Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - remenica radilice

Recommended Posts

Kolega pita za remenicu alternatora vi pricate o remenici radilice,a na temi o radilici??!:stuart:Koje je pravo pitanje?:)

@morke Remenicu alternatora nije jednostavno zameniti i treba ti specijalan alat.

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff ja sam video ime teme, a totalno sam prevideo sta je on napisao, ja sam mislio na remenicu radilice na pk krugu.

A za remenicu alternatora treba i alat i da se alternator skine sa auta ili makar da se spusti dole do poluosovine gde moze da se sa alatom na pneumatskom pistolju pridje i zameni, ali svakako da je bolje da se skime skroz i proveri, da ne prodjes kao ja,tri puta sam ga skidao, prvi put blok dioda, drugi put cetkice na regleru i treci put remenica i kolektor :) najezim se kad neko izgovori alternator

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, 

Pre nekih 1500 km sam radio veliki servis na stilu. Nakon nekih 1000 km je pocela da se cuje (pretpostavljam remenica radilice) koja je zamenjena pre nekih 9000 km i stavljena je Corteco.

Pre ove Corteco sam imao Dayco koja je trajala 10000km.

Brat mi je mehanicar (ima servis, nije hobi majstor) i on mi je radio veliki servis i kaze da je proverio remenicu alternatora jer samo ona moze da zezne remenicu radilice i kaze da je bila dobra.

Da li neko ima ideju sta bi jos moglo da zezne remenicu radilice jer mi je nelogicno da za nepunih 20000km promenim dve...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.1.2019. at 10:26 AM, markof88 said:

Zdravo svima, 

Pre nekih 1500 km sam radio veliki servis na stilu. Nakon nekih 1000 km je pocela da se cuje (pretpostavljam remenica radilice) koja je zamenjena pre nekih 9000 km i stavljena je Corteco.

Pre ove Corteco sam imao Dayco koja je trajala 10000km.

Brat mi je mehanicar (ima servis, nije hobi majstor) i on mi je radio veliki servis i kaze da je proverio remenicu alternatora jer samo ona moze da zezne remenicu radilice i kaze da je bila dobra.

Da li neko ima ideju sta bi jos moglo da zezne remenicu radilice jer mi je nelogicno da za nepunih 20000km promenim dve...

Dodatak, posto mi je brat (majstor) u Novom Sadu, auto sam odvezao kod drugog koji mi radi sitnije i jeftinije stvari u Beogradu. Remenica alternatora je dobra i po njegovim recima, zamenjena samo remenica radilice. Ovaj put je stavljena Hutchinson, videcemo sta ce biti. Uglavnom za sada zamena remenice radilice je u vodstvu u odnosu na zamenu ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje mi se neko cangrljanje pod haubom, nisam siguran sta je, ne cuje se non stop, pre par nedelja mi se cula zatezna jedinica, to zamenio i bilo je ok, sad je opet pocelo nesto da zvecka, ali nisam siguran sta, cuje se na leru, po nekad, na oko remenica radilice kao da baca, ne vrti se u pravi krug, da li je ona? Skinuo sam pk kais i primetio da kompresor klime ima mali luft, dok ostali roleri isto imaju luft ali bas bas mali, skoro neprimetno, dok remenicu radilice nisam mogao da mrdnem, da li da menjam remenicu pa da vidim kako se ponasa? Ali i tu ima problem, koju da uzmem? Novu jeftiniju, skuplju, polovnu?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i remenica na kompresoru hoce da cangrlja...

Neka ti neko upali i ugasi klimu a ti cucni kod desnog tocka bi vidi imali na -to- neke promene...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2019 at 1:24 PM, markof88 said:

Dodatak, posto mi je brat (majstor) u Novom Sadu, auto sam odvezao kod drugog koji mi radi sitnije i jeftinije stvari u Beogradu. Remenica alternatora je dobra i po njegovim recima, zamenjena samo remenica radilice. Ovaj put je stavljena Hutchinson, videcemo sta ce biti. Uglavnom za sada zamena remenice radilice je u vodstvu u odnosu na zamenu ulja...

Hutchinson preziveo nekih 14.5k

Cuo sam od nekog lika (radio je odrzavanje vozila za neke firme) da su imali iste probleme da crkavaju remenice radilice na 10k kilometara. Kaze da spaneri natezu mnogo PK kais i da su problem resili stavljanjem malo duzeg PK kaisa od standardnog. Razmisljam da to probam jer mi je prosto neverovatno da su sve remenice lose?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da te iznenadi, sve je moguce kod nas :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru menjao na 147 jtd prošle godine Akronovu evo sad ponovo crkla.. Ja sam uzeo pre par godina ovde na forumu polovnu remenicu i radi bez problema (da kucnem u drvo) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, znam samo da ih cesce menjam nego ulje :wallbash: Porucio mi je burazer neku pa cu videti, pomenuo sam mu i to za PK kais, mozda i njega zamenimo i stavimo neki malo duzi. Dodje mi da ga prodam samo zbog toga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Dayco remenicu radilice na Stilu, ima barem 2, 2ipo godine. Sve šljaka ok.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na ovo moje gore uzeo sam te delove i odvezao mom majstoru auto i kaze da u zivotu nije video remenicu radilice pk kaisa i sad moram i to da dokupljujem.Pita me kako nisam cuo da je lupilo nesto ja reko auto lepo vuce lepo je radio nisam imao problem nikakav.

 

Posto sam dobio info od mog majstora da je riknula remenica radilice PK kaisa pa je zrela za zamenu pa me interesuje sta preporucujete?

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije video , ne razumem?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego sam ja pre toga otisao i trazio delove za veliki servis gore vec napisano ponuda i sve to sam uzeo.I kad sam dosao do majstora rekao mu kad rasklopi i vidi neka mi javi ako ima sta jos da se menja mimo tih gore navedenih delova i onda mi je rekao da je kasi rasecen sav i da je pravo cudo kako nije pukao i napravio jos vecu stetu.Ja reko pa to je fiat ne staje on tako lako bori se do kraja.Sad ne znam koju da uzmem koja je dobra cena-kvalitet

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, SrdjanNS86 said:

Posto sam dobio info od mog majstora da je riknula remenica radilice PK kaisa pa je zrela za zamenu pa me interesuje sta se preporucujete.

Evo i slike kako izgleda:

 

90D8ED8E-0C92-4E04-9B58-3BCF397D5252.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je izgledala kao "nova" čak je jedan majstor bio u fazonu kako nije do nje, a umela je da klepeće fino.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počela je da se čuje remenica radilice. 

Situacija je sledeća :

K-metal (turska) - 5950

Akron - 6270

Rikambi - 8600

Dayco -  od 9390 (euro07) do 7420 (kit kommerc sa popustom na keš) 

 

Šta odabrati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original ili polovnu ako planiras da cuvas auto

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koji uzimam dosta polovnih delova za auto, ne bih se zezao sa polovnom remenicom :)
Uzeću dayco, rekoše da je dobra..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa se zezam rekao bih ti uzmi najjeftiniju :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ne radi često, bar u mom slučaju, a poučen iskustvima mnogih koji nisu hteli drumarinu platiti, pa su na ćupriji platili 20puta više.
Novo u standardu od poznate firme, preporučen set, i traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...