Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - remenica radilice

Recommended Posts

I original remenica nije bog zna sta...

Drug je na stilu jtd kupio novu pre mozda godinu ipo, dao oko 80 evra mislim... i pocela je ponovo da mu se cuje da skripi na nizim obrtajima na leru i do 1500 obrtaja... a nije presao ni 15-20 000km... tako da nemojte biti bas 100% sigurni da je to najbolja opcija... Ne znam sta s esada desava jer je prodao auto...

OD mnogo ljudi sam cuo da su DAYCO remenice dobre..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo da mi se cuje u motornom delu neko cvrčanje  u predelu remenice. E sad ne znam da li bi pomoglo da se našprica sa silikonskim sprejom( da bi se izbegla zamena ili je to trenutni resenje). Da li je moguc uzrok cvrčanja kisa koja je saprala , mada ima zastitni poklopac ( Shus pleh). Sta ciniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da je neki roler ili spaner, mada je sve to menjano pre 15000 km na velikom servisu. Zvuk mi se prenosi vise do kabine nego napred. sutra bi trebao da odem kod majstora pa da vidim sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor pogledao kaze zatezac  se malo cuje, kad se malo napregne prestaje zvuk  . Kais da je malo kraci ne bi se nista culo. Remenice dobre . Teraj  Misko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene fabricka sad na 185.000. Cuje se malo ali Ivan (dedinje) kaze da moze da gazi jos dosta ako mi ne smeta brujanje, a smeta mi. Tako da sam u Stojanovu uzeo novu original, a ovu mozda prodam ako to iko hoce da uzme uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se kod tebe cula i da li je pravila vibracije neke u kabini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije su bile neke minimalne koje ja tad nisam ni registrovao dok nisam seo u auto posle zamene :). Kod mene je pocelo polako da se cuje ono "cak cak cak". Kad bi dao veci gas vise bi se culo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to caktanje nemam, ali posto imam malo ostecen sluh osetljiv sam na duboke tonove pa mi to brujanje busi mozak i mnogo me dekoncentrise :)

 

Radujem se promeni, moram da priznam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pitao sam zato što mi neki pričaju priče da mi je vraćena kilometraža ovo ono a pre par meseci sam zamenio fabričku, i to je bila zamenjena pukla je a zato što nije bila zategnuta od strane majstora koji mi je menja leglere i neka čuda oko alternatora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz... ukratko  gde kupiti ovu remenicu radilice za 1.9 jtd povoljno , al bar da bude kvalitetnija i trajnija .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi novu, skuplju, pisali su da su dobre, ili pitaj kolegu Bane23 mozda ima nove original jos uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovlascenih je bas povoljna :) , secam se da sam se prevrnuo kad sam cuo cenu, doduse ima tome prilicno. Imao je Bane OEM remenice prosle godine, osetno jeftinije, samo ako nije otislo sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drustvo , remenica radilice PK kaisa kupljena nova jer ne isplatljivo kupiti nesto polovno i jos da kosta 30-40 e Mislim  da cena nasprem nove DAYCO koju sam platio 6995 u BEOCAR-u u Gandijevoj ulici  je najeftinija u Beogradu , proverio u mnogo radnji ,od jeftinijih su Akron sa 5300 i do najskuplih GATES ili nzn tacno ime, izvinte ako grasim , koja je 9500 .... jos samo da je ugradim sutra i to je to, i nadam se da nece da CHEKICA ko parna masina ..pozzz :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...