Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Jesno pitanje, uzeo sam Samsung Galaxy A5 duos, da li on ima LTE (4G) mrezu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas LTE na njemu

Juce sam bio u mt:s-u da zamenim staru karticu za 4G. Rekli su mi da ce mi biti odobrena mreza, ali ne znam kad. To mi nisu rekli. Zvao sam call centar i rekli su mi nesto u roku od 24h ali evo sad je proslo i i dalje nemam da izaberem.d2675094e4d51a52b718589d9080c53d.jpg

Da li je neko imao iskustva sa zamenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je da ti ne nudi lte mrezu...

Po specifikaciji a5 duos ima lte

25a21c311bcc21f12abc3d96c5846368.jpg

Probaj da zatrazis pomoc preko call centra. Mozda ima jos neko podesavanje.

Mada trebalo bi da ponudi. Evo kako je kod mene npr

0e6b545d57a46e4a9bc4f3e1a89233c4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvacu ih, ali sutra. Ja sam menjao karticu za 4G pa mozda treba da se "odobri" kako su oni rekli. Verovatno nisam stigao na red.

Tvoj je isto A5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga .... Nemam nikoga ko ima 4G karticu u pprodici. Videcu sutra sa drugom, on ima 4G ali nema telefon za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooj kako će Dovla da isključi ovo kačenje slika sa TT čim se bude tehnički moglo. Naravno, i posle toga će moći da se kače slike sa TT, ali ne na njihov server (pa da budu ovako velike slike), nego samo na FLCS server...čim se stabilizujemo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Screenshot_2016-02-23-20-54-22.thumb.png.c1b9684db71a8b93015f04bfdead1d2e.png

Cudno je da ti ne nudi lte mrezu...

Po specifikaciji a5 duos ima lte

25a21c311bcc21f12abc3d96c5846368.jpg

Probaj da zatrazis pomoc preko call centra. Mozda ima jos neko podesavanje.

Mada trebalo bi da ponudi. Evo kako je kod mene npr

0e6b545d57a46e4a9bc4f3e1a89233c4.jpg

Jel vam telefon ima NFC? Posto moj nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova kartica, ali su mi rekli iz call centra da sam u procesu za 4G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ne verujem da kada ti bude aktiviran 4g na kartici da ce ti se pojaviti opcija za lte. Ja nemam karticu sa lte mrezom pa ipak imam opciju za lte da biram. Jedino ako ti je neki drugi model telefona :D proveri jos malo po netu specifikacije sa ostalih sajtova ali gsmarena retko kad gresi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji Android imas? Moj je 5.0.2.

Na kutiji za mrezu ovako pise:

HSPA+(HSDPA 42.2 Mbps / HSUPA 5,76Mbps).

I to je to za mrezu.

Model SM-A500H/DS i imam samo jednu karticu u prvom slotu.

A da, zaboravio sam da kazem da sam povezao LTE sa karticom zato sto drug ima LG G3 i isto nema 3G karticu i nema u telefonu da izabere LTE nego ima iato kao i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam imao lte opciju u G3 na lolipopu, sa apgrejdom na marsmelow pojavila se lte opcija u network delu podesavanja, sad ostaje  samo karticu da zamenim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo  da se nadovezem i ja  posle koriscenja mnostvo telefona  od s3 s4 samsunga  ajfona 4 ajfona 5  i ajfona 6   probao mikrosoft lumie i ostao na njima  igrom slucaja pre godinu ipo sam dobio lumiu 630 uvidevsi kako taj telefon radi sa svega 512 rama   odusevjenju nije bilo kraja  posebno mi se zasvidela sinhronizacija imenika i aplikacija preko mikrosoft naloga ubrzo posle 630 kupio sam 640 lte  telefon  starava za ovu cenu jednostavno prilikom pokretanja  telefona ukucao sam nalog koji sam koristio na 630 za nekoliko minuta sve je preslo na 640 od imenika dokumenata do aplikacija  sada imam 950 telefon je vrh  android vise nikad u mom posedu samo windovs  jedino sta  bi moglo da  zameni windovs phone je ajfon   ja  na windovsu i na ajfonu ne znam kako izgleda restart jer nikad nisam imao taj problem na njima dok na androida  kocenja  grejanja  restarti su neizbezni  biiip ja taj otvoren sistem  sve sto treba radi i na ajfonu i na windovsu  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta lumia 630 mi je poslovni tel i stvarno radi top s obzirom da ima samo 512mb rama al evo i nakon skoro godinu dana windows mi je nesto skroz cudan, sve nabacano nekako za razliku od androida i ios-a, ali znam da mi sledeci tel sigurno nece bit samsung, moj note po specifikacijama je jos uvijek ok, 3gb rama itd a nece da izdaju 6.0 update za njega nego treba se zajebavat sa modovima :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

android sistem  nije los  jeste otvoren   ima dosta aplikacija  ali sve to dzaba kad te zezne kad ti naj vise treba neko pomenuo kako se greje  lumia 950  to je smesno  ja trenutno na lumiji 950 imam preko 70 aplikacija instalirane od toga preko 20 rade u pozadini non stop   nikakvih problema niti bagova isto radi kao i kad je prazan  dok na android i ako ima 2 giga rama i vise  cim pustite vise od 10 aplikacija u pozadini  i hocete igricu da pustite eto muke  krece usporavanje uredjaj se greje i naravno to dovede do kocenja i mora restart  a da nepominjem viruse  koji napadaju androide dok windovs ima svoju sistemsku zastitu isto  princip ko i aple .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izda te kad ti najvise treba?  To najvise je kad hoces da igras igrice? Kojih 70 aplikacija ti radi na telefonu zivota ti? O kakvim virusima pricas? Znam gomilu korisnika androida i niko nikad nije imao problem tog tipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...