Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Zavisi, burazer ima Sony Z1 od kada je izasao, nikad nije bio u futroli, ispadao milion puta, nije mu nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae nek neko malo prokomentarise ova 3 modela telefona:

1. Xiaomi redmi note 2

2. Meizu M1 note

3. Meizu M2 note

Koji bi vi uzeli izmedju ova 3 ili predlozite neki drugi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

topla preporuka je lumia 640lTE sa 1giga rama radi bolje nego bilo koj android sa 2 i vise giga rama i naravno dugotrajan telefon i nema bagova ;) a cena je tu negde .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ae nek neko malo prokomentarise ova 3 modela telefona:

1. Xiaomi redmi note 2

2. Meizu M1 note

3. Meizu M2 note

Koji bi vi uzeli izmedju ova 3 ili predlozite neki drugi...

Drugar ima Note 2. Platio ga je u win win-u oko 25.000din. Telefon je prosecnog izgleda. Radi prelepo. Kaze da mu nikada nije zabagovao. Mislim da ima, mozda se ne secam dobro, 3100mAh bateriju. Meni se samo dizajn ne svidja. Malo je podeblji pa mi malo ne prija u ruci.

Ako ti nije bitan izgled ja ti od svih njega preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon je za devojku,tako da trazimo neki android za neki normalan novac a da bude malo jaca masina pa se tu namecu ovi kineski modeli,nudi mi kolega lg g2 sa jos god garancije iz vipa za 140,ali nekako ga zgazilo vreme vec

@dejica

Uzeo sam ja sebi 640 ima vec vise od pola godine i to mi je amin...

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, cileee said:

Malo je podeblji pa mi malo ne prija u ruci.

 

 

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon Zrnke.

Pa pazi, meni je dobar. Nema bagova telefon. Ako zelis nesto vise o njemu pitacu druga u ponedeljak. Odlicno ga sluzi. Igra sve igrice bez bagova. Ne znam do koliko novaca bi uzimao telefon. Ovaj je cinimi se 25.000din. Calac je uzeo pre neki dan ovaj srpski telefon Teslu Smartphone 6. Kaze da je prezadovoljan, duos je sto mu je potrebno za firmu. Iskreno, ocekivao sam mnooogo vise od 13MP kamere koja kao da ima 5MP. Baterija mu samo za pricu, sms i igranje saha izdrzi ladno 3 dana.

Ortak ima G3 koji je kostao oko 300e a ja sam uzeo A5. To ti je sa telefonima do 300e koji su novi, a sad imas i A5 da uzmes i za 200e polovan.

Pricam ti iskljucivo sve iz ili iskustva drugara sa kojima sam svaki dan ili iz licnog.☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode ti u mnogo skupo :-D

Sva 3 koja sam naveo se nalaze za 160-180e potpuno novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ode ti u mnogo skupo :-D

Sva 3 koja sam naveo se nalaze za 160-180e potpuno novi...

Napisao sam da ne znam koliko kesha bi odvojio. Ukoliko se bira samo izmedju ova tri modela, moj glas ide M2 😃

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mala pomoc oko WiFi podesavanja na telefonu.

Primetio sam da u naprednom podesavanju stoji da wifi bide budan tokom rezima spavanja i stoji:

1) Uvek

2) Samo dok je na punjacu

3) Nikada (povecava mobilnog interneta)

Sta cu izgubiti/dobiti ako stavim 1 a sta ako stavim 3?

Da li to znaci, da ako mi je uapljen wifi i mob internet da ja ako stavim pod 3) i zakljucam telefon da ce on automatski ugasiti wifi i prebaciti se na mobilne podatke, odnosno da mi nece stizati nikakva obavestenja tipa WhasApp, Messanger i ostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 1. Radi wifi i kad je zaključan, znači ako nešto skidaš sa neta, neće se prekinuti. Kad ne radiš ništa, neće biti aktivan ali ćeš primati obaveštenja, viber itd.

3. Podrazumeva da ti 3g radi stalno sem kad je uključen wifi i kad ti je zaključan mob. Naravno ako ugasiš 3g prenos podataka onda ti ništa neće biti aktivno.

Primer, skidaš nešto preko wifi a nisi ugasio 3g. Zaključaš mob i skidanje nastavlja preko 3g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to. Hvala na odgovoru. ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na garfikonu se vidi da je wifi upaljen sve vreme dok je on ustvari ugasen. Zna li neko zbog cega je to?

 

zza617.thumb.jpg.7fdc2b1d99e5fe375f40b89

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u WiFi, pa tamo nadji Advanced settings, i u njemu imas nesto se zove "Always allow scanning", ugasi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nekih cudnih problema oko punjenja, nikako mi nije jasno sta je. Odmah da napomenem da mi je punjac onaj iz dva dela, tj kada se kabal odvoji od punjaca moze se koristiti kao usb. 

Uzeo sam skoro S3 i veoma sporo je se punio, nekada nije hteo ni da napuni do 100%, nekada je po 10min stojao na istim procentima itd, uglavnom, imao sam neki stariji usb, i cim sam stavio njega svi problemi su nestali. 
Ovako izgleda taj stariji usb 

 

Nokia-CA-101-Data-Cable.jpg

Devojka je juce uzela S3 Neo, i isti problem je uocen, jednostavno puni mnogo, mnogo sporo. E sad, prvo sto sam uradio, prikljucio sam ga na moj punjac, i poceo je da puni mnogo brze. 
Medjutim, ono sto mene buni je sledece:
1. Ako uzmem njen punjac, a moj usb, prikljucim kod mene, puni se, prikljucim kod nje, nece da se puni. Malo promrdam usb u delu kod punjaca, krene i njen da se puni. Nije mi jasno kako to sada moj hoce da puni, a njen da bi se punio, mora da se ugodi polozaj kabla u delu kod punjaca?

2. Ako uzmem njen punjac, i neki kineski usb kabal, meni hoce da puni, njoj nikako nece, uopste ne reaguje. 
3. Ako uzmem moj punjac, i taj kineski kabal, meni opet hoce da puni, a njoj ne reaguje. 

Nikako mi sada nije jasno, moj S3 svaku kombinaciju prihvata, samo na nekoj sporije puni, a na nekoj dobro. 
Njen S3 Neo prihvata samo kombinaciju sa mojim punjacem i mojim usb-om.  

Razmisljam, ako je punjac los, zasto meni puni, a njoj nece. Ako je usb kabal los, zasto meni ima kontakt, a njoj dobije kontakt tek kada se promrda kabl kod ulaza u punjaca. Ako je ulaz na telefonu los, kako prihvata moj punjac u kombinaciji sa kablom. Skroz cudno, i sto vise testiram sve mi je manje jasno, i sve sam dalje od resavanja problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc, hocu da uzmem S view cover za A5. Original kosta 4500din, a kopije su oko 1500din. Da li na tim kopijama radi s view prozor? ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo treci dan koristim Nokia 1100, preporodio sam se...:)

Nema citanja novina, kuckanja na viberu iz dosade... ma uzimam ga u ruku samo kad zazvoni.:lol:,

Mana niko nema punjac za njega, to je onaj stari debeli od Nokije, svi to pobacali. :D

 

zza611.thumb.jpg.dca07ff915f9fd5b77104c6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan Tesla tablet, koji je nekako došao do mene, ne bih ja to apsolutno nikad uzimao u obzir za kupovinu. Baci pogled na Lenovo ili Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...