Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Sve to na papiru deluje impresivno, ali realnost je nesto sasvim drugo. Ne sumnjam ja u nokiJin hardver, vise se pibojavam OS-a. Mozda ce jednog dana i taj MeeGo da ima zilion aplikacija i svasta nesto, ali ne sada. Video sam da su cak uspevali da pokrenu android aplikacije na njemu, ali to je zasad jos uvek "daleko" od prosecnog korisnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam od burazera IP4 na 3-4 dana da vidim kakav je,jer nisam jos drzao u ruci nijedan IP.

Ne znam sta da kazem,zaista nisam subjektivan,ali meni je to zesce bacanje tesko zaradjene love.

Stvarno je lepo upakovano,utegnuto,masivno i kvalitetno,ali sem toga ne vidim da je bas toliko ispred konkurencije koliko korisnici istog pokusavaju da dokazu,cak me ni taj ekran nije nesto odusevio.

Home screen nisam video,cim ga otkljucas onolike ikone ti oci izbiju,sto je meni skroz truba.Drugo sto sam primetio je da nisam nikako mogao da izvadim bateriju(nisam znao nacin),a trece da bi izvadio tu neku micro sim karticu(za koju isto ne znam sta je) moras pored sebe imati sivacu iglu.

Puno para za uredjaj koji te natera da osedis dok se ne snadjes s koriscenjem istog,ja ostajem veran HTC-u i Android platformi koja je,bar po meni,malko naprednija od te zagrizene jabuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...juce sam uzeo htc wildfire preko mts, i upravo pokusavam da ga shvatim. Kako se pali net normalan (ne wifi), jer imam 600mb besplatnih a ne znam kako da ih iskoristim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menu >>> Settings >>> Wireless & Networks >>> Mobile network treba da bude štiklirano. :thumbup:

Usput, pogledaj:

http://www.htc.com/rs/supportdownloadlist.aspx?p_id=316&act=sd&cat=all

Mada, na engleskom imaš mnogo više uputstava:

http://www.htc.com/uk/help_howtos.aspx?p_id=316

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm evo sad sam probao da ugasim i upalim, ali nece, pise mi sve vreme "turning on..." Izgleda da cu morati da ih smaram sutra :wallbash:

Ovako je telefon ok,ovo mi je prvi android tako da se tek upoznajemo :thumbsup: Ima par zanimljivih stvari,mada mi i dalje nedostaje tastatura :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam HTC Tattoo vec godinu+ dana...do sada sam izvrsio sve hakerske moguce akcije na njemu...inastalirao sam poslednju verziju androida, aplikacije za navigaciju i jos vazdan korisnih i beskorisnih stvari...sve u svemu, mogu pomoci ako nekom nesto zapne oko androida :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde stručnjak pomagaj, instliram NFS Shift ači neće da mi se pokrene, samo izbaci ono EA i ugasi se :question: Probao sam nekoliko .apk i uvek isto.

I drugo pitanj kako da prehakujem market da mi daje i tu NFS, pošto vidim da ga ima na marketu ali ne i za Srbija/Telenor izdanje.

Na drugoj strani ja sam se već zaneo u pravljenju okruženja za izradu Android aplikacija pa ćemo videti na šta će to da izađe. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ga na marketu nema jer se placa,a isto tako mi u Srbiji mislim da nismo u mogucnosti da kupujemo aplikacije jos uvek.

Ti si skinuo samo aplikaciju,ali verovatno nemas ostale fajlove,kola,teksture,nivoe pa zato nece da radi.

Koliko se secam ukupna velicina igrice je blizu 100 mb da ti to bude neki orijentir dok budes trazio,a ne bi bilo lose pogledati na torentima i naravno Google is your best friend :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za kupovinu aplikacija nisam znao da moze,nije me ni interesovalo.

Ja sam nasao .apk fajl na guglu i secam se da sam samo taj jedan fajl skinuo i instalirao i kad sam pokrenuo igru pitalo me je da download-ujem preostale podatke(cca 100mb).

Gledaj da ne skidas verzije za druge modele telefona zbog rezolucije,mozda zato nece da ti radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Marketu od skora postoje i aplikacije koje se placaju. Ne znam kako ide procedura oko placanja ali znam da je bila neka prica da je moguca kupovina.

Probaj da instaliras Market Enabler kako bi pristupio sadrzaju kao da si sa neke druge mreze (recimo sa podrucja USA). Postojala je i aplikacija Applanet koja je bila kao Market s tim sto su sve aplikacije i igre besplatne za preuzimanje. Trenutno ne radi, verovatno je blokiran server ali moguce je da su i to sredili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u tome problem nego za moj telefon nema NFS-a :no pa ga zato ne prikazuje. Inače kupovina šljaka preko marketa kao i refundiranje za 15 min. Isprobao sam lično. Nema potrebe za tim market enablerima sve radi i na ovom (samo se treba snaći :lol: )

@TheWickerMan

https://market.android.com/details?id=com.theswirlingbrain.speed&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=de.meditgbr.android.tacho&feature=related_apps

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Market Enabler je za one kojima nisu prikazane sve aplikacije. Npr, aplikacija za Google Plus nije dostupna svima, zavisi od drzave i operatera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neka aplikacija za Android ,koja koristi GPS modul za merenje ubrzanja automobila, brzine,itd... nasao sam jednu ali se placa :(

Po meni ova je najbolja :

https://market.android.com/details?id=com.binarytoys.speedometer&feature=search_result

Imaš i pro verziju (potraži na nekom forumu ima da se nađe), mada meni ova obična završava posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i do sada, od kada sam presao na HTC, ne menjam. Prvi je bio Tytn, drugi je bio HD, trenutni je HD2 - telefon na kome mogu instalirati 5 razlicitih OS-eva. Windows 6.5, Windows 7, Android, Linux Ubuntu, MeeGo. Uvek ce biti i ostati HTC :)

Telefon fabricki dolazi sa Windows 6.5 operativnim sistemom, trenutno u njemu imam instaliran Android 2.3.4 kad mi dosadi, promenim... :thumbsup:

Pozz

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je pitanje glupo , ali aj da pitam :harhar: posto imam neku mocnu spravicu u fojoci koju niko ne zeli da kupi :unsure: ocu da uzmem malo da se igram sa njom , pa me zanima dal' moze sa kompa da se prebace virusi u telefon , posto bih prebacio neku muziku a komp mi je pun virusa pa ne bih da poebem nesto telefon :) naravno telefon je android os :harhar::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ako među tim virusima imaš virus koji je pisan i napada neke funkcije android-a :)

u prevodu, sumnjam da išta moš` da shebeš...

a što lepo ne središ taj komp (izvinjavajte za offtopic) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da zarazis telefon, slobodno se igraj. Cak i ako ga zarazis, sto je sasvim neverovatno, moze da se sve resetuje na fabricko stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

glasao sam za samsung :thumbsup: :thumbsup:

zato sto je hardwerski ubedljivo najmocniji,sa svojim Super Amoledom neprikosnoven,

trenutno najjaci telefon sveta je S2...

cenim nokia,ali to sto se danas desava,tj pretanke maticne ploce,i ocajni sednvic cipovi,jednostavno me odbijaju..iako koristim neprevazidjenu N95 8gb :D:thumbup: :thumbup:

HTC je po meni dobar brend,ali mora dosta toga da se dotera,od ocajne baterije,pa do same multimedije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...