Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Skajp može biti primer kako ne treba praviti aplikacije, što se tiče trošenja resursa. Na PC računarima od 1.5-2 Ghz single core on se vuče kao crevo, na androidu je grozan, 1Ghz mu treba. Viber, Fring su bolje opcije za Andro, Gtalk za PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skype radi i na slabijim procesorima, konkretno na 600Mhz Zte v9 radi bez problema,SE Xperia takodje...

Od svih klijent aplikacija za Android,meni se najbolje pokazao IM+ Pro,a na kompu,cak i na slabijim masinama IMO zavrsava sav posao.

Sent from my Fiat Bravo using LPG

Edited by Boris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel su vama stvarno sve te aplikacije potrebne u svakom trenutku, ja imam nokiu c3, koristim bukvalno samo 2 dugmeta, da se javim i da zavrsim poziv i to je to. Kad sam kuci i ne radim nista, sednem za racunar i lepo kao covek pogledam forum i sve sto me interesuje, a kad nisam kuci i ne razmisljam o tome. Nikad nisam imao neki od ovih svemirskih telefona i mozda bi se i ja navuko na sve to da imam, ali vas trenutno ne razumem, osim ovih kojima je sav posao u racunaru i telefonu :D

Najbolji telefon koji sam imao je Nokia N82 i zao mi je sto sam morao da ga prodam, da ga nisam prodao i danas bi ga koristio verovatno, jer je zadovoljavao moje potrebe, ok kamera, pravio je lepe snimke, izgledao je lepo.

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam u wc-u, kad sam na pauzi, kad sam u autobusu, kad se probudim ujutru u krevetu... i u jos mnogo situacija, sa telefona proveravam mail, citam rss feed-ove, forume, vesti, igram igrice, pricam sa drugarima u inostranstvu, koristim gps navigaciju, vodim podsetnik i beleske i jos mnogo toga, bez da mi je racunar pri ruci. To je poenta smart phone-a.

Naravno, treba da napomenem da mi je posao usko vezan za internet i sve obavljam preko interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa neke strane razumem i korisno je, ali sa neke stvari vidim sve nas kao zavisnike necega, npr kad sam prvi put dobio kompjuter, bukvalno je bio potreban pajser da me odvoje od njega. Nocu nisam spavao, ujutru isao u skolu, GTA Vice City za koji je nekima trebalo po nekoliko dana ja sam mogao za par sati da ispeglam ceo :D, sad igrice i ne igram, uglavnom fejs, ovaj i jos neki forum, procitam neke novosti i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi jel su vama stvarno sve te aplikacije potrebne u svakom trenutku, ja imam nokiu c3, koristim bukvalno samo 2 dugmeta, da se javim i da zavrsim poziv i to je to. Kad sam kuci i ne radim nista, sednem za racunar i lepo kao covek pogledam forum i sve sto me interesuje, a kad nisam kuci i ne razmisljam o tome. Nikad nisam imao neki od ovih svemirskih telefona i mozda bi se i ja navuko na sve to da imam, ali vas trenutno ne razumem, osim ovih kojima je sav posao u racunaru i telefonu :D

Lako se čovek na dobro navikne. Sada sa telefona mogu da pogledam šta hoću na Net-u, primam i šaljem mailove, gledam i editujem word, excel, pdf i druge fajlove, gledam filmove, slušam muziku, pričam preko skajpa, platim parkiranje u dva klika bez dosadnog kuckanja i znanja potrebnih brojeva za slanje, mogu da pravim i zaista dobre fotke i video, imam i navigaciju... spisku dobrih i korisnih stvari nema kraja. I kako onda da se čovek ne navikne na to kad je zaista dobro i stvarno potrebno u ovim vremenima trke i jurnjave za novcem? A sve to još nosiš u džepu... Pre dvadesetak godina i mobilni telefon je bio skoro neverovatna i neshvatljiva stvar (u smislu da je zaista moguće da ćemo i to imati jednog dana), da možeš biti na vezi sa svima i u svakom trenutku, gde god da se nalaziš, a kamoli ovo sada... Uvek sam za novotarije, pogotovo kada olakšavaju život i posao. :)

Poslato preko Tapatalka

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni telefon zapravo olakšava posao, ali činjenica je da neki ljudi malo zastrane. Dešava mi se da popizdim od mejlova, onda samo lepo ugasim push pa ručno sinhronizujem kada nemam pametnija posla i pročitam.

Ništa gore nego kada vas uznemirava za vikend. Pre par meseci sam ugasio zvučnu notifikaciju za službeni mejl i nisam je više ni palio. Ukapirao sam da dovoljno često čačkam telefon iz privatnih razloga, da mogu da bacim oko usput i na mejlove. Nema razloga da me uznemiravaju vanredno. :-) Ako baš gori, pozvaće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa neke strane razumem i korisno je, ali sa neke stvari vidim sve nas kao zavisnike necega, npr kad sam prvi put dobio kompjuter, bukvalno je bio potreban pajser da me odvoje od njega. Nocu nisam spavao, ujutru isao u skolu, GTA Vice City za koji je nekima trebalo po nekoliko dana ja sam mogao za par sati da ispeglam ceo :D, sad igrice i ne igram, uglavnom fejs, ovaj i jos neki forum, procitam neke novosti i to je to

To je vec subjektivna, individualna stvar.

Ja provodim dosta vremena za racunarom, ali uglavnom zato sto moram. Isto tako mi je vrlo lako da ga po nekoliko dana ne pipnem, ako ne moram. Istrenirao sam sebe da ne preterujem, vec da koristim onoliko koliko treba ;)

Ja na primer, ne razumem ljude koji provedu nekoliko sati dnevno na FB ili slicno. Kapiram da ih ima mnogo, cak i zasto to rade, ali ne mogu da nadjem opravdanje za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kuci i nemam sta da radim uglavnom pustim neki film, ili gledam klipove, ubijam vreme, fb ukljucim s vremena na vreme, bacim pogled na forum i tako mi prolazi vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam komentare iz 2010e i verujem da biste sada svi drugačije komentarisali :laughing: Po meni je Nokia do pre 3 godine bila simbol za mobilni isto kao što je i Golf nekad bio simbol za dobar auto i desila im se ista stvar, pretekli su ih konkurenti u ceni i ponudi. Najveća greška Finaca je što njihov "pametni" telefon i Android OS ne mogu da se porede i Finac ispada gluplji u svim aspektima zbog čega će se većina ljudi odlučiti za Android, bar oni kojima su opcije bitne, kome nisu bitne tu je stari dobri 3310 i puna kapa :laughing: Sad baš gledam neke nove Nokijine telefone, pokušavaju da poprave utisak izbacivanjem nekih ultra giga fotoaparata-telefona sa po 40 megapiksela, ali opet džabe sve jer će kupiti fotoaparat onaj kome je do savršenih slika, a nepoznavalac kao ja neće primetiti veliku razliku između 8 i 12mpx.

A Apple je druga priča potpuno, svima je poznato da kada kupuje Iphone on plaća ime, a ne telefon. Lepo kaže vlasnik Coca-Cole "Uzmite mi sve, samo mi ostavite ime" :) Još jedna moja zamerka Iphonu, pored znatno slabijih performansi u odnosu na Androide(1.2GHZ Iphone 5 koji je izašao pre par meseci i 1.5GHZ Galaxy S3 i verovatno je sledeći korak telefon na 2GHZ takta) i visoke cene je to što pored neuporedivo manjeg broja aplikacija za Iphone u odnosu na Android, većinu aplikacija za svoj telefon prodaju. Sa druge strane svakodnevno raste broj Android programera i Market svaki dan ima brdo novih aplikacija.

Zbog ovih razloga koristim Android(trenutno DesireS) i čim mi istekne paket prelazim na OneS ili S3, zavisno gde bude bolja ponuda za telefon :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koristice onoliko koliko ljudi sa ovih prostora budu koristili aplikaciju. Morace malo vremena da prodje da zazivi, ali mogucnosti su fenomenalne :)

... to što pored neuporedivo manjeg broja aplikacija za Iphone u odnosu na Android...

Evo ti i zvanicna informacija od pre 2 meseca - apple app store 700.000 aplikacija, android market 675.000. Od kada je 700.000 neuporedivo manje od 675.000? U kom paralelnom univerzumu?

Osim toga, statistika je kucka i sluzi samo u marketinske svrhe. Otprilike 200.000 aplikacija na app store-u su besplatne - da li stvarno mislis da ne mozes da zivis bez neke od ovih koje se placaju :D

Kome se ne svidja iPhone, neka ga zaobilazi i ne mora meni da nabija na nos kako sam ja budala zato sto meni odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ništa eplovo ni nameru da kupim, ali iphone je daleko više od imena. Suprotno može da tvrdi samo neko ko nije koristio nijedan njihov uređaj (iako je moj izbor Android iz više objektivnih razloga).

Nemojte nepotrebno prepucavanje da izazivate, jer su oba koncepta odlična i imaju zavidan broj kvalitetnih aplikacija. Neka uzme kome šta odgovara. Našem tržištu je pristupačniji Android.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Zbog ovih razloga koristim Android(trenutno DesireS) i čim mi istekne paket prelazim na OneS ili S3, zavisno gde bude bolja ponuda za telefon :laughing:

Ja mogu da ti preporucim kao neko ko koristi android od verzije 1.5 da ne uzmes ni s3 ni one s,uzmi nexus.

Ja sam posle one x uzeo galaxy nexus,veruj mi,preporodio sam se,to je jedini pravi android koji radi onako kako treba a ne kako samsung i htc misle da treba sa njihovim bloatware UI.

I imaces update mnogo duze nego ostali telefoni koji kostaju dosta vise.

Uzeo sam i nexus 7 tablet,ali nazalost android nema toliki broj aplikacija namenjenih tabletima kao ios koji je tu neprikosnoven,ali brzina nexusa i njegov hardver u sklopu sa niskom cenu mu oprastaju ove nedostatke.

naravno,mislio sam da sacekas nexus 4 koji je tek izasao,ali dok tebi istekne ugovor taman ce mu cena lepo pasti ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sad gledam Nexus4, stvarno će biti najbolji telefon na tržištu kad stigne, ali verujem da će mu i cena biti najbolja :laughing: Za update su ovi iz HTC-a prilično nefer ispali što se DesireS modela tiče za koji je relativno skoro izašao ICS i to samo kao mogućnost skidanja sa sajta na engleskom, a i nisu se baš potrudiil da ga naprave, previše liči na Gingerbread. Jedina stvar koju zameram Nexusu i većini novih telefona je veličina. Meni je neki maksimum za telefon 4'' da možeš elegantno da ga izvadiš iz džepa dok sediš, sve preko toga su više tableti nego telefoni. Imam još oko pola godine čini mi se do isteka ugovora i verovatno ću birati provajdera još 2-3 meseca jer me posle onog "problema" i zabune sa Telenorom više sigurno ne potpisujem ništa sa njima pa da moram posle 3 dana da ih jurim da vrate sve na staro.

Pa koristice onoliko koliko ljudi sa ovih prostora budu koristili aplikaciju. Morace malo vremena da prodje da zazivi, ali mogucnosti su fenomenalne :)

... to što pored neuporedivo manjeg broja aplikacija za Iphone u odnosu na Android...

Evo ti i zvanicna informacija od pre 2 meseca - apple app store 700.000 aplikacija, android market 675.000. Od kada je 700.000 neuporedivo manje od 675.000? U kom paralelnom univerzumu?

Osim toga, statistika je kucka i sluzi samo u marketinske svrhe. Otprilike 200.000 aplikacija na app store-u su besplatne - da li stvarno mislis da ne mozes da zivis bez neke od ovih koje se placaju :D

Kome se ne svidja iPhone, neka ga zaobilazi i ne mora meni da nabija na nos kako sam ja budala zato sto meni odgovara.

Nigde nisam rekao da je neko budala što koristi Iphone :) Samo meni mnogo više leži Android iz dosta razloga. Npr nekada treba da čitam pdf fajl od 50mb i bitno mi je kojom brzinom će da ga učita jer ako zumiram stranu i pomeram se gore-dole i on secka to gubi svaku poentu i zbog toga ću gledati da telefon ima što veći Ram i jači procesor. Za aplikacije je broj tačan. Ali koliko dugo postoji App Store, a koliko Market? I App Store sadrži aplikacije za sve njihove uređaje, a ne samo mobilne i to počev od prvih aplikacija do najnovijih za Iphone5. A i pored Marketa ima još gomila sajtova za sjajnim aplikacijama, samo neke od njih su iGo i gomila igrica sa Gamelofta koje su mnogo zahtevnije i kvalitetnije od ovih koje imaju na Marketu, ali nažalost i koštaju, sva dok ih neko ne okači na Pirate Bay :laughing:

I poslednja stvar zbog koje bih uzeo Android je što je mnogo lakše razviti Android aplikaciju u Javi/C++ tako da imam finu zanimaciju u slobodno vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja pricao dok nisam uzeo telefon s vecim ekranom,par dana ti treba da se naviknes i posle nemas problema.

Ja sad koristima 4,65" ekran i sve radim jednom rukom,ali imam dosta dugacke prste pa mi nije problem.

Veruj mi,ako uzmes nexus neces se pokajati i neces pozeleti drugi telefon,to je jedini i pravi android telefon,drugo ne priznajem:-)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom što piše je stvarno zver, 2gb rama i 1.6GHZ takt u odnosu na moj koji ima 1GHZ i 768mb je stvarno previše+ što moj ima procesor sa jednim jezgrom a ovaj ima 2 dvojezgarna vezna procesora koliko vidim što izađe bolje nego moj bivši kompjuter :laughing: Nije meni problem za veličinu prstiju, ali nekad se i za ovaj moj namučim dok ga izvučem iz džepa, posebno od kad nosim futrolicu koja mu sigurno daje bar 1cm debljine. Samo da ne preteraju sa cenom Nexusa kao što su i za S3 podigli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr nekada treba da čitam pdf fajl od 50mb i bitno mi je kojom brzinom će da ga učita jer ako zumiram stranu i pomeram se gore-dole i on secka to gubi svaku poentu i zbog toga ću gledati da telefon ima što veći Ram i jači procesor. Za aplikacije je broj tačan. Ali koliko dugo postoji App Store, a koliko Market? I App Store sadrži aplikacije za sve njihove uređaje, a ne samo mobilne i to počev od prvih aplikacija do najnovijih za Iphone5. A i pored Marketa ima još gomila sajtova za sjajnim aplikacijama, samo neke od njih su iGo i gomila igrica sa Gamelofta koje su mnogo zahtevnije i kvalitetnije od ovih koje imaju na Marketu, ali nažalost i koštaju, sva dok ih neko ne okači na Pirate Bay :laughing:

I poslednja stvar zbog koje bih uzeo Android je što je mnogo lakše razviti Android aplikaciju u Javi/C++ tako da imam finu zanimaciju u slobodno vreme :)

Za vecinu stvari koje pominjes, gresis, odnosno pogresno si informisan. Ali nebitno, ne bih dalje da sirim raspravu. Samo me jezivo smara kada pitas vecinu korisnika androida koji telefon koristi i zasto, odma' ti odgovore kako je ajfon sr*nje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao iphone do sada,ali kontam da je 4s mnogo bolji uredjaj generalno od ip5,mnogo je problema sa peticom,ali daleko od toga da je losa.

A citam da i nexus 4 ima dosta problema sad po izlasku,treba sacekati da prodju te prve serije jer su uglavnom problematicne pa kasnije kad se sve iskristalise da se kupi.

Ali u svakom slucaju probaj i iphone,dok ne probas neces znati da li ti odgovara ili ne:-)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je biiip, naravno. Jedino što Droida ima u svim brojevima, cenama i veličinama, tako da se za svaku krpu nađe zakrpa. Da kod nas IP5 bude za 100-200eur zavisno od paketa kako je preko bare, potpuno bi se druga priča ovde vodila. I tako 99% korisnika SP se ne udubljuje u funkcionalnosti dalje od fejsbuka, tako da je svaka priča o bitnim razlikama između uređaja izlišna - odnosno može da se svede na to da li je FB bolji na 3, 4, 7 ili 10 inča. :-D

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neko da slucajno ne zna za ovo moze da skine. Vazi za vise gradova u Srbiji. Ovo je za android telefone i besplatan je.

Parking manijak

image.jpg

A mozete preuzeti odavde direktno na komp pa posle prebacite u telefon ili nadjite aplikaciju na googleplay.

http://www.parkingmanijak.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...