Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

MI mover radi dobro samo kada prebacuješ na Apple i na drugi šaomi,a na samsunge neće,odnosno i kada hoće ne uradi baš dobro….moje iskustvo…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, mislim da objasnite ljudi kako stoje stvari da procedurom prebacivanja.

E sad, koji je bolji je tema za diskusiju... i opet iz nje ne bi izašli pametniji. Dobro za mene i dobro za tebe nije isto. Može čak biti i značajno drugačije, jer su nam želje i očekivanja drugačijim. Zato hvala Bogu na 'volikom izboru, svako će naći nešto za sebe. Treba probati :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vodim sa što više mAh, što više RAMa i da je amoled ekran za što manje para :)

ostalo mi nije bitno toliko.

i teško da sebi prebacim cenu od 300 eur u glavi za telefon

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bokesh said:

Eto, mislim da objasnite ljudi kako stoje stvari da procedurom prebacivanja.

E sad, koji je bolji je tema za diskusiju... i opet iz nje ne bi izašli pametniji. Dobro za mene i dobro za tebe nije isto. Može čak biti i značajno drugačije, jer su nam želje i očekivanja drugačijim. Zato hvala Bogu na 'volikom izboru, svako će naći nešto za sebe. Treba probati :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Probaj ovo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde neko stručan da pomogne.

Uvažili mi reklamaciju na telefon, ali ne popravljaju već moram da uzmem novi.
Problem je sledeći, telefonima skočile cene a oni mogu da mi daju trenutno telefon u istom cenovnom rangu, koji je po specifikacijama i svemu ostalom lošiji od mog reklamiranog telefona, a ako hoću telefon sa istim ili sličnim specifikacijama i kvalitetom izrade, onda moram da doplati, a doplata nije mala, od 20-30000 dinara! Dakle, skoro pa kao ucena.
Oni su valjda u obavezi da mi daju isti kao moj ili adekvatnu zamenu, a ne da se drže cene od pre godinu dana i da me sad ucenjuju.
Kako sad postupiti?

Pričao sam njima, oni su u fazonu da eventualno mogu da mi daju tu doplatu na rate, kao da mi učine.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kad sam reklamirao tehnicku robu mogao sam zameniti samo za ono u vrednosti robe koja je za zamenu ukoliko ne postoji identican model kao ovaj sto je neispravan. 
Ukoliko postoji identican model telefona onda dobijam taj isti nebitno da li je skuplji ili ne od onoga sto sam ja platio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kod nas loše regulisano,odnosno,kako god da je na papiru,uvek bude kako oni kažu…Dakle biraj ili nov a lošiji ili ista klasa uz doplatu…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim Cook potvrdio da iPhone koristi Sonyjeve senzore kamere

 

iPhone01.jpg

 

Direktor Apple-a Tim Cook je putem Twittera potvrdio da Apple koristi Sonyjeve senzore kamere u proizvodnji iPhonea. Cook je objavio tvit tokom svoje posete dobavljačima u Japanu.

 

''Partneri smo sa Sonyjem duže od decenije s ciljem da proizvedemo vodeće svetske senzore kamere za iPhone'', napisao je Cook i zahvalio se direktoru Sonyja Kenichiru Yoshidi što mu je pokazao postrojenje Kumamoto. Na fotografiji se vidi kao se Cook-u pokazuje smartphone njegove kompanije. Apple uglavnom krije detalje o hardverskim komponentama koje se ugrađuju u svaki iPhone, tako da je potvrda korišćenja Sonyjevih senzora za kamere nakon više od deset godina ipak značajan trenutak. Na Apple internet stranici se navodi samo lista specifikacija kamera iPhonea poput rezolucije, otvora blende i vidnog polja, dok informacija o specifičnim komponentama nema.

 

Cookovim tvitom su potvrđeni brojni izveštaji i glasine koje su kružile godinama o tome da Apple koristi Sonyjev hardver. Wall Street Journal je 2015. godine objavio da je Apple koristio dva Sonyjeva senzora za iPhone 6, a rastavljanjem uređaja je iFixit ustanovio Sonyjeve brojeve modela. Sony se smatra liderom na tržištu senzora kamera i zauzima 44% udela na tržištu CMOS senzora. Samsung je drugi sa 18.5% udela. Takođe, Cookova poseta Sonyjevom postrojenju znači i da će partnerstvo dve kompanije potrajati i da će sarađivati u proizvodnji budućih modela iPhonea. Sony je navodno razvio senzor koji koristi novu arhitekturu poluprovodnika za ''hvatanje'' više svetla i smanjenje previše i premalo ekspozicije. Ovaj senzor bi trebao biti deo sledeće generacije iPhonea, ali će ga koristiti i drugi proizvođači telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan powerbenk sa bežičnim punjenjem,povoljne cene

nema magsafe magnet ali ima neke vakumske zakačaljke koje nisu baš preterano efikasne…odličan za iPhone,relativno brzo puni bežično

F54DEC36-8BB8-4F6E-A80E-4708AF4D9933.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odličan powerbenk sa bežičnim punjenjem,povoljne cene
nema magsafe magnet ali ima neke vakumske zakačaljke koje nisu baš preterano efikasne…odličan za iPhone,relativno brzo puni bežično
F54DEC36-8BB8-4F6E-A80E-4708AF4D9933.thumb.jpeg.a38352cf3431ae6b150ecb33775e142b.jpeg

Može link, ne mogu da nađem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalacijom Androida 13, zauzetost memorije telefona je spala sa 107 giga na 67 giga. Pritom ništa nije obrisano i nije nestalo. Mada je misteriozno kako je vremenom i narasla sa nekih 60 i nešto giga na pomenutih 107, a ništa specijalno nije instalirano vremenom. Kako se objašnjava ovaj fenomen? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keš...

Gotovo na dnevnom nivou imam tipa 10gb za čišćenje.

Ako si dosta slikao u zadnje vreme a nisi čistio memoriju, prave se kao thumbnailovi slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom Viber, Tik Tok, Instagram i slične aplikacije pune keš memoriju, primer instagrama kod mene (slika).

Možeš ići info svake app, tu imaš opciju clear keš data.

U keš memoriju ne ulaze slike i dokumenti koje sam praviš , već je prave aplikacije same.

A možeš i preko neke alatke sa Google playa , mada obično tel fono dolaze sa nekom alatkom za čišćenje.59489e0f69d0bb13566129296eb15c3e.jpg74f96bf11a2de567e52d64ddc9921694.jpg

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti a što bi čistio? Dok se napuni glupostima već vreme za drugi tel. 

Čisti sistem sam, ponekad... I onda ponovo kreira iste fajlove. 

Imaš različite cleanere da skinem i koristiš

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keš je potreban i on će ostati.Bolja stvar je da neke stvari držiš na klaudu( google disk ili sl.) i da ne budu u telefonu, jer ako budu u telefonu,operativni sistem će ih indeksirati i ponovo držati u keš memoriji.Keš memorija služi da kada pozoveš neki fajl i aplikaciju,operativni zna gde je i o čemu se radi,da bi znao koju operaciju da izvede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa iole novijim android telefonom nema problema ni sa kešom. 

Sa ovim novim kamerama i 4k i 8k videima, najviše memorije upravo ode na video. Zatim slike mogu biti i od 50 MB ako se koristi sve u fullu. A sve to se  syncuje na Google photos. 

IMG_20230124_130933.thumb.jpg.4f6ffb0f33dc8ba00de4c66cd33bb323.jpg

 

I kad pogledam, najviše mesta mi mape zauzimaju jer imam skinute i gmaps i Here i petal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

viber mi namesten da ne skida automatski video i slike vec da stoje samo u aplikaciji , sto je em korisno zbog mesta em da vam ne puni galeriju glupostima. Wacap isto. Sve slike idu u G photos, ili One drive a video fajlove bekapujem na 6 meseci na G drive /one drive. tako da telefon od 256gb storage ima stalno brdo mesta :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brkate neke pojmove. Kakve veze ima keš memorija sa slikama koje idu u skladište, tj ROM memoriju?

Viber, kao i svaka app ima user data i cash data. Kad obrišete cash data, sve slike ostaju u Viberu,tj u koverzacijama, jer to nije u CASH memorija!
b9959aa614a9c3ed829311908b767cd9.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da. Jutros sa očistio cache sa 5, 6 aplikacija i oslobodio još 3 giga.

 

 

 

 

[mention=10479]totti[/mention] a što bi čistio? Dok se napuni glupostima već vreme za drugi tel. 

Čisti sistem sam, ponekad... I onda ponovo kreira iste fajlove. 

Imaš različite cleanere da skinem i koristiš

 

 

Vidim kako ovaj moj sam čisti. Nagruvao u memoriju kao da mi je telefon službeni Pentagonov

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodali su pagefile (ram plus) koji skida od interne memorije stim sto kad je taj telefon izasao to nije postojalo pa nije bas optimizovan a to briskanje kesa ti nista ne pomaze i uvek to vraca ,  to ti je s10 lite tako da ne ocekujes nesto preterano od njega a mozes da obrises nepotrebne aplikacije i tu da dobijes jer kao s serija ima dosta suvisnih, sve dalje od toga ti je zamena telefona. Trebao si tad kupiti verziju sa 512 interne memorije a ova ti je najslabija . Moze da ti se desi memory leak pa ako odradis full restart i vratis sa backupa tvoje stvari ali izbegni podesavanja pa ce raditi normalno iliti zaglupeo se pa probaj s time.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam android pri ruci,ali evo kako je iOs….ovaj sivi deo gde piše statem data i jedan deo u RAMu da bi mogao odmah da otvori fajl

B255AA77-7E9C-462E-BC98-EE69871DDE04.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...