Jump to content
FAS Goran
Mik

Kućni ljubimci

Recommended Posts

Meni po nalogu PU Kragujevac pre 5 godina oduzet pit.I to ni manje ni više zato što je uejo pripadnika najmasovnije amnjine.Uredno u ograđenom dvorištu.Pošto en mogu da ga držim u stanu boravio kod dede u kući sa dvorištem.Jedne večeri ciganče preskoči ogradu verovatno da odnese nešto,ker ga sačeka i izujeda ga,spasio ga komšija koji je čuo šta se dešava pa je opalio u vazduh misleći da je dedu potkačio ker.Kad je čuo pucanj pobegao komšiaj dotrčava i pola komšiluka kad ono ciganče i fazon "ko si sad pa ti  :laughing: ".

 

Pozovu mene na mobilni ja dođem,kad tamo već policija,hitna i ceo komšiluk.

 

Ja pogledam i baba i deda čitavi stoje,prilazim panduru on kao jel tvoj pas,ja reko jeste,kao dođi ovamo.I tu počne neka pandurka da mi soli pamet kako je opasna rasa,ovo,ono.Ja reko šta ej bilo ako ujeo prolaznika,ja reko gde kaže iza vaše kuće.Ja joj kažem pa šta će prolaznik tu kad iza kuće iam 15 ari ograđenog placa.

 

Epilog svega ciganin me tužio što ga ujeo ker u mom dvorištu,tj tužo dedu,a i mene gonili kao vlansika kera.Dakle u ograđenom dvorištu,uredno postavjena tabla čuvaj se psa i ker uredno vakcinisan i ja kriv.Čak me zvali i iz udruženja roma i oni pisali neke krivične prijave.

 

Najžešće na sudu,kao tabla nije psotavljena propisno,ja reko kako nije propisno kad stoji na kapiji na sred ulaza,njegov advokat kao on je ušao sa druge strasne,moj advokat kaže sa druge strane enma ulaz kako može da uđe.oni pa ušao je.

 

I posle godinu dana cimanja po sudovima,meni stigne rešenje da će da dođu iz zoo higijene i da odvedu psa na uspavljivanjemkrio ga 6 meseci al na kraju popustio jer počeli svakodnevno da msaraju deudi i da pretresaju dvorište.

 

Znači ništa što je preskočio ogradu,što je u rancu imao pajser,šipku i makaze za armaturu,kriv sam ja jer ga je moj ker izujedao,čak sam i u lokalnim novinama izašao doduše samo inicijali  :laughing: Jedva se i komšija koji je opalio u vazduh spasao,jer je neko iz naselja čuo i pucanj i lavež pa je taj i pozvao policiju.

 

Sad deda ima dva NLT,dok je bilo dozvoljeno puštani u jame,jedan pri susretu sa jazavcem ustuknuo i izađao,drugi iz 4 puštanja dve lisice izvadio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate kanidja, svaka tebi cast, al meni bi pukao film.. ma nije covek pametan, sta raditi u takvim situacijama.. kad god ovako nesto procitam, izbedacim se skroz.. u kakvoj mi gov***jo zemlji zivimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervirao sam se ja ali shvatio da samo gore mogu da naparvim i sebi i porodici,još mi keva advokat i jednio uspela da me izvuče da ne plaćam nikakve kazne.A debelu odštetu je tražio.

 

Čim se tu umešae neke NVO ja sam znao da sam najebao,odmah se odnekut pojavio priručnik koja je preporučena viisna da se posatvi tabalča "Čuvaj se psa" pa dal je adekvatno postavljena ograda tj. al ima visinu koja može da zaustavi psa i brdo drugih stvari.

 

A još postoji uredba od 2005 ja mislim da je na teritoriji grada zabranjeno držati pitove,pa su se i na to nakačili.

 

Kod nas se ispalti biti lopv,joša ko te anhavtaju pa te prevaspitaju obezbedio si se za ceo život,banana država.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je pobegao kad je komsija opalio i zavukao se u kućicu koja je u boksu,komšija prišao i zatvorio boks.

 

Imaju pravo da pucaju samo kad je direktno napadne ili nalete na napad,dok je miran nemaju pravo da likvidiraju.

 

Ja sam tog pita disciplinovao još dok je kao štene pokazivao agresiju ka drugim kerovima,čim zareži dobije vaspitnu po njušci.I uredno se igrao sa ostalkim keorvima bilo muškim bilo ženskim,sve dok su van dvorišta kad uđu u dvorište onda ne toleriše.U parku se igrao sa ostalim kerovima,šetalo ga svako ko kod pita daj da ga prošetamo davao i nikad ni najmanji problem.

 

Al ovde je odbarbnio svoju teritoriju i zato je i najebao.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost uskoro se rastajemo od naseg boxera koji je oboleo od ne izlecive bolesti. Zbog klinca (a i nas) vec tragamo za novim psom i ako je Lexus jos uvek sa nama.

Ono sto nam je jako bitno je da je pas veliki (najmanje kao boxeri) i da je za spoljno drzanje. U kuci nemamo uslova. Dalje je bitno da nije previse komplikovan za drzanje, odrzavanje itd, da nije previse fizicki zahtevan i da nije ovcar duge dlake....

U prvom planu imamo Snaucera ali neke kriterijume zadovoljava i Engleski Mastif, Erdel terijer, pas sv. Huberta (krvoslednik)....

Zbog naravi, dece, odrzavanja........smo odbacili Cane Corso, retrivere, labradore, pa i doge, dobermane, skoro sve ovcare... Da li opet boxera?? Pa....tesko.

Eto. Ako znate nekoga da ima stence pomenutih rasa a vi javljajte.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam MS zbog vise stvari, ne samo naravi, takav nam je izbor...

Joshi nema problema ;)

Boki, dusman iz Smedereva?

Engleski mastif nam je takodje ok.

Bordoska doga takodje.

Otvoreni smo za predloge takodje :) (ako ima nesto sto nismo spomenuli)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bordosku dogu izbegni,jel 90% linija kdo nas ima genetske probleme.Znam 4 slučaja kerova koji su iznenda uginuli ili su kratko ziveli.

 

Uzmi u razmatranje rota,znam dosta porodica  sa malom decom koje imaju rotove i nikakvih porblema nema.Jel si baš vezan za 2. FCI ili može nešto i iz ostalih grupa?

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas vezan za 2.FCI ali nekako se sve na kraju vrati na molose.

Zvao sam dosta ljudi i situacija je takva da sve retke rase (bordoska, erdel, hubert pa cak i veliki snaucer, crni ruski terijer...) u Srbiji imaju odredjenih problema i nije to to... A i kostaju debelo.

Nasao sam boxera 4-5mes star, to mi resava problem odrastanja (nismo u zavidnoj situaciji sto se toga tice) + mogu lagano da ih pustim zajedno jer nije prelazna bolest i naucice nesto od starijeg.

Jednostavno je pretesko naci ok psa a da ne kosta 500€ medju ovim rasama koje su nam super.

Rotovi nam fizicki nisu.....ni meni ni zeni.

Najveca problematika sa odrastanjem je sto klinac cesto ne sme da bude u dodiru sa psom a kad bih doveo stenca od 3m morao bi u kucu i jbg.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje plati malo više i da uživaš u igri sa njim,nego da kupuješ nešto jeftino pa da mučiš i sebe i njega po raznim vet ambulantama  :) evo ja čekam već 2 godine da uzmem Dogo canario,jer je leglo mlado i čekam drugu generaciju da bi bio siguran da je to to.Imaju odličnu liniju,ali nisam smeo da rizikujem sa prvim leglom i prvim teranjem kuje.A cena je 700€,ima i za 200€ al niko ne daje garancije  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas nemas garancije ni za sta. I ovaj snaucer kosta 500-700€ pa opet nikakva garancija.

Ovaj boxer nije jeftin, ima fine papire, ima ih dvojica ali moram da pogledam prvo.

Realno nije to veliki pas jer i onako bi ga uzeo sa 2-3 meseca a ovi imaju mesec dva vise. Jos je to malo. Posebno sto boxeri tek sa dve godine budu zreli.

A i stvarno nisam u situaciji da dam 400-500 i vise evra za psa niti cu biti skoro. Na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdel terijer, vrhunski pas kao i šnaucer veliki, ali ih je greota držati napolju. Šnaucer je mnogo inteligentan pas.
Cane corso, pa o njima sam promenio mišljenje kad sam počeo malo više da se družim sa njima, a mogu komotno napolje.
A da ti uzmeš nešto ovako :)
 
zza357.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zza358.jpg
 
Ova rasa ne dolazi u obzir?
Ja o njima imam samo najlepse reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva nije mogla da ih vidi, a sada ne bi pogledala drugu rasu...

Ako je "agresivan" izgled problem nadji nekog ne kupiranog pa joj pokazi, 99% ljudi kad vide staforda ili pitbula sa usima ni ne znaju koja je rasa u pitanju i nisu im agresivni nego blentavi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...