Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Brate, jel moguce da ima neko da poveruje u ovakve stvari..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve je moguce ,na kraju ce se forum zvati Mjet forum:lol:samo za dizele

sta uradio ovaj ovom telefonu,al opravio ga

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Appleov senzor za otisak prsta bi uskoro mogao da otključava automobile

 

apple%20senzor.jpg

 

Popularni iPhone već služi kao novčanik, kamera i još mnogo toga, međutim, uskoro bi mogao da zameni i ključeve automobila. Apple je odustao od proizvodnje vlastitog samovozećeg automobila, ali tehnologiju će svakako nastaviti da razvija. Jedan od projekata je sistem otključavanja automobila pomoću senzora za otisak prsta, koji je deo iPhonea. Kompanija je ranije patentirala ideju o uređaju koji šalje aktivacijsku poruku za otključavanje automobila, a to je obavljeno u maju ove godine. Međutim, na tržištu već postoje slične aplikacije, kao što su Viper SmartStart i BMW-ova aplikacija, koje omogućavaju otključavanje automobila pomoću smartphonea. Hyundai ima svoju BlueLink aplikaciju dostupnu putem Google Playja, koja funkcioniše i na Android Wear pametnim satovima. Ona omogućava otključavanje automobila, kao i njegovo lociranje i pokretanje motora. Ipak, bez obzira na sve, mogućnost otključavanja automobila pomoću senzora za otisak prsta na smartphoneu je i dalje primamljiva, a Apple bi to mogao da omogući već naredne godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači da su vlasnici gej hipsteri, gej krimosi, gej budale,  isfolirani apple korisnici, koji misle da su bolji od drugih, i to moraju da pokazuju i na taj način. Ili su wanna be apple korisnici, al za sada imaju para samo za nalepnice. 

Ne znam da li je bolje što je Stiv Džobs crkao, ili da je živ? Nekima to dođe kao religija. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, uglavnom.bezopasni said:

Šta znači ta bela jabuka, sve češće viđam uglavnom na alfama i audijima.

Aludira na jabuku koju je Eva zagrizla odnosno Apple aplikacija.Poražavajuće je što ta omladina(odnosi se i na decu) što vidi to i radi (značenje apple-ove jabučice otpadnici od boga).Bez Ajfona se ne živi:wallbash:.Ode tema.......... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, uglavnom.bezopasni said:

Šta znači ta bela jabuka, sve češće viđam uglavnom na alfama i audijima.

 

Uz svaki Apple uredjaj stižu 2 takve nalepnice pa ljudi vole svuda da kače.

Sad ću i ja da budem što Marko kaže budala, isfoliran i slično, ali kada na brzinu nisam imao sa čim da obeležim kofer stavio sam tu nalepnicu :) 

 

i @PuntoAbart Get a book :P 

Nije tačno da aludira na jabuku koju je Eva zagrizla.

ideja je bila da ime kompanije bude nešto sveprisutno (ubiqulus) i originalna ideja je bila bicikl. Ali, deoničari kompanije su hteli nešto zdravo, sveže i novo (zeleno) i onda je uzeta jabuka.

 

Originalni logo je bio cela jabuka, ali nije imala dobru formu i bila je neprepoznatljiva pa su se odlučili za zagriženu.

 

jedina simbolika koju je logo imao su vesele boje iz 80ih koje su trebale da predstavljaju podršku hipi pokretu kome je Džobs bio naklonjen.

 

@marko.jovanovic ili su vlasnici jednostavno ljudi kojima treba Apple za rad ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem i što se Mac-a tiče, da pola ljudi koji ga koriste uopšte ne znaju šta će im. Imao sam koleginicu koja je morala da ima Mac po svaku cenu, a za šta god se dohvati da uradi ne može, treba joj PC... Glupost bi bila da ja sada recimo uzmem Mac, a uopšte ne vidim na kom polju bi mi takav računar koristio, što mnogo ljudi ovde radi.

Isto važi i za Iphone... 90% ljudi koje znam ga koriste da bi se fotografisali u ogledalu...sa ajfonom koji nikad nije imao spektakularnu kameru. I daš 100 hiljada dinara za telefon samo da bi se videla zagrižena jabuka. :sick:

Nažalost tu smo gde jesmo, i kompleksi su čudo u nas Srba... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Appleovi proizvodi jedino u cemu su bolji od konkurencije je optimizacija softwarea i malo su jednostavniji za koristenje od Androida ili Windows phonea.

Sto se tice Mac-a znam par ljudi koji ih imaju zbog posla jer se bave grafickim i web dizajnom ili montazom videa i svi kazu da im je puno prakticniji za koristenje od obicnog PC-a. Dok je PC bolji za gejmanje i sve ostalo tako da 90% ljudi koji imaju Mac za FB, youtube i internet ga imaju samo da mogu reci da ga imaju, a to je nista drugo nego dobar marketing koji uvjeri ljude da im to zbilja treba i ako kupe taj proizvod da ce biti "bolji" od drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde procitah pre par dana.

 

Dilema u srbalja: Kupiti drva za zimu ili kupiti iPhone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo Apple proizvoda kod nas, slazem se da 90% ljudi koji ih koriste, koriste ih samo zbog toga sto se zna da su skupi pa im dodje kao statusni simbol ili sprava za lecenje kompleksa.

Sto se tice nas koji spadamo u 10% onih koji ih zaista koriste, koristimo ih zbog toga sto rade. Tacka. Nijedan Android u koji se toliko kunu ljudi ne radi tako glatko i pouzdano. Nijedan, koliko god da kosta.

Sto se kamere tice, neko rece da je slaba... Slaba na papiru. Kada se cita specifikacija gde pise da 6s ima 12 mpix kameru a razni jeftiniji prizvodjaci imaju mnogo vise, to deluje kao relevantan podatak. U stvari i nije zato sto je kamera na iphone-u mnogo dobro optimizovana i radi bolje nego 20 i kusur mpix na ostalima. Probajte sa tako nekim telefonom da slikate nesto u pokretu. Dobicete muzgotinu od fotografije. Sa Iphone-om toga nema. Pritom, kada kliknete na dugme za fotkanje, fotka se pravi instant a na ostalima cekate i po nekoliko sekundi.

Nisam zagrizeni Apple user i jasno je i meni da Apple nije vise ono sto je nekad bio, kao i da je postao sinonim za sabaniju, ali sam morao da se oglasim da ne bi poredili babe i zabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...