Jump to content
FAS Goran
Purasevic

Fiat Punto mk.1 & mk.2 - slabo grejanje / slabo duva / odzračivanje / antifriz

Recommended Posts

Nije tvoj slučaj isti, jer tebi temp. pada, dok njemu:

...temperatura na tabli stoji na sredinu sa i bez kartona.

Pogledaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=28305

Ukratko, nije to normalno, ne valja ti najverovatnije termostat.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ponosna vlasnica Puntishe KEC :rolleyes: moram da ga hvalim na sve strane.

Ali, onako medju nama, treba... Jedno 10 minuta da pochne da greje....

E tek posle 15tak minuta se usudim da skinem jaknu :whistle:

I, naravno, kada je najtoplije, vec je vreme za izlazak.... :thumbdown:

Brzhe zagreje kada podesish skroz desno ;) tj. da ne koristi sopljashnji vazduh, ali onda sve zamagli pa ti se smuchi shto si uopshte i zheleo to da radish :whistle:

Ljudi zar nije i vama onaj pomicni prekidac nastelovan kao levo (kruzi vazduh u kabini i magli), desno (uvlaci vazduh spolja i nema magle)... E posto meni stakla magle kao luda ja reko da probam da stavim polozaj u levo. I voala ne magli.. .Neki idiot mi je prezuo prekidac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja oglasim... Dakle mucim muku jos od prosle zime.

Prepoznao sam se u svim problemima koji su navedeniu temi.

Kao prvo gubim tecnost ne mogu da ocenim tacno koliko al reko bi 2 dl na 300 km, proveravao sam dal negde curi i nigde ne curi testirao sam na faxu bosch-ovim uredjajem za test curenja vazduha kroz usis i izduv (dobra stvarcica) i pod pritiskom od oko 6 bara nije ni mehuric izasao u posudi za vodu i tako za svaki cilindar.

Da je pustio dihtung glave od prosle godine do sad bi vec propiso skroz.

Auto se super ponasa lepo radi stim da je grejanje ocajno.

Dok vozim malo me i obraduje mlak vazduh ali cim stanem duva hladno i za godinu dana nisam uspeo da saznam sta je problem i nikom od inzenjera nije jasno sta moze da bude. Kad vozim u vecernjim satima bez gradske guzve temperatura mi je oko prve crte al to ponekad nekad je i na pola do radne a kad upadnem u guzvu odma skace na radnu i tu stoji. Nije termostat jer se brzo i zagreje imam plin pa mu je to uslov da prebaci i relativno brzo se zagreva. Ide nova zima a ja jos u problemu ako je neko nesto saznao nek javi...

P.S. jel ima neko neke slike kako se skida tabla ili objasnjenje? Velika mi je zajebancija da to radim sam prvi put da bi video sta je sa malim hladnjakom a nisam pri kesu da nekom placam da mi to radi. Jel ima neki savet za skidanje table na sta da obratim paznju :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vozim u vecernjim satima bez gradske guzve temperatura mi je oko prve crte al to ponekad nekad je i na pola do radne a kad upadnem u guzvu odma skace na radnu i tu stoji.

Pa jel ti temperatura osciluje? Ne dođe do radne bez puno rada u mestu, a kad dođe zna i da padne ako duže voziš bez stajanja?

Ako je tako moguće je da imaš vazduha u sistemu i da treba da ga ozračiš...Džabe ste sve to merili ako ti pri sipanju tečnosti nije dobro ozračen sistem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jedan problem al sad imam drugi.

Znaci imam zazduha dosta u sistemu i nestaje mi voda a nasao sam i gde curi. Pogledam malopre i vidim da se skorio antifriz oko ozracnog srafica na hladnjaku ,pomislim da nije zategnut i dok sam ga pipnuo puko je i ostao mi u ruci. Sutra cu izvaditi ostatak ali ne znam sta dalje da radim.

Da li ima da se kupi srafic kao deo ili jel neko zna kakav je navoj pa da stavim bilo koji drugi sraf?

U svakom slucaju jel neko imao ovakav problem i sta raditi ne kupuje mi se nov hladnjak zbog toga. Temperaturu je extra brzo dizao dok stojim u mestu a cim malo duze vozim bez stajanja vraca kazaljku skoro do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam obicni saf stavio na ozracenje malog hladnjacica (puk'o mi isto kad sam hteo malo vise da ga dotegnem ) navoj je bio obican a onda sam nasao samo upusten saf da moze gumica da stane da ne bi curilo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna nesto o ovome naime prije neki dan sam sipao permant u hladnjak odnosno majstor sve je bilo u redu do jucer kada mi grijanje odnosno regulator ne radi kada regulator sa 0 okrenem na 1 2 3 ne radi a kada na 4 okrenem radi u cemu je problem zna li iko

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma druze onaj regulator u kabini za hladjenje i grijanje (01234) nemam klimu citao sam reostat nekakav da je otisao gdje se to nalazi u vraziju mater

Share this post


Link to post
Share on other sites

To 01234 je podešavanje jačine ventilatora, a reostat, iliti bolje rečeno rezistor se nalazi pored samog ventilatora kabine, kod suvozačevih nogu, skineš oplatu. Ima par tema sa tom problematikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan hteo bih da pitam moj drug ima fiat punto 1.9 jtd pa je menjao antifriz, jel on ima sraf za ozracivanje sistema i ako biste mi mogli reci gde se nalaze da bih mu rekao da ispusti...pozzz :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav poštovani vlasnici malog Fiat Punta.

Da krenem, pošto sam nov član foruma i kao svi vi muka me natera da se oglasim ovde, naime menjao sam antifriz pre par dana, inače sam "ponosni" vlasnik Fiat Punta 2 2001. 1,2 8v, elem nakon zamene antifriya čuje mi se bućkanje u prednjem delu na mestu suvozača. Inače majstor mi je to menjao i ozračio na dve meste, leptirić na hladnjaku i na crevu ka malom hladnjaku, ali ništa opet se čuje bućkanje iste, odem do Fiataovog servisa u Kragujevcu, inače sam iz Kragujevca, majstor kaze da verovatno treba jos tečnosti, kupim jos litar tečnosti i dolijem mešano sa H2O pošto tako piše i opet isto napuni se iznad maksimu problem ostaje. Inače temperaturu normalno diže, grejanje normalno radi, voda ne curi unutar auta, pa čak odmah nakon vožnje gledam i ispod i pod haubom ne bih li video šta, ako neko zna neka pomaže ili ću doboti napad od ovog Punta, a kupio sam ga letos polovnog i uz ovaj problem desi mi se i čuveni crveni servo volan sinoć, tako da.... :wallbash::veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje tri opcije :)

1. nije dobro ozračen, isprati uputstvo i uradi to sam

2. mali hladnjak je bušan ali kapće toliko malo da ispari pa ni ne vidiš

3. otišao ti je dihtung glave, nadam se da nije to...

Kreni od 1. pa da vidimo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo hvala na brzom odgovoru g-dinu Oktopodu :thumbsup: , drugo, ajd da krenem redom od ponedeljka pa ću javiti šta je urađeno. Čisto da izažemo u susret jož nekom, ako bude imao sličan problem :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar da pitam jedno pitanje jer me muci ne znam sta vise radim menjao sam antifriz na fiat puntu 1.2 8 ventila 2001 god i ozracio kako treba ali mi se cuje u predelu kasete buckanje kad dam gas kao da se presipa voda,jel mi mozete reci sta da uradim jer stvarno vise ne znam sta da radim, nekoliko puta sam ozracio i izlazi cist antifriz do cega se to desava pa bih molio za pomoc......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sto i meni, nisam stigao da pogledam za vikend, ali sutra posle posla idem do majstora da proverim sta je od 3 gore navednih stavki od strane @oktopoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo zanima jedno, a to je da li cu promenom dobiti jaci "mlaz vazduha" tj jace duvanje iz otvora ka kabini (Punto MK2)

Ne znam da li je to problem ili nije, ali vazduh iako vrlo dobro zagreva, on slabo duva, cak i na 4. Na 30cm od otvora izduvavanja se ni ne oseca. Znaci ne bije vazdih nego je blag. Ponavljam vrlo dobro greje, i odmagljuje ali u poredjenju sa Peugeot-om 206 mnogo je slab. Nadam se da me razumete. :)

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenom termostata riješio sam problem grijanja kabine. Šoferka više ne magli, auto ne 'štuca', toplije u kabini - milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...