Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - remenica radilice

Recommended Posts

Ja sa se zezam rekao bih ti uzmi najjeftiniju default_D.gif

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


A može i stara da se zavari na obodu i da nema problema sa njom nikad više :D

Na autu je bila corteco remenica koja je prolupala na 10000km...na oko kao nova ali eto... Videćemo koliko će dayco da traje..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ti bas kazem,mnogi se zale na Akron i tako neke leve. Ja bih uzeo ili novu original ili polovnu dobru original

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ostadoh bez punjenja akumulatora. Samo je izbacio grešku za akumulator i podigao obrtaje na 1100 RPM. Punjenje oko 12.3V, znam da ne valja. E sad, u zadnje vreme je čačkano tu oko remenice radilice, još nije utvrđen uzrok onog lupkanja na hladnom startu.

Snimio sam kako radi jer remenica nije prešla ni 15000 km, majstor kaže da je kao nova, nije video proizvođača. Zamenjen je jedan roler koji je bio sumnjiv.

Neki savet, mišljenje otkud da izgubi punjenje odjednom???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros normalno. Punjenje 13.8V. Malo sam čvrknuo alternator ali ne verujem da je do toga. 

Električar mi je i rekao pre mesec dana da bi trebalo da odradim remont alternators pre zime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova remenica baca iako je nova, tako deluje sa snimka, a ovo oko punjenja moze biti svasta, cetkice, regler,diode, ukopan koleltor i jos kojecega. Moze biti i glupost tipa los spoj kabla na alternatoru ... :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kratke vožnje ustanovljeno da je najverovatnije regler. Tek kad ode na 2500+ obrtaja gasi grešku i počne da puni. Ide na remont u četvrtak. 

Za remenicu nisam pametan. Majstor gledao kaže ok je da baca toliko, mora malo da radi. Tad je zamenjen jedan roler koji je bio najsumnjiviji ali zveckanje kad je hladan nije rešeno. Najbliži sam tome da jednu subotu odem do Gorana da pretrese sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zanima me iskustva sa remenicama radilice, kakve su cene i kvalitet u 2022. cuo sam da moze da se uzme fiksna remenica od grande punta i da budem miran zauvek posto nemaju vek trajanja ..dozivotna je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je poskupelo. Od kvaliteta Dayco i mozda Conti, Corteco. Dok sam radio u servisu, najvise smo prodavali Dayco i ponekad Corteco... Gates bi zaobisao u sirokom luku. 

Ako ugradis fiksnu pocni da skupljas pare za alternator i remenicu istog... Fabrika je to stavila sa nekim razlogom a ne samo da bi izbila pare iz dzepa.

Nova Dayco u redovnoj maloprodaji je oko 8000 din, polovna 25-30e ali je macka u dzaku. Ima na forumu na oglasima za ~50e jedna nova Dayco. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2022 at 4:34 PM, Macvanin said:

Majstor koji mi odrzava auto rece da se najbolje pokazala INA.

Da citiram sebe - INA prolupala posle manje od 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo novo original ili polovno..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...