Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

[mention=15344]knezevic76[/mention] gde se čuva keš?
 
Povela se tema otkud 10gb fajlova za čišćenje. 
Poenta je u tome da čišćenjem keša se ne čiste fajlovi tipa slike, dokumenti, video itd

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keš se rekreira, to stoji. To sam i napisao da skoro svakog dana očistim tipa 7-10 gb keša u zavisnosti šta sam prethodnog dana pokretao.

Ako se očisti keš i aplikacija se ne koristi, nema novog keša za nekorišćenu aplikaciju.

 

 A slike i dokumenti su valjda ono što ti trebaju u telefonu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ne radi vec prepisuje samo ono sto treba automatski a ti naknadni cleaneri ne sluze ama bas nicemu. Sve ostalo na cloud mada cini mi se da slike gube kvalitet nesto mizerno verovatno i video ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije telefon,za iPad je…

veomq dobra olobčica za iPad na Aliju,veoma prihvatljive cene,kome treba

Stigla za 45 dana,puni se na usb c

8E2646F7-F60A-44B5-AD2F-9B1404872D06.jpeg

4BD7002E-EB48-4964-893B-036CA2949E3F.png

35DA24BC-EEB2-4635-AA11-565D0F6BF606.jpeg

3616AF91-6859-4D2E-BA44-7F5A4A87B3E3.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je Zao_mi, a kada prodas bice Cao_mi :)
Mora malo zezanja, cini mi se da si i ti prozivao taj brend :) 
Srecna prodaja! Podelicu link ako znam da je neko zainteresovan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, jeste, prozivao sam, ali uvek su mi bili simpaticni ti nadimci za njih :D 

 

Hvala Dale :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti prilazak sam ja imao pre 4 meseca :D Iphone Xr 5 godina star -> Xiaomi 12.

 

Izdrzi @horvat, naviknes se kroz par meseci :D 

 

Mene je dusa bolela da za 128gb novijeg Iphone-a dam vise od pola vrednosti Minija ili skoro celo letovanje za porodicu van sezone, a uvek postoji sansa da ga cerka obori u prolazu kao prethodni telefon.

A i radi ok Kinez, ja samo nisam presao preko toga da je kamera dosta sporija, ostalo radi. Na kraju dana 90% tvog iskustva sa telefonom dolazi iz aplikacija koje su manje-vise svuda iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, horvat said:

...Uz telefon dajem sve maskice koje sam pomahnitalo pokupovao sa AliExpressa :D

DSC_6023.jpg

 

 

:rofl:

 

:unworthy:  :respect:

 

 

Ako hoćeš da ga usitniš, dam ti ja 12 Lite i isto tako light doplatu  B) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 Jeste, to je nezgodan prelaz. Ja sam imao SE2020, zakljucanog na MTS, presao u Yettel i morao sam da menjam tel. Da platim onolike sulude svote za neku noviju i jacu jabucicu, nije bilo sanse, a nekako mi bilo glupo da kupim IP11 koji ima isti SoC kao moj ex SE2020, i eto me tom logikom do Xiaomija. Ali na kraju ipak nisam mogao sa njim, sizeo sam svaki dan skoro na gluposti, nelogicnosti i najvise na neupeglanosti. Na kraju sam kupio IP11 i bas me zabole sto nije najnoviji, najbrzi, najnapucaniji itd, bitno da mi radi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao necu vise da dajem velike pare za mobilni pa makar ni pozivi ne radili :D 

Ne bih da ti spamujem temu, stavise prebacicu pricu u temu za mobilne telefone, ali  generalno su postale sumanute cene telefona.

 

MacBookPro je svojevremeno mogao kod nas na akcijama da se uzme za 1500-1800e sto je izuzetna radna masina. Sa druge strane mozes da uzmes za iste pare i telefon koji ce kroz 3 godine da bude za zamenu.

Prebaceni postovi ovde jer mislim da cemo nastavi sa diskusijom oko telefona pa da ne kvarimo temu za prodaju @horvat:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Xiaomi 12lite (prinuđen sam bio da ga uzmem) , telefon u koji nisam polagao nek nade ali radi odlično. Kamera mu je onako, jedino na nju imam neke zamerke, mada nije strašno. Posle samsungove kamere na A71, sve su mi loše.

 

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok 12 / 12 lite za telefon. Samo su spore bolno. Ali cak je i fizicki cip glavne kamere veliki tako da mora da bude ok slika.

Ja generalno bas volim Xiaomi i to kakvu vrednost nude za svoju cenu. Za sad imamo 4 telefona u porodici, usisivac, trotiner, timer za kosu  i slusalice i sve fercera :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Sa tugom se prisetim starih vremena kad je svaki telefon bio jedinstven, a danas nema šanse da ih razlikuješ emoji17.png

I kada su, mnogo bitnije, sluzili najpre za ono za sta i treba da sluze.

U IT svetu sam vec trecu deceniju, skolovao se za to zbog pasije prema tehnici, uzivanja da razvijas nesto svojim rukama i kefalom (a ne kao ovi novopeceni zadnjih godina, koji gledaju samo kako nafilovati CV ili LinkedIn). Pored svog posla, obozavao telefone i racunare, u po' dana u po' noci sam znao da izdiktiram performanse vecine aktuelnih modela... Da bih dosao do toga da mi se bukvalno zgadilo u sta su se telefoni pretvorili (najpre mislim na ljude i njihove naopake navike).

Da mi na poslu, bukvalno silom, svako malo ne uvaljuju ove sluzbene andrake koje ne mozes u dzep da stavis - verujem da bi bih jos uvek bio na nekoj od onih prvih, neunistivih smartphone verzija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Ivan said:

kada su, mnogo bitnije, sluzili najpre za ono za sta i treba da sluze.

Po meni, iPhone SE serija je upravo ovo. Minimalni set funkcija, ali fino, upeglano, za relativno razumnu cenu. Najveca mana im je preslaba baterija. Za to vec mora da se ide na ove redovnije, flagshipe, a tu onda vec opet dolazimo do sveopsteg ludila sa specifikacijama, opcijama i pre svega cenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve čuvam od 7650 do n95,a imam i dva iz E serije(71 i 72),ngage prvi( deca moja se u danas igraju sa njime) ineke motorole sa s60 symbianom… i dva  blekberija.Žao mi samo što ranije nis otkrio blekberi….

Sada koristim iPhone SE3,zato što ne moram da se smaram sa telefonom,uvek sve radi kako treba i ne moram da ga menjam bar pet godina…i još   uredjaje

Imam magsafe batery pack i baterija mi je ok

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno vreme (pre 10ak godina i jace) sam skupljao stare mobilne i dosao sam skoro do 200 razlicitih modela. Onda je pocelo da me smara i to sad cuci po nekim kutijama :D (neke sam i prodao u medjuvremenu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, mada neke baterije sam uspevao da ozivim "sokiranjem" tako sto se kratko spoje na veci napon i posle toga stave na eksterni punjac.

 

90% starijih Ericssona pokrivaju 3 ili 4 modela baterija, pa se mogu iskoristiti baterije sa drugih modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

I ja imam Samsung Galaxy A71 i jako sam zadovoljan, kamerom posebno. Evo vec treca godina, nema bagova, mada cu uskoro verovatno uzimati nesto novije, uz tarifni paket.

 

Imate neki predlog? Nisam ljubitelj iphone-a...

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi neki šaomi:D.Ja vec skoro 4 godine koristim Redmi 5+ i odicno radi,ima ic port,pa tako nekad zezam ljude gasim im televizore,klime:thumbsup:,sve sto podrzava program

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se spremam za zamenu, Poco X3 sam kupio krajem 2020. radi kao i prvog dana. Sad se lomim vec duze vreme za Xiaomi 12T pro, pa sad izasao i Poco F5 pa i njega gledam u nekoj varijanti. 
Napravio sam spisak spec sta mora da ima sledeci telefon a to je esim, 12+GB RAM, 5000 mAh bateriju, AMOLED neka verzija, NFC, IR port, 256 GB interne. 

Sve to ima 12T pro + odlicnu kameru. Cekam samo da "odusevljenje" sa cenom malo splasne, pa taman krajem godine da se ponovim.

Nekako se razmisljam dal se prebacivati na Oppo i Realme... I oni nude dosta za te pare koliko kostaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi
Ja cekam da mi stignu na test samsung a34 i a54 vidim da ih u SK i u BIG casopisima hvale pa cu da vidim ako je zaista tako da uzmem pa menjam korisnicima.
Iphone 14 pro i pro max rade ko sat i napravljeni su bas za korisnike koji nemaju pojma nista a oce telefon da im radi uvek isto bez zamaranja sa gasenjem aplikacija itd.
Honor 50 i honor 50 lite koje sam uzeo prosle godine za korisnike su prica za sebe jednostavno telefoni koji rade posao bez kompromisa.
Honor 70 cekam takodje da dodje na test.
Licno nosim S22 ultra i ja kameru zaista ne koristim sem da zumiram neku snajku na 500m daljine
Tako da xaomi ne znam nisam do sad imao prilike da se igram sa serijom 12..imam neke 10 i 11 serije i vidim da lepo rade

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...