Jump to content
FAS Goran
Mik

Kućni ljubimci

Recommended Posts

Ja u casi nisam uspeo da je vidim :unsure:,bas je malecka :yes

ali kad izraste izgleda bas gizdavo :w00t:

kakva joj je narav :question: i od kad je gaje kao kucnog ljubimca :huh: ,cime se hrani :)

pretpostavljam da je bezopasna po ukucane :yes ,a ime ste joj da lisamo tako :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podvarak,lud si majke mi xD

Vidi se tu malo levo i sivkaste je boje ;)

Nego,stvarno,chime se hrani i jel ujeda ? :D

Koliko si platio to chudo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je ona levo, mala i siva :) Jbg zanimljivije je tako gledati kako raste i presvlaci se nego kupiti vec odraslu formiranu (barem meni) :) ... ukratko, hrani se crvicima dok je mala a posle moze i nesto konkretnije da joj se baci (npr mali misevi i tako to..) Nije agresivna dok god ne oseti opasnost, tako da se moze i drzati po rukama. Ujed joj je nesto slicno ujedu ose. Cena im je od oko 10e za ovako malu pa do 100e za velike.

Imate ovde ukratko opisano sve najbitnije o ovoj vrsti a i o tarantulama inace.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako je musko?Onda je Spiderman?Kad poraste,hranice se automobilima ko i svi drugi veliki paukovi...thumbdown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ako je opustena :rolleyes: i sita :p -nema opasnosti :thumbup:

a kad nije :evil: ,moze da bude ko u onoj narodnoj :yes

...joj Rado,joj Radmila,sta si sa mnom ucinila :vava: ... :rofl:

Mada,u principu,onaj ko je alergican na ujed insekta :( ,kao ja :unsure: ,ipak je polje da je gleda :unsure: kako setka po terarijumu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo fotki stalne gošće na okupljanjima: Megy sad ima tri ipo godine i idalje zna da pobegne kad joj se ćefne zato je dobila svoj mob, pa kad se nevrati da je lakše prijave gde je viđena...

stenci.jpg stenci_5.jpg Megi005.jpg

mala_megy_19okt_2007.jpg MEGY_16.jpg MEGY_28_03_08.jpg

MEGY_28_03_08_2.jpg MEGY_5.jpg MEGY_2.jpg

A ovo je njena mama Bony koja sad ima skoro 6 godina i uživa u slobodi na placu od 30 ari mog kuma:

boni_1.jpg

BONY_29.jpg BONY_36.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kako je bila malena :heart:

I mama joj je prava lepotica.

Shto se tiche chipa, mislish li da bi je stvarno pronashli?

Ja sam malo skeptichna... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ njuškica - neće je naći pomoću čipa jer čitač čipa imaju samo veterinari i šinteri tako da kada tamo završi čip nema svrhu osim da mene kontaktiraju ... :whistle:

što se gps trekera tiče razmišljam ili to ili trening ogrlica sa tejzerom, koja je pecne kad napusti radijus od 100-200 m od mene, ali za sad uspešno dolazi kući :thumbup: pa je to sve na čekanju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko Leoparda Gekona (Eublepharis macularius)?

Poshto zhivim sam u stanu, chesto mi je dosadno kad dodjem sa faxa, pa bih da imam nekog kucnog ljubimca... Najpre sam zheleo da uzmem Patuljastog Pincha,ali poshto svake nedelje idem u ZR, ne znam kome bih ga ostavio da ga chuva...

Chuo sam da se ovaj Gekon hrani jednom nedeljno nekim buba shvabama i da mu odrzhavanje nije skupo (mislim na mali i veliki servis xD )

Ako ga neko ima,voleo bih da mi kazhe iskustva sa njim!

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga jedan Gekon u akciji :whistle:

geknuo je dva crvica :rofl:

koliko sam video imas na netu dosta o njima po forumima,u slucaju da ga niko nije imao kod nas :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Mik! Uzecu ga za 10-ak dana,40e koshta ako nekog interesuje,ovde u NS i beba je :)

Inache,ovaj zhuti je preleppp!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuo sam da se ovaj Gekon hrani jednom nedeljno nekim buba shvabama

Ako imaš bubašvabe u stanu ne moraš ni da ga hraniš, sam će. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja godzila lepo napreduje (da kucnem u drvo) :thumbup: ... Ima nekih ~6meseci i isto toliko cm u rasponu nogu, jos malo pa selidba u komforniju garsonjeru :)

231109_10150173442608789_551488788_6887389_37150.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih blentica :)

najstarija Aska :)

lj1.jpg lj2.jpg

muski predstavnik Zevs :)

lj3.jpg lj4.jpg lj5.jpg

i najmladja ali i najludja Lara :))

lj6.jpg lj7.jpg

lj8.jpg lj9.jpg lj10.jpg

i malo zajednickih

lj11.jpg lj12.jpg lj13.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš su slatki :thumbsup: to je za njih uživanje sloboda na placu i mini čopor da mogu da se igraju :thumbup: mnogi ljudi se žale kad imaju dvorište... posle 1 haskija - brzo ih bude 3-4-5 :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti IvaneSD,ne moras da brines ako ti negde stane auto :whistle:

samo pozoves tvoje ljubimce :rolleyes:

i mozes da ga odvuces :yes gde god hoces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako je i pocelo prvo je bio jedan, pa samu ubrzo kupio drugog i sad skoro treceg :)))) polako pravim zapregu kako ovo gorivo skace preci su na alternativni prevoz :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja predstavim moju glupacu. Zove se Kali i napunice u novembru 3 godine. Dugo smo razmisljali sta da uzmemo jer je trebao bas cuvar tako da je par rasa bilo u opticaju,ali je iskocila super prilika za nju i uopste se nismo pokajali. Nije dresirana,ali zna osnovne komande. Pametna je neverovatno,ja sam ubedjen da je pametnija od nekih ljudi sto ih znam :thumbsup:

kad smo bila bas mala

image.jpg

malo veca

image.jpg

prosle godine sa stencima,bilo ih je 4 ali ne mogu da nadjem gde su mi ostale slike imam samo ovu. Mnogo posla treba oko stenaca,ali sam morao da je jednom pustim da bi se skroz razvila

image.jpg

i evo sad kako izgleda,tj jesenas jer smo se sad malo ugojili ali leto ce uskoro pa cemo da se vratimo u formu :thumbsup:

image.jpg

i u omiljenoj poziciji. U pravu su kad kazu da pas lici na gazdu,oboje mozemo da spavamo po ceo dan :rolleyes:

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...