Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - remenica radilice

Recommended Posts

Pri zadnjoj intervenciji (zameni posude za uljne pare i stavljanju shus pleha) majstora na autu, primetio je da je guma na remenici radilice ispucala i da bi valjalo zameniti je, da, po njegovim recima nebi spao kais i napravio se lom. Ja revnosan pojurim remenice po internetu i nadjem jeftiniju varijantu (acron) i naravno skuplju (dayco). Odlucim se za ovu skuplju , i jos dobijem preporuku prodavca, tipa " stavis ovu, i ne razmisljam...). Zakazem kod majstora, odvezem auto, kad je zamenio kaze " ova ti je losa, jer kad sam skinuo original, ova stara ima jos jedan sloj gume, ali ima das drzi, samo pre ce ti da ti ishaba kais".Bio je u fazonu, gde si nasao ovu socijalku-remenicu. E sad, ja sam jos uvek pretpostavljam laik, ali da li je ova neka majstorska fora, ne znam. Interesuje me da li je to moguce, i ako jeste, gde onda mogu da se nabave originilani ili kvalitetni delovi. E sad posto se spremam da radim veliki servis na prolece na nekih 100000, razmisljam od delovima koje treba kupiti, koji su kvalitetni proizvodjaci aftermarket delova, i gde moze da se nadju. Ne bi bilo lose i neka preporuka majstora na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve svoje delove kupovao i ugradjivao u auto ivanovic servisu u sapcu! Oni imaju svoje delove koje ugradjuju iza njih daju garancije! Konkretno za veliki servis daju garanciju 50.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti je izgledala ta remenica treba da ima spoljasnji prsten (na koji naleze kais) i unutrasnji koji dolazi na osovinu radilice. Meni se raspala u toku voznje pre 2 god i samo je kais paona onaj ostatak koji je ostao na unutrasnjem prstenu. Ja sam konkretno uzeo dayco i nema nikakvih promena (za sada) a da napomenem da nemam shus pleh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada upalim auto čijem ozbiljno lupanje na desnoj strani ispod kompa,dve stvari koje sumnjam vibracije neke plastike,jdm da nije,remenica alternatora ali to traje dok je hladan čim se zagreje eve ok,kako se manifestuje ako je ta remenica jel se čuje stalno ili.....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotrajala remenica (alternatora, radilice pa čak i španer pk kaiša) se čuje uvek (zveket, tandrčak), nakon svakakvih uslova vožnje, bilo da je motor hladan ili vruć, samo kada se motor nalazi u leru!

I remenica radilice je deo koji se menja na svakih 50000-60000 km. I ta remenica koju si kupio će da odradi svoj posao bolje nego ta koja je pri kraju!!! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada upalim auto čijem ozbiljno lupanje na desnoj strani ispod kompa,dve stvari koje sumnjam vibracije neke plastike,jdm da nije,remenica alternatora ali to traje dok je hladan čim se zagreje eve ok,kako se manifestuje ako je ta remenica jel se čuje stalno ili.....

Postavio si jasno pitanje. Nema na njega nikakvog petog odgovora.

Au.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio si pitanje "kako se manifestuje ako je ta remenica jel se čuje stalno ili....".

Ja sam ti odgovorio kako se manifestuje njena neisparvnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opušteno... ;)

Kada je remenica pri kraju, obično se čuje zvuk poput tandrčka ili zveketa koji dolazi iz motornog prostora.

To ti se otprilike ovako čuje i taj zvuk se javlja samo u leru - bez obzira da li je motor hladan ili je dostigao radnu temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo kralju,to je ta prica,hvala ti!!! ziv bio u novoj god.. pozzzz

koliko bi taj zahvat kostao..

ili koliko kosta za moja kocija 1.9 jtd 115ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica radilice košta oko 50 evra (možda malo više) i ruke su oko 20-30 evra. Dakle, oko 70-90 evra.

Ako je neispravna remenica alternatora, ona košta oko 40 evra, a zamena košta oko 20 evra.

Ako te interesuju ostale okvirne cene, skokni do sajta http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php...tamo ćeš naći dosta delova za Stila.

Srećna Nova godina takođe!!!! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se zove taj sprej? znaci meni se cuje kada upalim auto nekih 1-2 min i posle prestane...nekad se javi a nekad ne! jel je tako normalno kada ode to ili nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je cangrljalo samo na leru, tj cuo sam to samo ispred garaze kad otvaram vrata pa sam tu kod haube. culo se i kad je vruc i kad je hladan iz pravca prostora za kaiseve.

resenje je bilo zamena lezaja komp.klime koji je bio pred raspadom.

sta je kod tebe nemam pojma :D ali ti mozda pomogne moje iskustvo.

cena oko 5500 (zamena lezaja, lezaj i servis klime).

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da silikon sprej imas u skoro svim prodavnicama auto delova i kozmetike. mada, to ne moze resiti problem sa lezajem, moze resiti ako glavi "lamela" na remenici ili kako se vec zove...kao bendiks..... ispravice me vec neko ko me skapira....

to isto hoce da lupka.

mada, to sa sprejem ti je najjeftinije i bezbolnije resenje, svakako vredi pokusati.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt prvi put cujem lezaj klime,ali je od pomoci,da iz pravca kaiseva se cuje,a da li se kod tebe culo konstantno ili ponekad.meni se cuje ponekad vec sam opisao po paljenju 1-2min i prestane pa mozda kasnije opet ili mozda ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam 100% tacno kad, ali kad je hladan, izbacujem ga iz garaze, culo se, kad dodjem kuci, vruc auto otvaram garazu, culo se.

to su jedine situacije kad auto radi a ja sam pred haubom i samo tada sam cuo. Dal je jos nekad cangrljalo ili je mozda stalo nekad, ne bih da te lazem, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisla remenica atlternatora,í zeznula remenicu radilice, da to je to, ali kaze majstor ova intervencija je 200e. Auuu gde me sada nadje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...