Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - remenica radilice

Recommended Posts

Evo ugradio licno remenicu ,skidanje tocka , dizalica.. od alata inbus 6  za one srafove na remenici(4 kom) i okasti kljuc 15 da bi nategao spaner natezach i to je to..sad je tih i nema one lupnjave u desnom delu , posao nekih 30-ak minuta . Stara remenica pukla u sredini (guma )i da je jos koji dan vozena ili bi spala ili se raspala i napravila neku havariju na motoru (tacnije zupcastom kaisu) i onda ..da ne razmisljam o tome sad ......bitno da je sredjeno i da je tih u radu..pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drustvo , remenica radilice PK kaisa kupljena nova jer ne isplatljivo kupiti nesto polovno i jos da kosta 30-40 e Mislim  da cena nasprem nove DAYCO koju sam platio 6995 u BEOCAR-u u Gandijevoj ulici  je najeftinija u Beogradu , proverio u mnogo radnji ,od jeftinijih su Akron sa 5300 i do najskuplih GATES ili nzn tacno ime, izvinte ako grasim , koja je 9500 .... jos samo da je ugradim sutra i to je to, i nadam se da nece da CHEKICA ko parna masina ..pozzz :-)

 

6400 dayco original u stojanovu sa sve postarinom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sledeci put rikne remenica kupujem u Stojanovu o njihovom trosku dostave a sad... :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav otisla mi remenica radilice, mogu da uzmem Hutchinson za 5700 ili dayco za 7500din. Da li da uzmem ovu jeftiniju ili ipak da uzmem dayco?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenicu radilice menjaš jednom i to je to.

Bolje uzmi kvalitetniju, pogotovo što nije velika razlika u ceni.

Ja sam stavio Dayco prošle godine kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je Dayco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav otisla mi remenica radilice, mogu da uzmem Hutchinson za 5700 ili dayco za 7500din. Da li da uzmem ovu jeftiniju ili ipak da uzmem dayco?

Ja imam lose iskustvo sa hutchinsonom kupio remenicu alternatora crkla za manje od godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znati da je otisla remenica radilice? Na autu je zamjenjena remenica altenatora, spaner, remen jer se cuo onaj zvuk skripuckanja, i nestalo je jedno vrijeme do neki dan, bile su kise i od tada je ponovo pocelo da skripuce non stop kako dam veci gas vise se cuje... majstor predlaze da zamjenimo remenicu radilice jer jedino nju nisam zamjenio a ovo ostalo je zamjenjeno u toku proslog mjeseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka skine pk kais, i neka proveri remenicu...

Pre nedelju dana pocelo nesto da "cakce" kad upalim auto, prvih 20sek na leru, mislio da je remenica alt., otisao kod elektricara, kaze remenica alt je dobra, radilice ima lufra, pukla guma koja je drzi... :)

Menja se za nekih 10minuta.

Polovne su 30€, nove kineske 7000din... Kvalitetne nove su oko 90-100€.

Majstor rece da te kineske ne treba uzimati jer posle 20 000km pukne guma i mora da se zameni... Kad je skinuo moju, ispostavilo se da je u pitanju kineska, i bas je pukla guma dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, treba da menjam na stilu 1.9jtd remenicu alternatora da li je neki problem da je zamenim sam.pozz

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 4 imbus srafa na njoj, odsrafis i samo zasrafis novu. Naravno da moras da skines pk kais, za to ti treba kljic 15 da nategnes spaner i svuces kais, samo cuvaj prste... skines desni tocak i desni sus pleh....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...