Jump to content
FAS Goran
Mik

Kućni ljubimci

Recommended Posts

 

E bre kakve kucice imate, sad mi dodje da uzmem jedan komad... :) ali dok sam u stanu nista od toga, ako predjem nekad u kucu imacu 5 kucica :D

Posto nemam kucu a i pitanje da li cu je ikada imati, ja sam uzeo staforda i drzim ga u stanu, redovno se ceslja, kupa, sredjuje stan i nema nikakvih problema, bilo ih je dok nije pomenjala zube, sve je tepihe pokidala i papuce, ali sada nove ne pipa.

 

Ne mogu, za sada ne mogu, žena i ja smo u 35 kvadrata, dvosoban, i ima toliko stvari da pola pobacam kroz prozore ne bi se ni primetilo, a inače volim samo ono osnovno, što manje stvari, guši me gužva, ne bih mogao još psa...a još kakve sam kurate sreće imam utisak da bi mi zapao neki blentavac koji bi non-stop jeo i žvakao sve živo :)

Svaka čast za staforda, obožavam ih :thumbup: baš k‚o da je došla umorna sa posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao braon dobermana, ili kako ih zovu Ameri "Red" doberman. Muzjak, cuvao sam ga 2-3god dok nije uginuo iznenada, za 15min bukvalno. Ili je dobio epi napad ili ga je otrovao neko, trece nema.

Jedina moja zamerka je da su mnogo neznog zdravlja kao rasa, i bas tesko podnose hladnocu. Sve ostalo je za pozeleti. Inteligencija, privrzenost gazdi, ponasanje sa decom, ishrana...ma sve. To sto pricate o granulama uopste nije pravilo. Nikad ne znas koje ce on da odabere da mu se svidjaju ( svska rasa). Mogu da budu i one od 800din kg i one od 80din, nema pravila. Evo moje sadasnje kuce jede neke od 180din i nece ni jedne druge, ni najskuplje, ni srednje, nece ni ono meso iz kesica, konzervi, psecu salamu...samo ove jeftine granule i sve ostalo iz kuce sto mu das bukvalno, i voce i povrce.

Nema tu nekih troskova ako je zdrav pas. Vakcina, revakcina i jos protiv besnila, posle sano na god dana. Tablete za ciscenje redovno, cesce dok je stene a posle redje, na tri meseca valjda. Hranis ga granulama, malo skuvas po nesto, malo od rucka...kombinujes lako. Setnje svski dan i vaspitas ga koliko da nije agresivan ( ako neces vise). Moras uvek da imas i dobrog veterinara a i pare bogami, jer moze da se dese nepredvidjene posete koje nisu jeftine uopste. Ja do mog veterinara imam 80km i plus sve ostalo, al, sta cu, ljubav je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, citao sam dosta,

 

Citaj sto vise.Nemoj bas svemu da verujes ali trudi se da se sto bolje informises.Popricaj sa nekim vlasnikom sa ljubiteljima te rase..Ne sole svi pamet sigurno,neko ima i dobre namere ;) Prodavci ce samo gledati da ti prodaju stene..

 

,pa ja zelim samo normalnog psa za drustvo, setnju, da idemo na trcanje, tipicno druzenje, ne zelim ga za izlozbe, ili tako nesto, jednostavno da mi pravi drustvo,

 

Ti psi za izlozbe kostaju kao dobar auto i tim poslom se bave ljudi koji od toga zive,da se odmah razumemo.

Ne kupuje se dobro i provereno stene da bi se islo na izlozbe vec da bi rizik od nekih bolesti i anomalija sveo na minimum.

Sta npr ako vidis tek kad stene poraste da ima sjebane kukove i da ne moze normalno da hoda?

Sta ako ima neki drugi problem?Hoces ga gledati takvog?

Ili ces se sa njim vuci po veterinarima i sve ono sto si mislio da si ustedeo pri kupovini dati njima?

 

Ne plasim te,samo ti kazem kako stoje stvari.

Drugo za to sto si naveo mozes uzeti i nekog mesanca sa ulice ili iz nekog prihvatilista-azila,zar ne?

 

Hajde malo da se i nasalimo posto je ovo auto forum u tom duhu-neko hoce da kupi Mercedes da bi isao sa njim na pijacu.Pa to mozes i sa Jugom :D

Ne odvracam te od kupovine,samo ti kazem da nastavis da citas na ovu temu pa da onda doneses pravu odluku ;)

 

Loko je prelep,vidi se da je blentica :)

A tek ova Bucina zver ;)

@Nikola Rasic kako se slazu Megi i Maza?Koliko su stare?

A tek kako ova Kuvaljina gospodja uziva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS, sto se tice granula, ako zelis da jede i druge onda prvo mesas ove koje jede malo po malo sve vise sa ovima koje zelis da jede.

 

Svaki proizvodjac rane za pse ce ti reci ovako-psi nisu problem, pojessce bilo koje granule samo da je dovoljno gladan. Problem su macke-ako nesto nece da jedu, u stanju su da crknu od gladi ali to nece pojesti! Evo moj ker npr jeo je do sad 3 vrste Josere, 2 vrste Premila, dve vrste Darling i jednu vrstu Pedigree. 6-7 vrsta konzervi, po neku salamu za kera i po neke prelive za kerove. :D:D:D

 

Usput jede krompir, sargarepu, kupus, karfiol, brokoli, proju, projino brasno, hleb, mleko, grasak................kao svinju da imam  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput jede krompir, sargarepu, kupus, karfiol, brokoli, proju, projino brasno, hleb, mleko, grasak................kao svinju da imam :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Psima ne treba davati krompir, nije zdravo za njih, ne pitaj me zasto posto se nesecam davno sam prosao sve to, krompir, zacinjeno, zrnasta hrana kao sto je pasulj i pilece kosti ne smeju da se daju psima, mada ja nisam za to da se ikakve kosti daju psima da jedu, drugo je to za zanimaciju i jacanje vilice ali da jedu ne, mislim da kosti mogu da se jedu jeli bi i mi. Za pedigre granule sam cuo da gruvaju neke zasladjivace da se psi navuku. Generalno kod nas su royal i hils najkvalitetniji ali i skupi, od jeftinijih a kvalitetnih granula preporucujem joseru.

Usput, laminat nije dobar za psa, em je hladan em klizav i krive noge, sape ce kriviti ka spolja, bolje je daska. Inace treba izbegavati trcanje po betonu i asfaltu, najbolje je po travi, pesku sljunku i tako meksim podlogama.

Te cifre za stence od uzgajivaca su frljanje, prodaju jednog u leglu po tim vecim ciframa a pustaju buvu da su prodali sve i to po mnogo vecim cenama, i da trebalo bi da to garantuje neki kvalitet ali patka, bio sam nekada u tim vodama pa znam, to su vecinom bitange i manipulatori, u Srbiji nije odrzana izlozba koja nije namestena....da ne trujem dalje ali nije nista onako kako oni predstavljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krompir ne valja zbog skroba, ne smeta u malim kolicinama. Pasulj, prokelj, pecurke.....ne daju se psima zbog stomaka, teski su i nadimaju :D

 

Kosti su generalno ok (na kao obrok vec zanimacija uz obrok) sem pilecih tj zivinskihkoje pucaju uz duz i mogu dovesti do ozbiljnog povredjivanja psa posebno velikih rasa koje halapljivo jedu. Ujedno su pilece kosti odlican izvor kalcijuma pa ih mnogi uzgajivaci daju psima ali ih prethodno prekrate na parcice po 2-3cm. Inace to je problem samo sa cevastim kostima - batak i karabatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta mislite da se nalazi u hrani za ljubimce? Sav otpad sa silosa i iz klanica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik proizvodnje hrane premil i uvoznik josere nam je jako dobar prijatelj vec vise od 20god... Nije sve tako kako se prica. Istina ima tu dosta otpada ali ne bi verovali koliko ima i cistog mesa, svezeg povrca i sl.

 

Hrana koja je puna otpadaka od proizvodnje ljudske hrane je cesto jako jeftina, psi je jako vole jer lepo mirise i masnija je od ostale hrane ali mana je sto nema "sve sto psu treba".

 

Takodje, u okviru istog brenda imate razlicite klase hrane. Jedna od kvalitetnijih, Josera, ima dve vrste hrane za mlade pse. Josera Junior je budget klasa hrane sa cenom od 170din/kg, a isti proizvodjac nudi i Josera Kids kao premium hranu od skoro 300din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dosta akvarijum i Boxer :D

Dobicemo dve male zutouhe kornjace. Citao sam po netu i mahom je neko pametovanje, uzgajanje, razmnozavanje.......

Treba mi prosto i jednostavno sta i kako od nekoga ko ih je imao. Kolika posuda i svetlo, na koliko menjam vodu, za hranu znam, i sta je jos najbitije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...