Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Naravno IPhone, zbog aplikacija, velikog ekrana....mnogo pluseva u odnosu na druge telefone. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardverski je HTC najsuperiorniji.Jes da Apple najvise volem al moram da priznam da je HTC.....Pinokia je nekako....ma pederska...neozbiljan telefon brate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majke mi ne bih znao šta da uzmem. Verovatno bih kupio nekog Kineza sa tri kartice. Zapravo, to sam već uradio :lol::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^onda bi razmislio o nekom androidu, ne mora bas GalaxyS jer je prilicno glomazan.

@Dovla- sta? samo sa 3 kartice :lol: (juce video oglas za kineza sa 4 kartice, ali stvarno)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje ti telefoni. Još uvek nemaju neki specijalan softver, ali vrše funkciju mučenika (kao npr ja) koji moraju da imaju više kartica zbog glupih operatera u našoj državi. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Nokia definitivno, i ako je imala padove i promasaje sa odredjenim modelima.

Iphone je dobar ali precenjen... Zasto bih dao za Iphone 4 900e? Sta on ima sto drugi nemaju? Oce pritiskom na dugme da izadje japanka iz njega i da mi da blowjob i izmasira kohones u bilo koje doba dana?

HTC ce da cinculira jos koju godinu dok nedodje do savrsenstva po pitanju SW-a i po pitanju balansa izdrzljivosti baterije i performansi.

Android radi kao virtuelna masina na telefonu i ne moze u potpunosti da iskoristi ceo potencijal hardware-a.

Symbian jeste zastareo ali je proveren i vec naucen.

Edited by maliomladinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

HTC,uvek,za sad sam imao Tytn II i trenutno HD sa HD2 romom i veoooma sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti ,,pametni telefoni,, su cisto bacanje para ;) - bar sa moje tacke gledanja - ja tel. koristim iskljucivo za pozive i poruke i nista vise ;)

Nokia 8800 sirocco :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skoro uzeh android telefonce... Onaj LG 540 preko telekoma.... Pa sta bude. HTC je dobar, ali malo precenjen, a za iPhone i da ne pricam. Pa za te pare uzecu vrhunski

racunar za posao, a ne telefon za zeznje.

A prethodni tel Nokia 6120 je sluzila vise od tri godine i dalje radi vrhunski, a da ima bar wifi ne bih je menjao nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HTC jeste extra, ali jedan pad i ode u vecna lovista, imaju preosetljivu plocu. Ja sam za dobru staru NOKI-u N900 ili N97, modeli su manje vise slicni a imaju i podosta korisnih aplikacija i funkcija . . . Mada ja imam E61 zadnje 4 godine i radi ko bombona i samsung i900 omnia 16Gb i sa oba sam prezadovoljan tako da nemam pojma. Ali neka od one 2 nokie bi definitivno bio moj sledeci izbor :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod padova telefona...

Nokia 1661

Nokia_1661_1.jpg

Osnovni telefon (pozivi i SMS) uzet za ćaleta preko Telekoma uz neki osnovni paket. Ne znam koliko košta za keš (tj. kada nije deo paketa), ali ne verujem da je više od 50-tak eura.

Uglavnom...ispade iz kola...to je nekih pola metra visine...i ne prepoznaje SIM karticu posle toga.

Ništa ne pomaže, ode u servis (pod garancijom) ispostavilo se da je pukla neka ploča i popravka 2.000 plus PDV. Ispade popravka skoro pa pola vrednosti telefona...ali bukvalno jedan pad iz kola koja stoje u mestu...i riknuo. Nije ni Nokia k'o što je bila... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim sa telefonima i koristim nokiu 6120c inace dok je nisam nabavio nisam je podnosio a sad mi je omiljena a svoj 3G sam prodao silom prilika (trebale mi pare) i sad ga se sa setom secam. Dakle glas za IPHONE. Samo kad bi se pojavio kod operatera oma bi ga uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Čovek može da padne sa stolice i da umre, a može da padne i sa 10000m i da preživi. Nije poenta sa koje visine je pao već kako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ''đubre'' je popravljeno i evo ga radi :thumbup: ...ali mora da je žešći baksuz jer pojma nemam koliko puta su moji telefoni ispadali i nijedan nije otkazao posle toga...a, ovaj ispade jednom i ''op cvrc gevezen zajn'' (op tërt gevezen zajn) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android svakako, ako hoćeš pametni telefon. Po meni jedino on i iPhone odskaču od ostale boranije. Opet, iPhone je precenjen a Android telefoni sve pristupačniji. I već postoje fenomenalne aplikacije za Android (takođe dosta i domaćih) pa još ako hoćeš integraciju sa Google i raznim drugim servisima, izbor se sam nameće. Svakako neki internet se danas mora nositi i u džepu.

E sad u kojoj varijanti... HTC je dobar i popularan, najviše mi se sviđa Sony Ericsson (Xperia X10) iako trenutno koristim Samsung Galaxy 5700 jer ga dobih "za 1 din" od MTS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobih od Telenora (dobih!....hahahaha!) prošlog meseca za "dž" (!?) HTC smart na brew podlozi telefon. To u stvari nije nikakv "smart" telefon, nego najjeftiniji HTC!-prilagodjen ljudima koji u džepu nemaju više od 150e. za ovakvu napravu. Medjutim, i ako me je u početku nervirao maksimalno sa načinom ukucavanja poruka...malo po malo poče da mi se uvlači pod kožu. Ekran izvanredan, vrlo dobre 3 mpx fotografije, vrlo jasqan zvuk... Ozbiljni nedostaci: ne može da se gledaju "flv" fajlovi...(znači nema YouTube) aplikacije rade pod Javom. Medjutim, navikne se čovek na sve, pa i na HTC smart! Sad mi je žao što nisam dao učešće od 5000 din., imao bih mnogo jaču zverinu od HTC-a, ovako ga dobih za dinar!. Inače kvalitet i završna obrada su perfektni. Trajanje baterije sa normalnom upotrebom do 6 dana, sa gledanjem filmova (320x240, na mp4 3gp i 3gp2 formatu)... do dva ipo dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iphone je preskup, pogotovo ako se kupi legalan SIM-free uređaj. Skinuti sa mreže su rizik. Koristim već vrlo dugo Android telefon, a to ne mora biti HTC. Ima odličnih Samsung telefona, a verovali ili ne, ima još boljih Sony Ericsson aparata.

Na primer, SE Xperia X8 - mrak telefon i izrada, cena sitno preko 200€, full nov, za srpsko tržište, 2 godine garancije u prodavnici. Za HTC-om zaostaje po pitanju interfejsa, ali to ne znači da za prosečnog korisnika malo jednostavniji interfejs predstavlja neku prepreku. Kvalitet razgovora i izrada su besprekorni. Dalje, ko voli da se petlja, može da zameni SE Launcher (to je taj nazovi interfejs) sa nekim koji se nude besplatno, poput ADW Launcher, a može da se skine sa free Marketa. Takođe kome nije mrsko da petlja po torentima, može da izbunari i registrovanu verziju lanuchera Pro (ili Launcher Pro Plus).

Androidi i Iphone u principu nisu funkcionalno daleko. Dapače, Android može mnogo više da se customizuje i prilagodi sebi. Što se Iphona tiče, lično ne bih dao tolike novce - govorim o Iphone 4. Ako se neko sad odluči za neki od starijih Iphonova, mislim da mu je ipak pametnije da kupi neki od aktuelnih Androida u svakom slučaju.

Ako govorimo i vrhunskim Androidima, bilo da ih prave Samsung, SE ili HTC, oni zapravo koštaju vrlo mnogo i vrlo blizu Iphone 4. Da postoji IP4 legalan kod nas, ne bih bio siguran koji bih objektivno preporučio kao bolji. Lično bih uvek pre uzeo Android, ali ako bih se svojom subjektivnošću distancirao od te priče, ne bi bila laka odluka.

Nokia smartphone? Ne više, oni su u ovoj priči najveći gubitnici, a ne vidim izgled da će da se izvuku. Symbian je prošlost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ''đubre'' je popravljeno i evo ga radi :thumbup: ...ali mora da je žešći baksuz jer pojma nemam koliko puta su moji telefoni ispadali i nijedan nije otkazao posle toga...a, ovaj ispade jednom i ''op cvrc gevezen zajn'' (op tërt gevezen zajn) :D

To djubre je iz najnize moguce klase, kota 2evra i ti cekujes da izdrzi pad???

Nokijea je i dalje oo sto je bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA volim nokiju, ali vam moram reci svoje iskustvo sa njom u poslednjih par godina! Kupio sam pre 2.5 god. N95, sluzila me vrhunski dao je sa 400 sati razgovora bratu! Njemu radi extra, baterija je za zamenu stigla posto nikad nije menjana! Ja sebi opet preko paketa kupim n97 mini! Blagi uzas i katastrofa! Kvari se cetvrti put za redom! U servisu (sve pod garanijom) menjali softver, integralno kolo i memoriju... I dalje isto! Tel baguje, koci, restartuje se, mora da mu se vadi baterija da bi odblokirao... Baterija mu ne traje ni 24 h ma totalno razocarenje i promasaj! Kasnije kad sam se raspitivao po servisima rekose mi da n 97 zaobilazim u sirokom krugu jer ima mnoge probleme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...