Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

toliko mi je i trebalo da znam, uzimam ga onda, hvala

a i tek sad vidim da je post od pre mesec dana, ja video samo 10 a ne i mesec i mislio sam da si pisao juce :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasao sam za HTC mada ne smatram da su ostale navedene marke losije proizvodnje, imam ih skoro sve...ali trenutno koristim HTC Incredible S.

Sto se tice OS-a mislim da je Android najbolji operativni sistem trenutno na trzistu, sto se tice samog sistema, a i broja dostupnih aplikacija.

Pre oko nedelju dana sam dobio oficijalni update Android 4.0.4 + HTC Sense 3.6, malo su me razocarali, telefon je malko sporiji a OS nista specijalno bolji od Androida 2.3.5 koji sam imao pre, editovanje foldera nije bas lepo uradjeno i ako stavim u folder maksimalan broj precica vrh foldera odlazi sa displeja. Nisu se ovaj put bas potrudili...nadam se da ce biti skoro neki update, bug fix i sl.

Inace kvalitet izrade je recimo savrsen, gorilla glass, kuciste od finog materijala koje se lako brise i nije toliko podlozno otiscima prstiju.

Zvuk nije nesto kao kod svakog starijeg HTC-a, cujem da su noviji bolji, mislim na zvucnik za mediju.

Sta jos...Displej, da, displej je savrsen, osetljivost na dodir je cak i malko prevelika sto meni odgovara, mrzim da ulubljujem displej pri izabiru funkcija sto sam morao na nekim telefonima i tabletima, vidljivost iz svakog ugla je savrsena jedino sto su sa update-om na Android 4.0.4 sjebali kontrast tako da sada ne smem da stavim svetlu sliku za pozadinu jer mi se nece videti nazivi ikona.

Ima jos prednosti i mana ali eto, da ne duzim.

Edited by Milan-BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

i na kraju balade uzeh vip droid xl, sta znam, dobar za 1 dinar

vise mi ne treba da kucam poruke jer imam gomile minuta koje ni ne mogu sve da potrosim

IMG_0438.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Back to the roots... skoro sam se setio svog prvog smart phone-a, SE P900 koga sam obozavao i koji ima neke sjajne opcije cak i za danasnje pojmove. Pa sam resio da ga ponovo posedujem, nasao na oglasima za 25€ i cekam danas da mi stigne post ekspresom :)

Kada se pojavio, davne 2003. godine, kostao je nesto oko 800€, a ja sam ga 2005. platio 350€ i do dan danas nijedan telefon nisam platio vise od toga :)

Symbian OS v7.0 - UIQ, Touch screen i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još uvek imam UIQ kao rezervni telefon, koristim ga na putovanjima za drugu karticu. Šteta što su pukli, u svoje vreme su bili daleko najbolji uređaji, sa odličnom podrškom. U pitanju je m600i.

Čak ni baterija ne pokazuje znake najmanjeg umora, posle toliko godina. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, sad imam i ja ;)

Tatko bre na touch-screen smart telefoni!!!

p900.jpg

iPhone 2G ide u fiJoku da skuplja prasinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izbor. :-)

Kako je očuvan?

Inspirisao si me da pojurim neki od telefona koje sam imao nekad davno, npr MPx200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam pre dve nedelje Nokiu C6-00 za 50eur od ortaka, njemu je skupljala prasinu i posle Samsunga i900 mi izgleda kao igracka zbog Symbian-a ali sto se tice brzine, kvaliteta slika i drugih stvari nema nikakve razlike, sem tezine od 150gr :D

Samsung i900 je bio 550eur kad sam ga uzeo i po meni vredeo je svaki dinar i jos uvek vredi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inspirisao si me da pojurim neki od telefona koje sam imao nekad davno, npr MPx200.

Ja ga jos uvek imam (MPx200), ali nije skroz ispravan, gasi se nasumicno.

Sada koristim iPhone 4 vec skoro dve godine i veoma sam zadovoljan sa njime, najvise zbog stabilnog OS-a i kvalitetnih aplikacija :)

Edited by priest77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izbor. :-)

Kako je očuvan?

Inspirisao si me da pojurim neki od telefona koje sam imao nekad davno, npr MPx200.

Naravno da je dobar izbor... uzivao sam dok sam ga koristio pre 6-7 godina i nikada necu prezaliti sto sam ga prodao i presao na nokijin S60.

Inace, u solidnom je stanju koliko to moze da bude toliko star telefon. Malo je oguljen ali sve mu je funkcionalno. Fali mu olovcica, ali vec sam narucio iz UK 3 komada za 2.5£. Baterija mu drzi 3 dana.

Jos jedan telefon iz davnih dana koji bih zaista zeleo da imam je Sony CMD J5

sony-cmd-j5-big.jpg

Obozavam Sony-jev jog dial i zao mi je sto su ga ukinuli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjuče sam bio do VIP-a i bzvz vidim piše SONY Experia i pitam prodavca zar nije SonyEricsson, a on kaže da su se razdvojili i da ne rade više zajedno.. A inače forsiram SE i najčešće pazarim njihove telefone, pa me zanima zna li neko hoće li i Ericsson da počne da pravi svoje telefone ili se ugasio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima,evo ja sam danas zamenio alcatela xl za htc wildfire,telefon mi se svidja,lepo napravljen,verzija androida 2.2.1 ali sam naravno kasno citao o tom telefonu i sada cekam da isprobam skype na njemu iako svi kazu da je to nemoguca misija zbog sporog procesora...a to mi je najbitnije na androidu...koristi li ko skype na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo manje secka ako ga podignes na 711Mhz :) Viber i Kakao rade bez problema,a Skype,xm....stara boljka

Sent from my Fiat Bravo using LPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar izbor. :-)

Kako je očuvan?

Inspirisao si me da pojurim neki od telefona koje sam imao nekad davno, npr MPx200.

Naravno da je dobar izbor... uzivao sam dok sam ga koristio pre 6-7 godina i nikada necu prezaliti sto sam ga prodao i presao na nokijin S60.

Inace, u solidnom je stanju koliko to moze da bude toliko star telefon. Malo je oguljen ali sve mu je funkcionalno. Fali mu olovcica, ali vec sam narucio iz UK 3 komada za 2.5£. Baterija mu drzi 3 dana.

Jos jedan telefon iz davnih dana koji bih zaista zeleo da imam je Sony CMD J5

sony-cmd-j5-big.jpg

Obozavam Sony-jev jog dial i zao mi je sto su ga ukinuli :(

Z1,Z5, Z7, J5, J7... ako te ufati nostalgija za nekim od tih javi se :D

Edited by chikavili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pamtim kada sam palio Skype.

Sada za razgovore koristim viber, a za video razgovore sve češće Gtalk.

Ja mislim da se Skypetu ne piše dobro... Viber ubija kako radi kroz Edge, ne treba mu ni 3G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z1,Z5, Z7, J5, J7... ako te ufati nostalgija za nekim od tih javi se :D

Ne rise! :D

Pazi, jako sam zainteresovan... moracemo da dogovorimo neku kombinaciju. J5 i Z5 me interesuju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pamtim kada sam palio Skype.

Sada za razgovore koristim viber, a za video razgovore sve češće Gtalk.

Ja mislim da se Skypetu ne piše dobro... Viber ubija kako radi kroz Edge, ne treba mu ni 3G.

Na primer iz Emirata, skajp video poziv je vrlo cesto neupotrebljiv, dok gtalk radi bez problema. I to ne samo na mobilnom, nego i sa kompa, svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje da li mi se iisplati dati wildfire i 2000din za cha cha?

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...