Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Apple pravi odlične stvari i kraj. Inače nemam ni jedan njihov proizvod, pa se ne može reći da sam pristrasan
Nego mi je zanimljivo večito pljuvanje njihovih korisnika, za razliku od korisnika S7 Edge-a npr, koji verujem koriste ful kapacitet i mogućnosti telefona

Jankela i Ivane... Huawei, znate vi šta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pljujem nikoga, samo apostrofiram činjenicu koliko kod nas sevaju kompleksi, pa neka se ljuti ko god hoće. 

U nekom drugom svetu, ljudi uzimaju nešto zato jer im treba, ili zato što hoće da uživaju u tome. Nemam ništa protiv ako neko voli to, gaji neke strasti prema tome, iako ne koristi pun potencijal tih uređaja...ali svakako da mi smetaju oni koji furaju neke stvari samo da bi se videlo da to imaju.

Npr. Srbenda u MinKenu će da vozi S klasu 2km do posla, a Švaba će da dođe na biciklu, a pritom je 6 puta obrazovaniji, izgrađeniji i kompletniji kao ličnost od ovoga... Govorim karikirano, ali to je ta suština. 

 

On 11/9/2016 at 4:31 PM, francuz69 said:

Sto se kamere tice, neko rece da je slaba... Slaba na papiru. Kada se cita specifikacija gde pise da 6s ima 12 mpix kameru a razni jeftiniji prizvodjaci imaju mnogo vise, to deluje kao relevantan podatak. U stvari i nije zato sto je kamera na iphone-u mnogo dobro optimizovana i radi bolje nego 20 i kusur mpix na ostalima. Probajte sa tako nekim telefonom da slikate nesto u pokretu. Dobicete muzgotinu od fotografije. Sa Iphone-om toga nema. 

 

Moj utisak nije takav. Ne pričam uopšte o mega pikselima, nego pričam o opštem kvalitetu i onome šta ljudsko oko vidi. Na Iphonu 6 ništa posebno kamera... Nema živosti, boja itd... Neki duplo jeftiniji Samsung telefoni imaju bolju kameru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grešite ljudi grdno :) OS X je savršena platforma za programiranje. Čak je i za Android neuporedivo lakše programirati na OS X-u gde ima terminal na dohvat ruke.  

 

A ovaj argument je kao da kažete da neko vozi Porsche i ne zna da zgazi auto. Ako se nekom svidja i želi Apple zašto da ne :) 

A što se kamere tiče znate moj stav: za 300e uzmete dslr koji će da napravi 800 fotografija u cugu i to 3 puta bolje od bilo kog telefona :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

windovs 10 phone je buducnost meni i dalje omijen sistem pored eple i androida za pocetak nesto razlicito :P

On ‎10‎.‎11‎.‎2016‎. at 7:50 AM, igor0511 said:
On ‎10‎.‎11‎.‎2016‎. at 7:50 AM, igor0511 said:

Grešite ljudi grdno :) OS X je savršena platforma za programiranje. Čak je i za Android neuporedivo lakše programirati na OS X-u gde ima terminal na dohvat ruke.  

 

A ovaj argument je kao da kažete da neko vozi Porsche i ne zna da zgazi auto. Ako se nekom svidja i želi Apple zašto da ne :) 

A što se kamere tiče znate moj stav: za 300e uzmete dslr koji će da napravi 800 fotografija u cugu i to 3 puta bolje od bilo kog telefona :) 

Grešite ljudi grdno :) OS X je savršena platforma za programiranje. Čak je i za Android neuporedivo lakše programirati na OS X-u gde ima terminal na dohvat ruke.  

 

A ovaj argument je kao da kažete da neko vozi Porsche i ne zna da zgazi auto. Ako se nekom svidja i želi Apple zašto da ne :) 

A što se kamere tiče znate moj stav: za 300e uzmete dslr koji će da napravi 800 fotografija u cugu i to 3 puta bolje od bilo kog telefona :) 

od lumie 950 nijedan mob sto sam testao neslika bolje a najevtinija sad imam i prezadovoljan nek prica sta ko hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slažem da je Windows 10 Mobile, nešto najbolje posle Symbiana, da se ne ponavljam, koristim sve (tri) platforme Android je mnogo napredovao u poslednje dve verzije ali pod uslovom da pratiš hardverom.
Ne koristim telefon kao fotoaparat često ali L950 uslika 5 mnogo kvalitetnijih slika, ne smeta joj jako svetlo u pozadini i... dok Nexus 5 za to vreme stigne da uslika jednu, prvo blicne pa misli pa onda se svi pomere misle gotovo, a on tek onda slika sa još dva blica pola ljudi zažmuri od prvog...

U principu ako uporediš L950, aktuelnu generaciju Nexus sada Pixel i iphone, ovaj treći nema tu šta da traži. Ljudi pređu sa slabijeg androida na iphone i onda je sve vau, ali to je samo prvi utisak koji se posle brani do smrti da se opravdaju bačene pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam meni je naj bitnija stavka kamera a tu mi se pokazao 950 kao naj bolji ipak je mob uvek kod mene a aparat nenosim sa sobom uvek tako da mi je 950 i aparat i mob .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj dejice, kakva buducnost... ne znaju sta ce s njim. Ove godine izasla dva w10 uredjaja, HP Elite i Alcatel Idol...

Meni je odlican, bolji od svega ponudjenog, ali pretpostavljam da cu za koju godinu kad budem menjao telefon razmisljati sta cu. Nema Microsoft telefona = nema glance screen-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mojoj dragoj da kupim telefon. Treba joj dual SIM, da ima 2Gb RAM, i 16Gb interne memorije, i bilo bi dobro da ima slot za SD karticu. Mislim da su ovo neke specifikacije koje su danas neophodne za komforno korišćenje.
Nažalost, svi koje sam gledao su sa bar 5" ekranom, nema manje.
Od marki bi birao nešto između Sony, Meizu, Motorola, Asus. Eventualno xiaomi, pošto ih ima ko pleve do 200€.
Ja sam kao izabrao sledeće:
1. Asus
Zenfone Go ZC500TG 16GB-Ovaj je najjeftiniji i najsporiji

2. Meizu m2 Mini
3. Motorola Moto G3 16GB Dual SIM
4. Sony Xperia C4 Dual
Šta bi od ovoga izabrali? Može i nešto do 220€ recimo.
Šta je generalno bolje, Xiaomi ili Meizu, ili oba zaobići?
P.S.
Evo dodao sam i Huawei P8 Lite Dual Huawei P8 Lite Dual
Imam Huawei P8 Lite single sim, i veoma sam zadovoljan. Kakav je on u poređenju sa gore navedenim aparatima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Od letos imam Xiaomi MI5 32GB/3GB RAM-a. Skroz zadovoljan i preporuka. Baterija sa normalnim korišćenjem, uključenim internetom 4G stalno (kad sam kući koristim WiFi), traje oko dan ipo, tj nemam potrebu da ga punim svako veče. GUI, odnosno MIUI mi se sviđa i ok radi, brzo i zadovoljavajuće.

 

Preporuka od mene je Redmi 4 Prime (http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_prime-8263.php). Taj planiram i ja devojci da uzmem za neki mesec da malo padne cena ispod 200. Za Black Friday pao sa 240$ na 160$ ali nisam tad bio pri parama da uzimam. Od svih Kineza, kod Huaweija mi se ne sviđa njihov OS, nema redovnog update a cene su im velike. 

 

Što se kamere tiče, ok je i ništa više. Imaš na nekim mojim temama, slike su sa telefona. Po danu i po finom osvetljenju slike su stvarno ok. 

Ovaj što sam ti preporučio gore ima 3GB RAM-a i 4000 mAh bateriju, dakle sigurno 2 dana korišćenja.

 

Asus zaobilazi, greju se mnogo i znaju da koče. Ja sam probao par komada kad sam kupovao svoj telefon. Zagreju se jako brzo, loše optimizovan softver. Motorola mislim da je dobar telefon, ali njih drži Lenovo tako da je to verovatno telefon pravljen klasu iznad Lenova. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_20170129-163041.pngScreenshot_20170129-163104.pngScreenshot_20170129-004133.png

 

Nekih 20-tak dana. :)

Ko nije imao veći displej, ovaj će mu biti ekstra. Ko jeste, ovaj će biti maaaali jer je 5.2 inča. Iako je IPS displej, bolje su življe, nešto kao AMOLED, čak mislim da kinezi i kažu da je ovo neki IPS Plus displej ili tako neka oznaka. Rezolucija je ''samo'' fullHD. Ne može da snima 1440p video, niti da pusti takav video ako ga neko pošalje. Zvučnik je na dnu, treba privikavanja u prvih dan ili dva jer će u početku uvek nekako da bude prekriven rukom.

 

Lep je. Skroz metalni, kvalitet izrade baš dobar, niko još nije rekao da je fon ružan. :) Čak možda i pretanak, ali se to rešava nekom futrolom.

Došao sa Androidom 6.0, baš sinoć sam uradio update na Android 7.0. Skine se sa Play Store njihova aplikacija HiCare i ona faktički odradi sve uz par klikova.

Posle toga malo brže radi fon i ima više memorije slobodne. Sa 6.0 je držao uglavnom između 1 i 1.4GB slobodno, sada to ode i do 1.8GB slobodnog RAM-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamborghini predstavio pametni telefon

 

lamborghini-alpha.jpg

 

Tonino Lamborghini je predstavio pametni telefon koji nosi naziv Alpha One, čija je spoljašnjost (bar onaj deo koji se ne odnosi na 99% površine koju pokriva ekran) proizvedena od istih materijala koji se koriste i u proizvodnji automobila. Opremljen je 5.5 inčnim QHD ekranom, ima 4GB radne memorije, 64 GM prostora koji je moguće proširiti, podršku za dve SIM kartice, Qualcom Snapdragon 820 procesor i bateriju kapaciteta 3.250 mAh. Zanimljivo je da je prvo predstavljena cena za rusko tržište, gde će ovaj pametni telefon koštati 2.100 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porsche predstavio novi pametni telefon

 

porsche-mate-10.jpg

 

Svi ljubitelji Porscheovog znaka mogu da izaberu novu verziju mobilnog telefona koji će nositi naziv Mate 10. Reč je o modelu koji, kao i prethodni model Mate 9, za Porsche proizvodi Huawei. Mada smo od ovog proizvođača navikli na relativno povoljne uređaje, treba napomenuti da će vas ovaj model koštati 1.400 evra. Mobilni je dostupan u tzv. dijamantno crnoj boji, izrađen je od stakla, ima 6GB RAM-a i 256 GB memorije. Za kameru je odgovoran Leica, a biće opremljen sa dve kamere, jednom rezolucije 12, a drugom rezolucije 20 mpx.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterase.

Svojevremeno je Blackberry pravio bas lep uredjaj u saradnji sa Porsche-om i kostao je oko 20-30% vise nego ne-Porsche braca.

I sa tom 20-30% vecom cenom nije imao neku ludu prodaju tako da ovaj telefon verovatno hoce da kupi samo neko ko hoce nesto ludje od Iphone-a X, odnosno niko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seat uvodi aplikaciju Shazam u svoje automobile

 

seat shazam.jpg

 

E, to je pravi posao. Vozači Seatovih automobila će u svakom trenutku znati ime pesme i ko je izvodi slušajući je na radiju. Španci će u svoje automobile, odnosno u infotainment sistem, instalirati aplikaciju Shazam. Čelnici Seata su to najavili na kongresu u Barseloni. Osnovali su i novu firmu, zove se ''XMOBA'', a zadatak joj je da promoviše i razvija rešenja koja će u budućnosti poboljšati povezivost. Seat je ovim potezima pokazao da razume u kom smeru ide automobilska industrija i da nema sumnje da će implementacijom brojnih aplikacija i tehnologije privući mlade kupce.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome jos treba Seat :D

 

Radi ovo i sad uz malo muke.

 

Ako je mobilni povezan preko Android Auto duzim drzanjem dugmeta za glasovne komande se aktivira mobilni asistent i moze da se pita koja je pesma.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dodje upgrade RDSa! 

Meni je super sto je na Honoru 8 senzor otiska ujedno i taster koji se namešta kao prečica pa sam namestio da se na jedan klik pokreće Shazam. Zna biti korisno 

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi kineski adut ima bateriju od 13.000 mAh i 4 kamere

 

16803821225ade29983b114452076374_wide.jpg

 

Kineska kompanija Ulefone je svoj pametni telefon Power 5, koga odlikuje baterija rekordnog kapaciteta od 13.000 mAh, predstavila još u februaru u Barseloni tokom ovogodišnjeg MWC sajma.

Sada je taj uređaj postao zvaničan, a prve narudžbine se primaju već od 24. aprila. Osim pomenute baterije ogromnog kapaciteta, vredi spomenuti i mogućnost njenog brzog ali i bežičnog punjenja. Od ostalih karakteristika, Ulefone Power 5 ima četiri ugrađene kamere. Sa zadnje strane nalazi se kombinacija Sony IMX230 senzora od 21 megapiksela i Sony senzora sa optičkom stabilizacijom slike od 5 megapiksela. Uređaj sa prednje strane ima kombinaciji još dva senzora od 13 i 5 megapiksela. Telefon poseduje 6-inčni FHD+ ekran, MediaTekov Helio P23 čip, 6GB RAM-a i 64 GB interne memorije. Senzor otisaka prsta nalazi sa sa strane (po uzoru na starije Sonyjeve uređaje), a postoji i mogućnost otključavanja uređaja prepoznavanjem lica. 

Ulefone Power 5 pokreće operativni sistem Android 8.1 Oreo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...