Jump to content
FAS Goran
Mik

Kućni ljubimci

Recommended Posts

NAJBOLJA TEMA NA FORUMU! :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Jao drugari, pa mogli bi stvarno u neku zajednichku shetnjicu? :rolleyes:

Shto se mene tiche, vec sutra.... Ima jedan kafic (Havana/Savana :question: ) na Zemunskom keju u koji su psetanovici dobrodoshli :) (A ne kao u nekim Asterixima :thumbdown: ) (pfff....a ni ne znaju da su Asterix i Obelix imail pseto bash iste rase kao shto smo mi) :harhar:

Inache, ljubimci su preslatki (svi redom) :heart:

Evo mashemo vam repicem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imala zenku Bul Terijera i opet bi uzela iz prve, em su pametni em verni , ma najbolji pas na svetu , lep u svojoj ruznoci. Moram da skeniram sliku nje i stenaca pa cu je okaciti. Posle skoro 13 godina druzenja i ljubavi otisla je u vecna lovista. Smrc.

Sada ih je jako tesko naci. Sa njima je totalno drugaciji odnos nego sa bilo kojim drugim psom.

Divan bulic :) ko su mu roditelji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ma najbolja rasa ubedljivo, veze nemaju s ostalim psima :) ... keva mu je bila od drugara s dorcola, neka madjarska krvna linija (nazalost uginula je) a cale mu je cuveni Ektor od Nemanje sa Zlatibora.

Imas uvek dobru ponudu na bulterijer.rs oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam pse, nekada sam imao Dogo Argentino, ali na zalost nemam je vise.

Sada imam jednog zajebanog macora :)

photo_1.jpg

photo_2.jpg

photo_3.jpg

photo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ma najbolja rasa ubedljivo, veze nemaju s ostalim psima :) ... keva mu je bila od drugara s dorcola, neka madjarska krvna linija (nazalost uginula je) a cale mu je cuveni Ektor od Nemanje sa Zlatibora.

Imas uvek dobru ponudu na bulterijer.rs oglasima

na zalost i tamo muvaju sa stencima tj sa rodovnicima , bas na tom sajtu sam nasla njeno stene u delu in memoriam, odnosno podaci od mog steneta al slika nije jer je stene moje bulke bilo skroz zuto bez belina a onaj pas nema veze sa tim. Moja je bila Luna a otac stenaca Edi, bila ja prva zenka na listi za parenje kinoloskog saveza, bila je veca od vecine muzjaka, i pobedjivala na raznim izlozbama sto je u stvari manje vazno za celu pricu, jer je bila divna. Ako ti treba neki savet oko njih slobodno pitaj. Jednom kad nesto nauce nikad ne zaboravljaju sto je jako bitno, ne moras da im ponavljas komande kao vecini drugih. Vodi racuna na promene vremena, osetljivi su im zglobovi, i cesto moze da se desi da imaju upalu krajnika (ode na zglobove) tada hodaju kao po jajima , sve se nesto vuku, ne pokazuju bol pa je malo teze provaliti da im nesto fali. Al vec ga imas duze pa pretpostavljam da znas sve vec :) u momentu sam previdela da si napisao da je vec star 5 i kusur godina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo_2.jpg

:rolleyes:

Sjajan cicos macos :unworthy:

:heart: :heart: :heart:

@Irokanji, a da se uchlanish na balkankinology i da tamo shnjufnesh.... sigurno ce ti neko od stalnih chlanova dati pravi savet.... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irokanji

znam znam sve uglavnom, progurali smo dosta toga zajedno za ovih 5 god. Dok je bio stene redovno sam bio u kontaktu s ovima sa bt sajta i upijao sam sav info vezan za tu rasu. Uglavnom nismo imali nekih vecih problema (da kucnem u drvo). Drago mi je samo sto je Pako izrastao u pravog porodicnog psa, druzeljubivog i raspolozenog za igru sa svima (pa cak i postarima i strancima koje prvi put vidi), a ne tamo nekog ubicu koga se komsiluk zenta i zaobilazi u sirokom krugu.

Naravno, to ima veze i s genetikom i cinjenicom da su mu s kevine strane par kolena unazad, uglavnom svi bili kucni psi navikli na ljudsko drustvo. Secam se samo kako su ga se svi zentali u pocetku a sad mu prilaze opusteno i daju da im jede iz ruke. To mi je posebno drago jer smo uspeli da razbijemo predrasudu da su u pitanju opasni dzukci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Damjanovic: Hvala ti ! :))

Pa pazi,dvorishte mi je ogromno (ko je bio na skupu da vidi Fiat 500 mogao je videti) i to psi obozhavaju,bukvalno,njima je to raj na zemlji i to je veoma bitno,obe su zhivahne i extra su psi! :)

@Evoluzione: Zeza me to shto sam sam u stanu i ne znam shta ce on raditi kad sam ja napredavanjima,bojim se da mi ne demolira stan!

Inache chitam jako puno o njima i mnogi misli da hrche zbog vilice koja je takva kakva je,ali ne,hrchu zbog kratkih disajnih kanala... Hvala ti na odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko dvoriste = raj!!!

Nikad ne bih kupio psa koji ce biti ceo dan vezan i da mu ne poslvetim barem malo paznje svakodnevno.

Psi su velika obaveza i ko ih kupi samo zato sto su mu slatki onda tesko njima (mislim psima) jer to brzo prodje i sta onda.

Ja imam dva vucjaka i jednog malog mesanca i mogu reci da sto se tice hrane pojudu daleko vise nego svi mi zajedno,moja cetvoroclana porodica.To je jedan da kazem od problema koji ljudi obicno zanemare.

Ako covek resi da cuva bilo sta onda bi to trebalo da radi kako treba ili u protivnom da uopste i ne pocinje.

Ja sam jedno vreme prodavao stence i uvek sam praktikovao da upoznam buduceg vlasnika,vidim gde zivi,kako razmislja pa tek onda da mu dam.

Evo jos par slicica vicice Rone i njenih malih iz poslednjeg okota:

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde kada vec svi prestavljate svoje ljubimce da predstavim i ja

dakle rec je o srednjerektumskom ovcaru,stara rasa ali opasni cuvari...zovem ga zuca!!! Inace je dosta dobro dresiran i da ne zaboravim vakcinisan je!!!evo i jedna slicica

02112010126.jpg

evo i jedna pesmica koju mu posvecujem :"On me čeka, on me uvek čeka,na vratima jedna njuška meka,očima mi srce svoje daje,reči ne zna, ali zato laje..Prijatelji nestaju u tami...i na kraju ostajemo sami, pruži šapu i repom zavrti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da predstavim moju zver...u pitanju je francuska srednja siva pudla i zove se Djura.Evo i par slika koje su mi ri ruci.

IMG_0338.jpg IMG_1282.jpg

IMG_1378.jpg IMG_1502.jpg

IMG_1800.jpg IMG_1803.jpg

P6070023.jpg P6090055.jpg P6200048.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irokanji

znam znam sve uglavnom, progurali smo dosta toga zajedno za ovih 5 god. Dok je bio stene redovno sam bio u kontaktu s ovima sa bt sajta i upijao sam sav info vezan za tu rasu. Uglavnom nismo imali nekih vecih problema (da kucnem u drvo). Drago mi je samo sto je Pako izrastao u pravog porodicnog psa, druzeljubivog i raspolozenog za igru sa svima (pa cak i postarima i strancima koje prvi put vidi), a ne tamo nekog ubicu koga se komsiluk zenta i zaobilazi u sirokom krugu.

Naravno, to ima veze i s genetikom i cinjenicom da su mu s kevine strane par kolena unazad, uglavnom svi bili kucni psi navikli na ljudsko drustvo. Secam se samo kako su ga se svi zentali u pocetku a sad mu prilaze opusteno i daju da im jede iz ruke. To mi je posebno drago jer smo uspeli da razbijemo predrasudu da su u pitanju opasni dzukci ...

ma neponovljivi psi , jednom cu te udaviti pricom i dogodovstinama o njoj :)

Moja je imala 8 stenaca, i u selidbi sam izgubila svesku sa kontaktima gde su sve stenci otisli, pa se ludo nadam da cu mozda pronaci neko stene njene dece :) ima jedan tigrasti bulic , njen sin, na bulevaru sam ga vidjala, dve zenke su otisle u surcin, od kojih je jedna bila ista majka, jedan beli i jedan tigrasti u lestane al dzaba mi sve nemam vise podatke o tim ljudima, cak sam i preko kinoloskog probala da nadjem, jer je leglo bilo ocenjeno i prijavljeno al mrka kapa. Ta zuta je otisla u Banja Luku, al ne onom liku sa bulterijer sajta, a jedan muzjak u Trebinje. I jos jedan muski pojam nemam vise gde je ?? zato sam te pitala ko su mu roditelji.

Moje su se bojali ovi lose obavesteni, jos i dan danas cujem kojekakve gluposti tipa hvatanje grca u vilici i bla bla truc :)

pas je onakav kakvim ga napravis i to je to. A dete iz komsiluka je prohodalo tako sto se uhvatilo za njene sapi i za uvo :) a ova trpi li trpi ... naucila sam je i da gura auto, i da donosi papuce i svasta nesto, pored toga sto je prosla pandursku dresuru, a naucila sma je i da mi vise ne jede stikle na cipelama :) a jabuke su joj bile nagrada :) jednom ju je mama zaboravila ispred prodavnice , a ona cekala i cekala ...i cekala ... i onda smo otisli po nju, cuvala je ceger sirota tamo gde ju je mama ostavila :) a imala je i svoju macku , strogo njen kucni ljubimac koji joj je mast vadio i mucio kad nece da se skloni sa njenog mesta pa dodje da ga tuzi :) ma prica da pricam onoliko :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih, Na žalost, Blek nije više na ovom svetu...na nebu juri mačke..../slike su od pre 15 godina..../

Image_01_2.jpg image.jpg image.jpg

ovde Blek ima 1 godinu .......................ovde ima 5..........................ovde ima 10....

i sve tako do 15-te kada ode....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Damjanovic: Koja je to rasa,Doberman ?

Btw prelep je na ovim slikama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njushkice... i na svetom nikoli su psi dozvoljeni i pozeljni... ja sam leti cesto tamo jer je jedan od retkih splavova gde psi mogu opsuteno da kuliraju uz gazdu i ciniju vode:) :):):) jei jei ja sam za da se svi skupimo.... i sa psima po zemlji lupimo.... evo pozdravlja vas i on .... ovo je tek stigao kod mene sa 9 nedelja :) sad ima 3 godine

Picture_080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da predstavim i ja novog kucnog ljubimca :) U pitanju je tarantula koja se zove Radmila (vrsta Brachypelma Smithi) i posto je jos mala, boravi privremeno u plasticnoj casi.

5285065555_01b255aecc.jpg

Inace zanimljivo za njih je da zive i do 20god, rastu do 20cm a u full opremi izgledaju ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...