Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

39 minutes ago, silenci said:

necu android,windows je zakon

 

Sto telefon upravo pokusava da ti kaze.... :D:D:D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Moskvi postoji zgrada koja izgleda kao Samsung Galaxy S7, koliko sam nacuo, ovih dana je neko takmicenje, tj u zgradi je skriven telefon i ko ga nadje, njegov je :)

 

 

 

 

maxresdefault.jpgsamsung-galaxy-S7-edge-billboard.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je reklama :D

 

Samsung je poznat po agresivnom marketingu i delimicno tu lezi razlog njihovog uspeha kad su telefoni u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2016 at 7:10 AM, uglavnom.bezopasni said:

Za te pare Lumia 950...

 

Telefoni na Windows OS nemaju budućnost. Onaj ko ima 1-2% tržišta može samo da nestane. Zato je njihova kupovina najgora kupovina od ponuđenih modela na tržištu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače što se tiče idola 4, nije tako loše, telefon funkcioniše super, a baterija me je totalno iznenadila. Od jutra do mraka, uz muziku, internet i istraživanje telefona, sasvim zadovoljavajuće.

 

Screenshot_20160801-045410.pngScreenshot_20160801-213430.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, beli_Punto said:

Inače što se tiče idola 4

 

To onaj 4S što smo pominjali, ili ima Alcatel Idol4 bez tog S u nazivu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo 4, bez S, trazio sam 4s par dana i nikako nisam mogao da nadjem, iznervirao se i kupio 4, mozda za mesec ili dva uzmem 4s, ako se pojavi po prodavnicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg Kao što napisah pre nekog vremena, mora toliko da košta zbog marketinga. Svi se oni snabdevaju na identičnim mestima, Samsungova prednost S-AMOLED ekran koji podiže cenu i koji je vrhunski (opet pitanje koliko je to potrebno na mobilnom telefonu, i dalje sam tvrdnje da je sasvim ok koristiti IPS ekran rezolucije 1280x720), softver je veliki minus (svi imaju identičnog gurua).

 

Po pitanju android telefona, jedino Nexus pravi razliku u odnosu cena/kvalitet.

 

I opet, za pare samsunga mogu uzeti 2 Mi5 telefona i tako kad jedan kvrcne u džepu/po betonu ne boli toliko, upalim drugi, a kad samsung od 700+ evra kvrcne... Bude samo daj bože da je je noga :D ili ono "ne mogu da verujem" pa se vadi 3310 ili tako nešto da se premosti par dana dok se ne uzme neki android. 

 

Koristim Mi5 već 2 nedelje i za sada sam zadovoljan. Od 3GB RAM-a uvek slobodno 1-1.4 GB. Baterija nekog mog normalnog korišćenja (WiFi stalno uključen, Top Eleven, FB preko Chroma, Skype, Viber, gMail, neki put remi, novine i sl) traje čak skoro 2 dana, gde je ekran uvek trošio najviše, oko 30%, a baterija za nekih sat puna 100% jer ima FastCharge i USB type C. Ali detaljan uvid kad se vratim u Srb, pošto sam ovde u romingu pa ne koristim pozive, mrežni internet i sl. Zatim kad ga otključam i malo se budem zezao sa MIUIjem da vidim šta može pa ću okačiti svoje mišljenje. A koštao me oko 300 eura ovde na Filipinima nov, neotpakovan

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, andreja.micovic said:

 

Koristim Mi5 već 2 nedelje i za sada sam zadovoljan. Od 3GB RAM-a uvek slobodno 1-1.4 GB.

 

Kao sto sam i pretpostavio :)

To sto je toliko slobodno nije nikakav plus vec veliki nedostatak.Ram Management na Android telefonu i PC-u ne rade na istom principu.Na telefonu treba da ga puni tj kesira do samog kraja,kod mene na G4 je slobodno tek oko 70 mb i to posle 10 dana koriscenja u pocetku je skoro full popunjen.Jer Ram treba da drzi sto vise aplikacija u pozadini i da ih telefon ne ucitava svaki put iz pocetka...A ne da bude slobodno visew od giga...zato sam gore i rekao da pola tog hardvera kinezi ne koriste kako treba jer im je OS krs...al dobro neko to ne primecuje i tera svoju pricu da su 2 tela bolja od jednog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izvini, zašto da ga kešira do samog kraja?! Šta se desi kad ti ostane 70MB a ti otvoriš još neku zahtevnu app kojoj je to malo? Moraće da izbriše neku iz keša!

U poslednje vreme sam primetio da je to postalo IN da svi pričaju kako treba popuniti ram do kraja!

E baš zbog toga, slabe optimizovanosti OS i developera koji loše naprave aplikaciju, ili jednostavno neće da se potrude, pa im app zadere RAM, proizvođači koriste da guraju RAM memoriju i shodno tome dižu cenu aparatima u nebesa!

Ja brate ni na WM ni na iOSu ne vidim koliko ima rama iskorišćenog, neiskorišćenog, niti me zanima dokle god aparat radi.

Znam da na WP 950 ima više rama nego na l640, i primetno je da brže otvara app i ima bolji/ brži multitasking. Ali shodno plaćenom to se i dobije.

Ali je primetno da android ima problem sa RAMom i daleko je izraženiji nego na drugim OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim ni ja tu foru da je vazda pun, moj note 3 od kad ga kupih prije 2 godine vazda ima slobodno oko 1gb, jedino manje kad je neka bas jaka igrica u pitanju a nikad mi se ni 1 aplikacija nije sporo otvorila

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Ali je primetno da android ima problem sa RAMom i daleko je izraženiji nego na drugim OS.

 

Ljudi da li ste vi ozbiljni? :)

 

Ovo vazi ako pricamo o android telefonima od 100 eur ili onima od pre par godina...

 

 

 

 

2 hours ago, knezevic76 said:

A izvini, zašto da ga kešira do samog kraja?! Šta se desi kad ti ostane 70MB a ti otvoriš još neku zahtevnu app kojoj je to malo? Moraće da izbriše neku iz keša!

 

A zasto da ga ne kesira do kraja?Da ti proizvodjac stavi u spec 3 giga a ti mozes da korists 2 ili 1,5?

Kao kad ti na autu jedan klip ne bi radio al ti pise da imas 4 klipa :)

 

Pa naravno da ce da brise app koju najmanje koristis da bi pokrenuo tu novu ali ce to uraditi na jednom telefonu kad je ram full popunjen a na nekom drugom kad je popunjen do pola...

 

Pri tom taj ram ne sluzi samo za kesiranje vec se koristi i za system usage koji varira od telefona do telefona...Sto manji su to bolje.Kod mene ne prelazi 1.1-1.2 giga,slicno kao na Nexusu 6P dok Samsung S7 puni system usage do 2.5 (bloat),pa kad od 4 giga oduzems tih 2.5 tebi ostaje 1.5 za kesiranje a onda ti neoptimizovan softver ne dozvoli ni to da iskoristis pa ti kesira samo 300-400 mb kao neki  telefon od pre par godina...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

android user interface i ostale aplikacije korisnicke su java u sustini.

kao i svaka java aplikacija, menadzemt memorije se zasniva na garbage kolektoru (GC). (oslobadjanje memorije nakon sto program, os zavrsi sa koriscenjem podakata iz iste).
Kao i svaki proces, GC proces je skup, pa se odlaze njegovo izvrsenje dok god nije potrebno (citaj, dok se ne napuni ram) a i sam proces trosi dosta rama jer je kompleksan.

Otuda prepunjenost androidovog rama, ne zat osto je tako "optimalno" ili sta vec...

iOS i Win mobile OS imaju drugaciji pristup, svako je odgovoran za svoje parce memorije i "duzan" je da je oslobadja. Em ne koriste java virtualnu masinu (dalvik - andorid verzija), koja opet zauzme dosta RAM-a.

Zbog tih svih stvari izmedju jos dosta ostalih andoridi funkcionisu sa vise rama nego oknkurencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde vi meni recite kako da ubijem ovo

Kad uđem u galeriju, ponekad u imenik, kad mi stigne poruka na Viber, pojavi se ovo:

uploadfromtaptalk1470318642676.png

Nađem ga u aplikacijama gde je, kliknem na Force stop, ali čim izađem iz toga i odem ponovo u galeriju, opet se pojavljuje.

Opcija Disable je zamagljena, ne može

uploadfromtaptalk1470318747348.png

Koji Q je uopšte ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sistemska app ubices je malo sutra :) A posto je Samsung u pitanju,vrlo verovatno da jeste.

 

52 minutes ago, Mel said:

Otuda prepunjenost androidovog rama, ne zat osto je tako "optimalno" ili sta vec...

 

Popunjenost je tu da bi drzao ucitane aplikacije u memoriji a ne da bi ih ucitavao svaki put iz pocetka.To je valjda svrha multitaskinga?

Da nam omoguci rad sa sto vise aplikacija u isto vreme.

 

Plus tako stedi bateriju,ovo je sporedni efekat i nije toliko bitan ali eto pomenimo ga :)

 

Za taj GC nisam znao,al eto i to je plus jer kao sto si rekao da je kompleksan proces bolje je da ga obavlja samo kad mora tj kad je ram full neko da ga radi svaki cas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg

Nije tu rec o sklanjanju celih aplikacija iz memorije. Svaki mobile OS ima svoj menadzment pozadinskih aplikacija, ili aplikacija za koje ocekuje da ces ih pokrenuti uskoro opet, pa drzi deo memorije za njih (a ne trosi procesorsko vreme na njih, za razliku od PC multitaskinga gde se trosi i proc i memorija). Nije android ekskluzivan po tom pitanju.

 

Rec je uopste o podacima u memoriji koje aplikacije smestaju tu, koji se ciste svakako (samo ne tako cesto), ne samo kad se aplikacija zatvori, nego non stop, i u toku izvrsavanja programa kad prestane potreba za njima. Takvih podata je dosta i Java koristi drugaciju filozofiju oslobadjanja te memorije (pomenuti GC) a to se koristi kako bi olaksala developmet aplikacija, oslobadjajuci programera muke o menadzemtu resursa.

 

Dakle, ne samo OS, same aplikacije na androidu koriste vise memorije nego na drugim platformama, jer su tako pisane.

 

Po programerskim firmama koji rade i Javu i nesto drugo (c++, c#) se vode pravi mali/veliki ratovi oko toga, sta je bolje, optimalnije, da li Java(GC) ili nesto drugo, kolko je GC napredovao u zadnje vreme itd...

Otprilike kao Benzin/Dizel, samo sto se kod programera ipak zna ko je u pravu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok @Mel hvala na pojasnjenju. :thumbup:

 

25 minutes ago, MS PK said:

Ma apdejt ti kriv a sto ulazis na "Grandmom acting beadly.com" to nema veze :D

 

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...