali me je iPhone ocharao, oduvek sam ga zheleo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodushe koliko god para da dash previshe je u odnosu na aktuelno Android drushtvo.

Ove je vec stvar licnih afiniteta. Za mene nijedan android ne moze da zameni iPhone 4, a za nekoga nesto drugo.

Osim toga, realno, Android powered telefoni, koji su ekvivalenti iP 4, kostaju maltene isto koliko i on, tako da primedba svakako ne stoji.

Inace, slazem se da je pogresno sada kupovati 4-ku. Treba sacekati jesen i izlazak 5-tice, pa tek tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad jednom kupis iPhone moras potraziti pomoc u nekoj ustanovi za odvikavanje od bolesti zavisnosti ako zelis da promenis marku :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...