Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Igore,svaka ti čast na živcima i strpljenju !

 

Hvala , mada daleko od toga da se ja nerviram  :) Čega se ja sve naslušam mislim da ništa preko foruma ne može da me iznerivra :D

 

Što se izbora telefona tiče ja stvarno mogu razumem zašto neko nosi i Nokiu 3310 i S6 i 6+, ali ako čujem dobre razloge za to.

 

 

 
Ako prodjes ispod 80e a da ti ispod zalepi i foliju za te pare i da ne strci staklo ja bih ga uzeo za 5000din...

 

Nisam nešto provervao kursnu listu i konsultovao digitron, ali ti kažeš da Zrnke da 80e na popravku da bi mu ti dao 5000din za telefon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mogu ja S Advance da oštetim pa da se dogovorimo za 5000din :D

 

Ja sam razumeo da bi toliko za ispravnog dao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kakvoj foliji pricas, cemu sluzi ta folija?

Tel je kao nov, i radi bez greske, cak i novu lajsnu stavio.

Da bi se sve lepo videlo...odnosno svi znao da Samsung ima neki super amo led ekran ili kako se vec zove. Izadji na sunce sa Samsungom i izadji sa bilo kojim drugim, odnosno sa S4 koja ima foliju i koja nema o videces sve. Da Igore, to je moja procena (50e za telefon+80e za popravku) dolazimo na cenu telefona koji nije pretrpeo pad. To je moje koliko bih ja dao...tako da svako ima pravo na svoje mišljenje. :)

Za oštećen Igore. 130-160e u normalnom stanju zavisno od stanja telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Telefon koji je pretpeo pad" uvau, tebi ni jednom nije ispao?

Cile je imao automobile koji su pretrpeli Bejrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrnke jeste, ali ni jednom nije pukao (jeste S2 koji je pao sa terase I sprata).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najbolje da zavrsimo svaku pricu na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lepo pitao za IP5c a dobio sam odgovor na sve, osim na njega tako da odustajem od pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta te konkretno zanima?

 

Radi fino, kamera im je prilično dobra za mobilne, jako stabilan OS i jako slab izbor besplatnih aplikacija.

Ako hoćeš na nekom okupljanju uzmi moj 5s pa pročačkaj šta te zanima, manje-više je to isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da je iPhone 5c slabiji od 5c po svemu. Svestan sam da je losije izrađen od 5S. Da je jeftiniji. Trenutno njega imaju u mt:s u a jeftiniji je od G3 jke. Iskreno smorio me je Android više. Koristio bih ga uporedno ili bih možda S3 ostavio samo za skolu. Kada bi makar bio ekran veći :(.

Sve u svemu mislim da mi se isplati za nov telefon, pa jos IP dati oko 200 - 250e. Ne znam koliko je tačno. Aplikacije mi na njemu ne igraju ulogu. Treba mi Wa, Viber, Fb, Messanger i šta jos znam. To mi je najbitnije. Kakva ti je baterija? Ja kad sam koristio iP5 izvlačio sam oko 7h korišćenja ekrana sa KONSTANTNO upaljenim wifi - jem i igranjem. Wifi je gasen samo dok sam bio u pokretu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bolji 5s, ali je isti operativni sistem, a u aplikacijama koje si ti naveo je to sve isto.

 

A baterija sa 4G i konstatnim koripćenjem traje ceo dan.

 

Ovih dana sam gasio Internet na poslu jer mi ni ne treba i posle posla palio i evo 2.5 dana drži.

 

Mada nisam nešto ni drndao telefon, samo sam se ponovo navukao na hill climb :)

 

Što se ekrana tiče meni je neki maksium 5'' što bih koristio, preko toga je fablet. A pošto sa sobom nosim i tablet od 8'', ovih 4'' ekrana mi je taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ljudi sta sve napisaste ☺ ja imam bb 9900 i s4 Mini...svako ima svoje prednosti...bb ima enkripciju saobracaja i full tastatury za brzo kucanje i baterija mu traje dugo ali zato je slab sa aplikacijama i sve vise firmi ga je otpisalo a android ima svoje prednosti u smislu aplikacija custom romova kao i update softwera koji u zadnje vreme cesto s*ebu stvari...evo recimo kod mene u firmi raskidamo globalni ugovor sa bb i prelazimo na lumie i dobio sam par komada na test 735 835 i sutra stize 930 ...jes windows ali radi ko zmaj za sad , ne stuca al treba vremena da se covek navikne jbg...sve ima svoje...i ja sam furao plave ribe a ozenio crnu ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao Bb 9900/i bio je bas ok fon.Kome treba za pozive,sms,viber,whatsup super.Lumije su ok imao sam 720 i 925, mana je bila tad aplikacije i totalno lose je radio viber i whatsup.Zato se vratim na android i sljaka dobro samo treba uzimati modele sa 2 gb rama.Ljudi kukaju na neke male sitnice sto fon zabaguje na kratko a kompovi zakivaju cesto i nikom nista.Generalno svako treba da uzme sta mu treba i odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko Lenovo sa 13 M kamerom. Razmisljam o Lenovo s60 ili P70.

Po testovima kazu su dobri telefoni ali kazu da mu je kamera najslabija strana. Kakva su Vam iskustva?

Nije mi toliko bitna rezolucija, vec brzina iste - tj. shuter leg... treba mi za snimanje dece, da ne prodje (sta treba) dok ne slika.

 

Moze i neki drugi predlog za telefon. Moji zahtevi nisu veliki - neki telefon srednje klase, da nije tezak, ekran najmanje 1280x720, i brza kamera, to je sve...

Razmisljao sam jos i o s3 neo ili LG G3, ali mi je LG pored odlicne kamere ipak malo skuplji nego sto bih da izdvojim za telefon.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces brzu kameru, onda iphone 5, 5s, slika neverovatnom brzinom i slike su odlicne. JEdino sto mozda ne ispunjava velicinu ekrana koju trazis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam i o njemu, ima dosta stvari koje mi odgovaraju kod njega, ali kao sto kazes ekran je njegova mana. Treba mi povremeno i za internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice interneta Iphone 5 ili 5s je dobra opcija, jer ga koristim evo vec 7 meseci, i nikakvih zamerki nemam sto se tice same preglednosti sajtova i velicine ekrana. Da bi video da li ti odgovara, prosetaj do Telekoma ili Telenora i vidi 5c (sve isto samo sto je plasticno kuciste) i ako ti odgovara velicina ekrana, onda nemas dalju dilemu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...