Jump to content
FAS Goran
Mik

Kućni ljubimci

Recommended Posts

Ljudi, jel moze neko da mi kaze gde u NS ili BG ili negde drugde mogu da kupim vevericu ? Mislim na neki pet shop jer mi ne treba ova nasha koja se vida po shumi vec kanadska ili americka i potrebno je da je mladja od 3 meseca kako bih je pripitomio ? Hvala ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam video da postoji i ova tema, pa cu i ja da vam pokazem moju zivotinju, ne plasite se nije opasna kao sto kazu ovi sa vlasti koji traze da placam taksu i za nju ... Zove se Astra, stara je 8 meseci i iako je njena rasa proglasena za opasnog psa, moja zivotinja je miroljubiva

slikano pocetkom avgusta

01_avgust.jpg

slika iz kraja septembra

02_septembar.jpg

i jedna iz novembra

03_novembar.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao i jednog obicnog psa, ali nazalost nije preziveo ove hladne dane, nasao sam ga u kucici smrznutog, a kad je bio mali kad sam ga nasao stavio sam ga u dzep i doneo kuci, nadam se da je negde na toplom sad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razmišljao o malom zeki, (lavlja glava), ali nekako sam se posle opredelio za ribice, nisu mnogo zahtevne, ne laju, ne kukuriču, ne čuju se uopšte :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ribice i ptice nikad nisam cuvao, nije me privlacilo, jednom sam imao malog macka i brat ga je oprao pod cesmu i nije preziveo, a pse sam uvek voleo najvise i uvek imao i brinuo o njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat bi i kliker pokvario, a sto se mene tice, da sam imao dinosaurusa sigurno bi doziveo duboku starost, kao i moj pas, da je bio mladji izdrzao bi ovu zimu sigurno, ali godine su ucinile svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, super su vam ljubimci. :thumbsup:

Kao i kolega beli_Punto i ja najviše volim pse.

Evo jednog primera za sve one koji čuvaju pse napolju, ili nekog drugog ljubimca. I moj pas sedi napolju u kućici u boksu. Kada su krenuli prvi dani zime i prvi slabi mrazevi, on se posle 5 godina života prvi put prehladio. Naravno dobio je adekvatnu terapiju, ali i napomenu da ga nikako ne ostavljamo napolju preko zime, Tj. citiram veterinara: "Kada je napolju temperatura iznad 0 stepeni, može i on napolje. Čim se temperatura spusti ispod 0 stepeni mora da sedi unutra,"

I naravno nikako im davati hladnu vodu za piće preko zime.

I od tada moj pas sedi u garaži i čuva Punta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad samo pomislim sta bi bilo sa ovim malim havanezerom da ga ostavim napolju dok u selu familija drzi lovne terijere koje ne mozes uterati u kucu duze od 15 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moje zverke. Nemacki lovni terijer sad ima oko 2god, lud za 10 :D

Ovo je prvi dan kad sam ga doneo kuci:

gik1.jpg

Onda je malo porastao:

gik2.jpg

Ovo je sa rodjenim bratom:

gik3.jpg

A ovo mu je omiljena igracka :smoke:

gik4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moje ljubimice,zenka rotvajlera,da lismo joj ime Dona,mora da bude italijansko:)

Na slici ima 3 meseca,tad je tek stigla kod nas pa je malo preplasena,sada se vec odomacila.

DSC_0002.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

teriejri su keva,vidi kako su samo dobri,obozavm ih,kao mali moji rodjaci su ih imali,odusevlen sam bio sa njima,samo su malo ludi.

a ovaj Rot :respect: ,znam da je moj klavijaturista imao jednog,koji je bio toliko tezak da je to nesto neverovatno,ne secam se kilaze i bio mnogo mnogo lud,nije mogao niko da mu pridje,kao da je tigar,a ne pas,usapvao ga je na kraju,jer nisu mogli da mu saniraju povredu noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, terijeri su bukvalno ludi! Takvu energiju i srce nisam video ni kod jedne druge rase.

Cuvaju ih ljudi i po stanovima, ali to je u vecini slucajeva opsti haos!

Inace, lecio sam rot-a koji je na poslednjem merenju pre te terapije imao 75 kg, a gazda kaze da ga je nakon toga jos malo ugojio!!!

Inace, gazda mu je drzao pekaru i hranio testom dok je imalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam dosta o rotovima i nisam cuo da ljudi kazu da su imali problema s njihovim ponasalnjem,mada sve zavisi kako ga naucis.

Roditelji od ove moje su sampioni drzave,moj gazda ih uzgaja i on mi je poklonio.

Kod nas je nekih 5 meseci i stvarno smo je mnogo zavoleli,pravi je cuvar kad je u pitanju kuca i dvoriste,a s ukucanima voli da se igra i mazi kao malo dete,fantastican pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj o kome govorim je bio zapostavljen i asocijalan maksimalno. Hoce da ujede koga stigne... Mene, ukucane, vlasnika...

Za vakcinaciju i cipovanje smo morali da ga vezemo za saobracajni znak... Cimnuo je i pokrivio stub!

Nista to nije vezano za rasu, samo narav jedinke kombinovano sa "vaspitanjem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam dosta o rotovima i nisam cuo da ljudi kazu da su imali problema s njihovim ponasalnjem,mada sve zavisi kako ga naucis.

Roditelji od ove moje su sampioni drzave,moj gazda ih uzgaja i on mi je poklonio.

Kod nas je nekih 5 meseci i stvarno smo je mnogo zavoleli,pravi je cuvar kad je u pitanju kuca i dvoriste,a s ukucanima voli da se igra i mazi kao malo dete,fantastican pas.

Ma nisu oni problem,nego je ga nas pevac ludi mlatio kad je bilo mali i ker poludeo skroz :)

Vodi racuna o njemu,jako je osetljiv i ako je grdosija :thumbsup:

Evo ga i moj Djura,zaspao u krevetu kod zene umesto mene.Pili smo zajedno ali on nije mogao vise. :thumbsup:

IMG_1801.jpg

ahahahaahha djura,ahahahha djura zvani djura pijandura

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...