Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Pa da,ali minimalno poboljsanje hardvera a cena povecana toliko da za te pare mozes uzeti jedan android uredjaj,postujem ja apple,ali je kod nas zaista precenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siri nije jednostavno izdavanje unapred definisanih glasovnih komandi i voice dialing, vec nesto vise.

Pitanje je koliko je realno upotrebljivo, ali to ce vreme pokazati.

Meni, licno, siri (ili slicno) svakako nije razlog zbog koga bih ja kupio neki telefon.

A i Siri definitivno nije razlog zbog koga je iPhone 4S skuplji od stare 4-ke. Siri je stvar softvera, a ne hardvera.

Ni MPx 220 nije imao unapred učenje glasa, nego je prepoznavao govor i to vrlo solidno. Mogao si čak i broj da mu izdiktiraš, ako osobu nemaš i imeniku, a on pozove. Pričam o 2004. godini.

Android već odavno ima Google Voice Search koja radi potpuno istu stvar kao Siri - tj ako ćemo ispravno da napišemo, Siri radi potpuno isto što i Google Voice.

Prosto nema razloga veličati još jedno izmišljanje tople vode od strane Epla. Imaju fenomenalan marketing, svaka im čast, a Siri je poslednji dokaz u vezi toga. Naravno, ovo ne znači da IP4s nije pristojan uređaj, niti da će imati bilo kakvog uticaja na odličnu prodaju. BTW, vrlo moguće je da je Siri najbolji sistem tog tipa - što i nije čudno jer je i najaktuelniji, ali sigurno nije poslednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Nidzo, odlicno zapazanje! :) Android odavno ima voice asistenta ali nije toliko marketinski propracen, sto je Apple iskoristio i predstavio Siri na odlican nacin. Sigurno je da je Siri bolje ispeglan i da je najnoviji ali nije ni on savrsen. Ima cak i uporednih testova na YouTube-u, gde se vidi da je mrtva trka.

Meni je bezveze sto ljudi sa nasih prostora navode Siri kao neku neverovatnu prednost, a realno nama je potpuno neupotrebljiva tehnologija.

Apple ima neverovatan marketing i nikada mu Android (bilo koji proizvodjac) nece prici po jacini brenda, bar ne uskoro.

Ipak, realno gledano, Samsung je izbacio mocnije telefone od novog iPhone-a. Ne znam da li ste gledali prezentaciju Galaxy Nexus-a. Ni u ludilu ne bih izabrao iPhone umesto njega npr.

Naravno, postujem Apple i ne bih se bunio da posedujem iPhone ali za svoj novac uvek bih izabrao Android. Neverovatne mogucnosti sredjivanja telefona, personalizacije, itd.

Svaki tabor ima svoje sledbenike koji ce pljuvati one iz suprotnog tabora. Na kraju krajeva, Apple pravi fenomenalne uredjaje i tu nema diskusije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni znao da ima ''Android koji priča''... :whistle:

Siri je, kao što ste rekli, uglađeniji, ispeglan, savršeniji...ali nije prvi kao što sam ja pomislio jer zaista ne pratim posebno ovu materiju...a, moj Wildfire ionako ne može da priča...(valjda ne može, da se odmah ogradim, možda ima neki App. :D ).

Mada, u onim testovima gde se poredi Siri sa varijantama Androida koji priča koje sam video na YT, u pitanju su funkcije koje ne traže ni mrvu AI već se sve svodi na puko prepoznavanje glasa (pozovi tog i tog, pošalji poruku...). Možda bi rezultat bio malo drugačiji (više u korist iPhone) da su u pitanju testovi gde se traži da fon sam prepozna šta si ga ustvari pitao, tj. šta si hteo da saznaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste price sam slusao i kada je izasao prvi iPhone. Na Apple-ovu pricu o revolucionarnom telefonu, protivnici i skeptici su pricali kako su izmislili toplu vodu, kako nisu nista novo uradili vec samo lepo upakovali i slicno...

Ali realno, ako pogledate ponudu smart phone-ova pre iPhone-a i posle, svako ko kaze da nije uveo revoluciju, laze ili ne zna o cemu prica.

Jednostavno, Apple ume vec postojecu stvar da usavrsi i prilagodi prosecnom korisniku, sto po mom misljenju i jeste poenta.

I po ko zna koji put u ovakvim i slicnim raspravama, ponavljam - jesam apple fan, ali nisam iskljuciv i imam veliko postovanje prema androidu, pa ga i preporucujem skoro svakome. Ali takodje ne volim kada neko poluosnovano ili neosnovano pljuje proizvod koji je zaista visoko kvalitetan i neverovatno intuitivan i lak za koriscenje. Ovo moze da zna samo neko ko je stvarno duze vreme koristio iPhone, ane samo cackao od poznanika. Ima android jos dosta da radi na tome... sto je dobro, jer da nema izazova, nebi bilo ni napretka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja IP4 kod sebe jedno vreme,zaista dobar uredjaj,da se ne ponavljam,sve je u principu vec receno.

Samo treba postaviti pitanje sebi,sta zelis od telefona i tako ga i kupovati.

Ja jednostavno ne mogu da izdrzim duze od 3 dana s istim romom,uvek neki drugi rom nudi nesto sto bih hteo da vidim,ispitam,tako da je to jedan od razloga zasto ne bih mogao da koristim iPhone,ali to nikako ne umanjuje njegovu vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Vili, mnogo si subjektivan i opterecen brendom. Kad je prvi IP izasao njim si mogao bulju da obrises i da slusas muziku, nista vise od toga. Tek trojka je sprava koja je vredela necemu, a tad se vec ispilio i Android.

Cinjenica je da vecina ljudi nije imala pojma da postoji SP do Iphona, ali to govori samo o snazi tog brenda. Ubedili su ljude da im je takva sprava neophodna, tamo gde nije toliko skup, a tamo gde je preskup (kod nas) je bio stvar cistog prestiza, kao i sve druge stvari koje kostaju mnogo, a nude malo. Koliko je njihov marketing stvarno snazan, dokazuje da mnogi pametni i obrazovani ljudi negiraju realnost, a sto je najcrnje, ni ne pokusavaju da se informisu nego ono sto im Epl servira uzimaju zdravo za gotovo da je to stvarno tako. Ja Eplu skidam kapu na toj svojoj nesvakidanjoj zaslepljujucoj moci marketinga (brainwash u principu).

Ne zamerite, deceniju vec koristim razne SP, daleko pre nego sto je IP lansiran, tako da vec duze vreme znam sta od takvog uredjaja hocu. IP jednostavno uvek nudi manje nego sto kosta (kod nas). Napolju je sasvim druga prica - ko ga ne bi pozeleo za 200 dolara uz razuman paket? Zato se i prodaje tamo kod blesav. I kod nas bi...

Edit: slazem se za intuitivnost, dok ne pokrenes iTunes... Moj mozak verovatno radi naopako od prosecnog Amera, ali moram da priznam da se uopste ne osecam indisponirano.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Vili, mnogo si subjektivan i opterecen brendom. Kad je prvi IP izasao njim si mogao bulju da obrises i da slusas muziku, nista vise od toga. Tek trojka je sprava koja je vredela necemu, a tad se vec ispilio i Android.

E bre nidzo, u istom pasusu si mene opljunuo za subjektivnost i sam bio neverovatno subjektivan :harhar:

Cinjenica: jos uvek posedujem i koruistim taj prvi iPhone u radosti i veselju. Sve sto mi treba ima i radi (a sebe smatram prilicnop zahtevnim po tom pitanju). Realno, jedino mi fali GPS i sto pocinje da stuca sa novijim aplikacijama. Imam kod kuce HTC sa androidom, 2 godine noviji od mog matorog ajfona i ne - ne moze da mi ga zameni!

Nisi ni trunku manje subjektivan od mene. I onako se gedzet svet deli na one opterecene apple-om (fanove) i one optercene apple-om (hejtere).

Mislim da posle ovoga zaista vise nemam ni motiva ni razloga da sa tobom raspravljam o ovoj temui. Pricacemo o necemu drugom, na nekom drugom mestu ;)

Edit: I ja vrlo dobro znam sta zelim i SP koristim od kako su se pojavili prvi modeli. Od Win CE/Mobile, preko symbiana (legendarni SE P900 sa touch screen-om, razne njokije), Brew OS-a, iOS-a, androida... itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan vratio Nokiu C3-00 i uzeo nazad novac, teškog srca jer je baterija trajala od 7 do 10 dana, lep ekran, qwertz tastatura...ono što sam naveo u prijavi:

- Aplikacije sa OviStore koje koriste internet zbog reklama ne mogu da se nateraju da rade preko wirellesa nego isključivo idu preko GPRS

- Ne postoje aplikacije Skype, Mail for Exchange koje koristim privatno i poslovno (Nokia sajt me upućuje na OviStore ali telefon tamo ne nalazi ove aplikacije, nema ni instalacionog fajla za download preko PC-a)

- Ne mogu da otvorim ni jedan sajt koji ima nekoliko slika (memory full, sve aplikacije i imenik sam obrisao)

- Fabrička aplikacija Mail često učitava account ili pojedinačni mail beskonačno dugo tj nikad ne učita, preko wirellesa i preko GPRS-a)

- Kad upalim telefon i stignu zaostale SMS poruke, ne znam vreme kada su poslate (vreme slanja jednako vremenu prijema)

- Oznake simbola na tastaturi nisu na pravom mestu (simbol „+“ je shift+W, simbol „?“ je gde je simbol „.“ Itd.). Manje bitno što su slova č,ć,š.. u stvari ù,è,ó na tastaturi odnosno slični njima)

- Ne postoji nešto tipa file manager. Da bih došao do nekog fajla, moram to izokola preko my photos ako mi dozvoli.

- Video snimci su u my photos / my videos.

Servis je updateovao softver ali vidi čuda, OVIStore više ne može uopšte da se pokrene, poruka "memory full"...tako da su morali da mi vrate kintu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, meni je prvi iphone ostavio najjaci utisak jer se pojavio u vreme kad su nokia komunikatori i qtek win telefoni bili jedini smartphonovi. Prvi put sam osetio metal u ruci, perfektan kvalitet izrade i savrseno optimizovan OS koji je leteo za razliku od konkurencije. Stvarno je bila sprava iznad svog vremena.

Jos dva telefona bih naveo koji su me u prilicno bogatoj gadget karijeri odusevili, a to su nokia e90 i naravno samsung galaxy s2, po meni jedini pravi android telefon koji kvalitetom izrade, izgledom i OS-om (mislim na touchwiz i custom samsung optimizaciju i tweakove) moze da konkurise iphone-u.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galaxy s2 je hardverski nagruvan do yaya,ali u ruci ne odaje nikakav utisak kvaliteta,cak sta vise,sav je plastican i imas osecaj da ce na pola da se prelomi.A i citam da taj super amoled+ ekran koji je na njemu nije nista posebno za pohvalu jer su boje prejake i nije prijatno za oko uopste.Ja cekam da izadje galaxy nexus pa da vidim kakva je izrada,valjda ce sljamsung tu nesto popraviti,vreme im je,a ujedno ce na njemu doci i novi ice cream sandwich 4.0 android.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis,i to je moguce :rolleyes:

Kako god,treba ipak sacekati da izadje galaxy nexus,imam neki osecaj da ce biti malo napretka u odnose na ostale modele samsunga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh ovu interesantnu temu.

Za Oktopoda, iako nisam fun nokije (a koristio sam je do pre par dana), verovatno si dobio los primerak telefona.

Da krenem od neke sredine tj posle jedno 25 telefona koliko sam promenio do tada (Sony DX1000 - 100 DEM :) , Alcatel Easy DB, Sony Ericsson 628, T10, Razni Panasonic-i,Sagemi razni, Motorola sapun, bebice,..., Sony Z5-izgubio ga u taxiju a polovan bio 250 eur, siemensi razni), prvi ozbiljniji tel mi je bio Siemens SL45i. Ovo "i" je dosta znacilo :) Zeleni ekran i GPRS cini mi se. To je bio prvi telefon sa MMC (slicna SD kartici bez zakljucavanja upisa) karticom i koji je imao Mp3 player. Posle njega sam kupio prvi Symbian smartphone i drugi slider telefon na svetu (prvi slider je bio siemens) Nokia 7650. Xtra telefon. Imao sam ga bas u vreme kada je Telenor tj Mobtel pustio promotivno besplatni GPRS Interent :). Nisam se skidao :) Bilo je tu i Ipaq-a, MDA, pa windows mobile monoblock telefona... itd. Nakon toga Sony Ericsson p800, pa p900, 910, p990 . U to vreme se poboljsala ponuda kod operatera pa mi je firma uzela Nokia 6230. Ok telefon ali posle 6 meseci sam ga dao sestri a ja kupio P1i. Nokia mi je bila dva puta na servisu u Mobisu.

Nakon SE P1i nije postojao naslednik - pa sam preko firme uzeo Nokia E71. Odlicna izrada, odlicna kvalitet, ali problemi Telenor-Nokia- 3G pucanje veze (u call centru kazu da treba da iskljucim 3G i da ce ok raditi). Ta nokija je izdrzala evo skoro 2.5 godine i na njoj sam napravio oko 450 sati razgovora. Ispadao zestoko. Vec je slabije poceo da se cuje. Cini mi se da mu je jednostavno oslabio primopredjanik - hibrid. Bio je 3 puta u ovlascenom servisu :(

Furao sam kratko i Iphone 3G(S ima GPS) kako bi testira Xcarlink ipod adapter :)...

Poslednjih mesec dva je doslo vreme da izaberem novi telefon i evo do danas nisam nista uradio. Treba mi pre svega telefon jer mi je posao takav da mnogo pricam :) pa tek onda mail, eventualno gps i kvalitetnija kamera... Pi1 mi je bio idealan ali ga je vreme zgazilo. E71 je isto bio odlican - imao sam mail, Garmin gps, Nimbuz pa Skype, Voipcheap (jeftino telefoniranje, preporuka), Opera browser ali ga je isto vreme zgazilo jer je spor - cpu je nesto ispod 400 Mhz cini mi se.

Nekad smo placali sto vise da bi imali sto manje telefone a sada svi hoce "cigle". Uz to modernim ciglama krace traju baterije - dan, dan i po jedva.

Iz Amerike narucim da mi donesu Samsung Galaxy Pro BT 7510. Qwerty android kao HTC cha cha ali ozbiljniji po dizajinu. Medjutim smorim se prvi dan - mora staln da se pritiska bocno power dugme da bi se otkljucao. Smor totalni ali vrhunska tastatura. Bolja od nokijine ali na ustrp velicine telefona tj Samsung je siri. Andorid verzija 2.2 ali problem je sto je nedovrsen proizvod. Qwerty tastatura nije iskoriscena kako treba i ekran je stalno u landskape modu a neke aplikacije rade iskljucivo u portrait modu... itd.. U principu za proscenog korisnika vise ali vise nego dovoljno.

Nastavak price sledi... u prosli ponedeljak preko firme uzmem best buy na trzistu telefona koje nude operateri - HTC desire S u Telenoru. Aluminijum, odlican ekran, restajling popularnog HTC Desire... Zbog obaveza ukljucim telefon tek u subotu - posle 5 dana :). Odem na software upgrade i telefon se upgraduje na Android 2.3.5 i Sense 3.0 sto je odlicna stvar jer nemaju svi modeli podrsku za upgrade na poslednje verzije Androida.

Skinem plasticni poklopac, ubacim sim karticu, zatvorim poklopac, ukljucim i radi tel. Krenem da cackam medjutim cuje se neko pucketanje i skripanje. Poklopac kao da nije dobro legao. Probam ponovo da ga namestim ali isto. Jednostavno se razglavio i pogledam spoj telefona i poklopca a ono zinulo i vidi se svetlo koje emituje ekran. I ovde se odkljucava na power dugme koje je gore desno i kad god klinem na power dugme poklopac "skljocne" zbog veceg pritiska. Nasao sam aplikaciju Lock kojom se tel moze otkljucati sa bocnim tasterima za pojacavanje ali opet "skljocka". Naravno odem na net, pronadjem gomilu youtube klipova sa ovim problemom... itd...itd... Upgrade na nove verzije software-a je doveo do toga da ne moze da se ugasi telefon tj ne izlazi opcija power off ni airplane mode... mislim da ste skapirali poentu a i ja sam.

Posto je tel 50.000 din u Telenoru bez paketa pa to bas ne bi trebalo da se desi posle polada dana koriscenja - odem i vratim ga. Duzni su u roku od 7 dana da mi ga poprave ili daju novi jer sam ga vratio posle 6 dana.

Sada pri kupovini telefona pored pretrage po netu za karakteristikama treba u google uneti i termine "problem" ili "issue" pa videti i tu stranu medalje.

Cackao sam i druge Andoride- Desire Z, Sensation, Galaxy S2, Dell Streak 5...

Razmisljam se da dam trecu sansu Androidu (widgeti su me odusevili, springpad aplikacija itd) - treca sreca - i da da uzmem Galaxy S2. On lepo moze da se otkljucava kao Iphone tj sa dugmetom na predjoj strani. Plasi me sto je "cigla" i kako ce izdrzati padove gde je Nokia E71 bila stvarno sampion. Ako to ne uspe onda cu kupiti E72 :) ( ne E6) i prepustiti se navikama.

Svaki savet dobrodosao :)

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Oktopoda, iako nisam fun nokije (a koristio sam je do pre par dana), verovatno si dobio los primerak telefona.

Ne, cela serija je takva. To se može videti sa domaćih i stranih foruma, naravno da sam to prvo proverio ;) Tačnije, takav je softver, ne samo na C3-00 već na svim modelima koji imaju taj softver tj verziju operativnog sistema.

Problem koji se javio posle upgrade je zvanično priznat od Nokie i čeka se ispravka u sledećoj verziji :thumbdown:

Još jedan info, kolega je skoro kupi HTC incredible S, telefon konstantno ima eho dok pričaš sa njim, često i puca veza, nebitno je na kojoj mreži tj sa kojom SIM karticom radi, tako da ga on sada koristi preko bluetooth slušalice...nema šta nije probao, dečko se razume i prosto nema pomoći a pošto ga je uzeo od lika koji ga je kupio preko MTS paketa, ganc nov, zajedno išli u radnju da ga podignu, sada mu je cim da ga vraća (lupa gluposti) a i želi malo da sačeka pa da vidi da li će pronaći rešenje ili će novi softver da reši problem. Internet je pun ovog problema, http://androidforums.com/htc-incredible-s/374601-call-problem-echo-other-end.html

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem koji se javio posle upgrade je zvanično priznat od Nokie i čeka se ispravka u sledećoj verziji :thumbdown:

Bedak, bash bedak. Izgleda da su se svi opustili. A za Incredible s me ne cudi. Kod androida izgleda treba kupovati iskljucivo, ali iskljucivo top modele i to min 800x400 rezoluciju. Ovo ostalo je kao poluproizvod.

Cini mi se da kod nas operateri uvaljuju losiju klasu telefona tako da je bolja opcija kupiti dekodirani iz Zapadne Evrope. Vecinu telefona sam tako kupovao. Jedino mi je Sagem pravio problem i isao je na servis i mozda poneka motorola (zvucnik i slicno). A ove obe nokije su bile u servisu a to je bio i prvi put da sam uzeo legalno uvezen telefon od ovlascenog prodavca :)

Cujem da Blackberry ima dosta problema sa email servisom poslednjih dve nedelje... Izgleda da vise nista nije pouzdano kao sto je nekad bilo, zato i daju 2 godine garancije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od androida definitivno preporucujem nove Sony-Ericsson (Arc, Ray, Neo i Mini) aparate posto su po kavlitetu izrade i ekranu, bar za klasu bolji od HTC-a, a i Samsunga.

Prednost HTC-a je samo u Sense-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neko iskustva sa dužim korišćenjem dual-sim/multi-sim telefona :question: Pogotovo me zanimaju ovi jeftiniji Nokia X1-01 vs Samsung E2152 ; C5212 ; C3322 vs Huawei G6608 :whistle:

upotrebljivost pre svega jer su svi dual stand-by , zatim relno trajanje baterije, zvuk uslušalici dok je sve ostalo sekundarno odnosno nebitno jer samo mi treba da odmeni dva telefona :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od androida definitivno preporucujem nove Sony-Ericsson (Arc, Ray, Neo i Mini) aparate posto su po kavlitetu izrade i ekranu, bar za klasu bolji od HTC-a, a i Samsunga.

Prednost HTC-a je samo u Sense-u.

Za ovo se baš ne bih složio SE volim, i preporučujem ih - naročito u vršnim serijama, ali kvalitet izrade nije toliko dobar kod pomenutih telefona.

Naime, jeste - od Samsunga, i plastičnost Samsunga je meni neponovljivi turn off kad su telefoni u pitanju - neka je sve lepo unutra, brate, kao da će svakog trena da se slomi od pritiska prsta, tako mi liči. SE je bolji znatno od Samsunga, ali od HTC-a, diskutabilno.

Sve ovo pričam pošto sam skoro planirao da menjam telefon (zamenio ga - Desire S umesto Desire-a..., koliko para toliko i muzike, a i naletela mi odlična ponuda) - elem, proveravao sam detaljno

SE Arc (mada Arc S mi se više dopao, ipak, samo sam ga kratko pregledao, a Arc sam Arčio :D) nedovoljno kvalitetno po mom mišljenju, a kasnije sam i po netu nailazio na informacije da se lako gule ofarbani delovi i da nije toliko dobro urađen. To nisam mogao da primetim za par sati. Ray - video u Telenorovoj radnji (imam vezicu :D ) i meni je lično suviše mali, ali lep telefon, Neo i Mini - van moje ciljne grupe za telefone.

Što se tiče ekrana - taj ekran sem na Arc i Arc S nije toliko vrhunski. Mada, po mom mišljenju, svakako bolji od Samsungovog i HTC-ovog, mada je rezolucija vrlo diskutabilna, ne ulazi u standarde... malo sam i to gledao po netu, i onda :D eto naišao na svakakve informacije, a izvori relativno relevantni, no osećaj pregleda ekrana je vrlo subjektivan.

Elem, u odnosu na Samsung - odlično, ali ne toliko dobro da parira HTC-ovoj izradi.

Ono što bih dodao za SE - ne otvaraju se baš tek tako sem u vrhunskim serijama kad je u pitanju memorija za aplikacije (ko zna malo više o androidu, i instalira sve i svašta :D - zna o čemu pričam) - Samsunng to radi naširoko, kao I LG ali su im plastike ni za kriv _urac... HTC je nekako odmeren, dosta dobra izrada, odličan Sense ( još - ovi noviji Sense-ovi su keva) a sem dovoljno mesta da na bržoj memoriji instaliraš aplikacije, imaju i dovoljno rama, i štatija znam. Ipak, SE ima ozbiljni plus u odnosu na skoro sve druge : KAMERA! kod njih je redovno najbolja, još od sredine prošle decenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htc incredible je potpuno monolitan (kompaktan). Poklopac iz jenog dela sa 12 kvačica, pa su tu otklonjeni nedostaci desire s na koje imaš pritužbe.

Ujedno poseduje jedinu htc kameru kao (desire hd i sensation) koja zadovoljava malo zahtevnije korisnike.

S obzirom da je relativno prihvatljivih dimenzija to je jedini htc za koji bih menjao svoju cigljetinu desire hd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja nikakve zamerke na Desire S, sve te priče o problemima, koje su neki imali (sa neta, kojekakve priče), nisam imao ni jednu situaciju od istih (tipa kao ne čuje se dobro, prekida vezu u lošem prijemu i to), jest da je kamera (fizički) nekvalitetnija, a software je isti kao i na Incredible S (brat ima taj telefon, i iskreno - ne odgovara mi, preveliki).

Istina, dobro odrađen i Incredible S.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem koji se javio posle upgrade je zvanično priznat od Nokie i čeka se ispravka u sledećoj verziji :thumbdown:

Bedak, bash bedak. Izgleda da su se svi opustili. A za Incredible s me ne cudi. Kod androida izgleda treba kupovati iskljucivo, ali iskljucivo top modele i to min 800x400 rezoluciju. Ovo ostalo je kao poluproizvod.

...

Cujem da Blackberry ima dosta problema sa email servisom poslednjih dve nedelje... Izgleda da vise nista nije pouzdano kao sto je nekad bilo, zato i daju 2 godine garancije :)

Pazi, ovaj incredible S košta preko 500 eur u prodavnicama, tako da po ceni teško da se može smatrati išta manjim od top modela :) za 500 eur da se čuje eho, prosto je blamaža, ipak je to telefon, osnovna funckija je razgovor a takva tehnologija postoji od 19 veka :D

Pošto radim i nadgledam između ostalog i dva linka sa Blackberry, Pariz i Amsterdam, mogu vam reći da je tačno da postoje problemi, tačnije postojali su i da Blackberry tačnije kompanija RIM nije davao zvaničan odgovor da je smetnja otklonjena već onako "servisi rade značajno dobro, nastavićemo da pratimo", a nezvanično se pravdaju sunčevim olujama koje su poslednjih mesec dana desetkovale satelitsku komunikaciju. Tako da je to "viša sila" a ne kvar u samim modelima, softveru, hardveru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...