Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Imam ga ja i 3 drugara, svi su posle mene uzeli, svima se pokazao vrhunski, bez bagova i problema. Pre toga sam imao ćaomi i huawei je duplo bolji u svakom smislu, brzina, izgled i funcionalnost je odlična. Kamera je na vrhunskom nivou i ima dosta opcija, sa njim pravim neke neverovatne slike, što se tiče baterije, dan izdržava bez problema evo posle godinu dana. Takođe veličina je taman, staje svuda i u ruci leži odlično, predobra stvar mi je to što je otisak prsta sa strane, tj na dugmetu za otključavanje, ako nemaš masku imaš osećaj kao da držiš neki skuplji telefon. Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da pohvalim Motorola da pravi veoma dobre i prijemčive telefone.
Ima ih sa SD, exinos i Mediatek platformama...
Uglavnom ok su za te novce



Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huawei honor 20 lite, u sluzbenoj upotrebi. Ovako, intenzivno koriscenje sa konstantno prenosom podataka, gps, upaljen ekran, opterecenje za bar 3 aplikacije (MapInr, pdf reader, online katastar).. Bez externe ne moze ceo dan. Sanse nema.

 

Veoma zadovoljan sa:

-kamerom

-procesorom i ram memorijom, konkretno mislim na obradu podataka (npr MapInr ucitava .kmz/.kml fajl sa podacima katastarskih parcela za celu jednu katastarsku opstinu (znaci celo staro ili novo stanje digitalnog katastra- i minimum 5000 oznaka parcela tj za svaku parcelu -u proseku-, koristi istovremeno aktivnu lokaciju po terenu i omogucuje mi da uzimam podatke sa terena u vidu slika koje skladistim geolokacijski) - fenomenalno. Bez bagova i ucitavanje istih podataka je veoma brzo, detaljno i povrh svega pracenje lokacije po terenu ne brljavi sa svim ucitanim podacima.

Pre sam imao Huawei P9 lite i tesko je zvakao pomenute - padala je aplikacija, telefon bagovao.. Sada sve pohvale. Neko bi za ovo koristio komp/laptop/tablet ali dovoljno pokazuje koliko je fon jak iako ima jacih. 

-EMU kao OS - bez zamerki. Pali, radi, ne restartujem. 

-Interne memorije dal ima 128GB

- Ok je velicine za rad sa jednom rukom

-Solidno jak zvucnik

-Odlicno podnosi Qualcom 4.0 turbo punjenje - za cca 30min se puni (odokativno) 

-Na hladnom se ok ponasa (zimi se ofc koristi u sluzbi posla) 

 

Sta ne volem

- Nista za sada.. Za mene ok fon. Mozda 3.5mm dzek je u donjem delu, premda ionako to ne koristim. 

-Moj licni fon imao 5000mAh bateriju, to je trajalo bas. Telefon kod keve ima 10.000 mAh bateriju i puni ga na svaki 15-18 dan (nezahtevan korisnik). Da ne bude 'lupas', fon je HomTom HT70

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

P20 lite p30 lite p40 lite svi modeli po 10 korisnika i svi prezadovoljni svako u svojoj klasi ..razlike su naravno u generaciji procesora memoriji kameri itd... ali nijedan nije crko u radu vec samo u padu.
Sto se tice samsunga korisnici imaju Note10 pluS 256 naravno zverka teska..imam ga i ja i uz zahtevan rad plus ceo dan telefoniranje plus BT 4G Wifi i gomilu aplikacija koje se vrte u pozadini kao i ukljucen sync izdrzi ceo dan od 6.30 do 23.30 i ostane jos 30 posto baterije ..jako sam zadovoljan telefonom.
A51 I A71 stizu sutra vise komada pa cu da radim testove da vidim kako to cudo radi.

Ja piso cisto onako ...nabijam postove

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

S20 exynos lepo radi ali kratko, ubija bateriju na mestu. Dali su neko glupo objašnjenje zašto SD ide za amere a Exy za Evropu, čak su u startu davali neki smart wach uz exynos modele.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Kolega moras da ubijes na s20 i note20 hercazu ekrana...na 120 hz kad radi mlati bateriju za 5 sati je potrosi...kad stavis na 90 vec radi normalno...probao licno testirao i resava problem...a ne sporim za exy vs snapdragon probao sam americku verziju telefona i potpuno je drugi osecaj buduci da mi u Evropi imamo samo Exynos cipove vec godinama u Samsung aparatima...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zabunu unosi gomila 4G modela N20 Ultra. Za isti paket kod VIP-a, N20 Ultra je malo jeftiniji od S20 Ultra.
 
Note serija telefona je bila perjanica Samsunga, ali taj imidž je počela da gubi sa Note 10, a sa Note 20 već to više nije. Čak ni olovkica više neće biti ekskluziva Note serije već od sledeće serije onih Samsunga na preklop i naredne S serije.
 
Kako Note da bude perjanica, pogledaj mu prednju kameru u odnosu na S20 Ultra. Ili, pogledaj koliko se brže puni S20 Ultra jer podržava jači punjač, plus ima veću bateriju. 4G verzija Note20 Ultra ima 8 GB RAM-a, što je manje od S20, ustvari manje i od prethodne generacije Note telefona. 5G verzija ima 12 GB, ali ni to nije više od S20 serije. Ni S20 Ultra koji je 4G nema 8GB, nego opet 12GB RAM-a, tj. nije uštinut za RAM kao što Note20 Ultra 4G jeste...ali zato ima više interne. Koliko god je prednja kamera lošija kod Note, zadnja je malo bolja kod Note nego kod S20.
 
Na kraju se sve svede šta kome više treba:
kome je prednja kamera bitnija, olovkica nebitna, RAM bitan jer koristi mnogo app, a interna ne toliko (jer ionako može da je proširi karticom ako baš zatreba) - taj uzima S20 seriju.
kome je nebitna selfi kamera (prednja), olovkica bitna, interna memorija važnija od RAM-a - taj uzima Note seriju.
Kad dodaš i malu razliku u dizajnu (oble kod S20 i oštre ivice kod Note), to ti je to.
 
Sada se Note i S nadopunjuju, tj. nisu više zamišljeni kao modeli gde je jedan nesumnjivo perjanica i iznad drugog. Sve se svede na to šta kome više treba.
 
=====
 
Prebaciću sve ovo u onu temu oko telefona.  
 
 
Druze neso
Evo linka de se sve samo kaze tj poredi

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10261&idPhone2=10040
Pozzrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, shortee said:

Druze neso
Evo linka de se sve samo kaze tj poredi

''Note je posebna serija telefona. Uvek je predstavljala sam krem ponude korejskog proizvođača, nudeći najbolje od najboljeg, po ceni koja je bila u skladu sa ponudom. I već 10 generacija je bilo tako, do 05. Avgusta 2020. godine. Po prvi put, ove godine, je upitno da li Note 20 Ultra zapravo predstavlja najbolji telefon, o čemu govori i činjenica da je ovaj telefon inicijalno cenovno pozicioniran ispod modela S20 Ultra. Takođe, pojavile su se vesti koje govore da će od naredne generacije Note serija biti transformisana... Posebno jer Note nikada nije bio bliži S seriji kao što je to sa 11. generacijom.''

 

Ovaj citat kreće od 63. sekunde:

 

 

A, znam ponešto o tom fonu i iz prve ruke...ovo je moj fon uslikan malopre baš sa N20 Ultra:

 

20201209_221117.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Huawei P10 Lite, bio skroz zadovoljan. Nisam zahtevan korisnik. Zovi, sms, viber, po koja fotka i to je to.

Posle dve godine, ajd da promenim... i uzmem Huawei Nova 5T. Posle dva meseca me toliko iznervirala da sam je uz doplatu promenio za Samsung A71...

Šta me nerviralo od Nove 5T?

Javim se na telefon, pričam, on počne da ”hvata”/pravi beleške (skoro da sam pravi rečenice) ili počne da kucka brojeve, kao da će da pozove nekog.

To onda čuje sagovornik... pa šta se to čuje? Pa objašnjavaj. Ma nosi se Huawei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao P10lite, pa P Smart, i smorio me EMUI I još ona gungula oko Google aplikacija na huawei.... I uzmem samsung I mogu reći pravo malo osveženje sa njihovim UI2 sistemom. Nisam se pokajao ni malo.
U kući tri iPhone korisnika i ja im udaram kontru. Kad krenu da lupaju glavu oko nekih aplikacija, podešavanje, prebacivanje slika...... Samo im mašem androidom
Mada, ovaj novi iPhone 12 mini mnogo dobro izgleda......

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je ovo telefon?Koja mu je tačna oznaka, znam da je Motorola...

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Samsung Note 20 Ultra malo jače od mesec dana.

Ja sam zadovoljan kako radi i šta nudi, ali cena bi mogla biti niža, jer ne vredi ovoliko novaca koliko traže za njega.

Pre kupovine, sam čitao po netu kako je Exynos lošiji pd SD i da su verzije kod nas loše i da je telefon osrednji.

Mali procenat korisnika spada u "zahtevne korisnike" i možda mogu da osete neke nedostatke "Eksinosa" u odnosu na SD.

"Obični" korisnici, ne verujem da mogu išta primetiti.

 

Moja zamerka ide na bateriju, jer je dosta slaba. Ukoliko je podešavanje na "High perfomance" jedva mi izdrzi do 18č.

Prebacio sam na "Optimised" i baterija izdrži do večeri dok ne krenem na spavanje.

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da nađem,kucam bebica i šipak....jeste i 3688



Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali ima i "motorola" na poklopcu, tako da verovatno nije. Bilo ih je još par sličnih ovoj, tako da, mož' bude svašta.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bre
Mnogo njih je posle menjalo oklop i stavljalo od 3690, pa to buni.
Radio sam u prodavnici mobilnih u to vreme, od 1999-2004

Sent from my SM-G770F using Tapatalk



Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam Samsung Note 20 Ultra malo jače od mesec dana.
Ja sam zadovoljan kako radi i šta nudi, ali cena bi mogla biti niža, jer ne vredi ovoliko novaca koliko traže za njega.
Pre kupovine, sam čitao po netu kako je Exynos lošiji pd SD i da su verzije kod nas loše i da je telefon osrednji.
Mali procenat korisnika spada u "zahtevne korisnike" i možda mogu da osete neke nedostatke "Eksinosa" u odnosu na SD.
"Obični" korisnici, ne verujem da mogu išta primetiti.
 
Moja zamerka ide na bateriju, jer je dosta slaba. Ukoliko je podešavanje na "High perfomance" jedva mi izdrzi do 18č.
Prebacio sam na "Optimised" i baterija izdrži do večeri dok ne krenem na spavanje.
Upravo exynos ubija tu bateriju, sa snapdragon ta ista baterija ima duže trajanje, to je i najveća mana exynos.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

Najviše mi se baterija prazni u toku radnog vremena pošto su mi obe SIM kartice aktivne i na obe telefoniram.

 

Izvlačim oko 5 sati SOT-a, što je sasvim dovoljno za dnevnu upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...