Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Doha - Qatar

Recommended Posts

Posle dužeg vremena veliki pozdrav svim članovima FLCS-a

Bio sam skoro 5 meseci u Dohi-Qatar, gde je situacija sa kolima za nas neverovatna... Verovatno ce vam biti zanimljivi sledeci redovi sa informacijama iz prve ruke ;)

Prvo ko ima privatni auto sa motorom manjim od 3 litra taj je sisa :rofl:

Rentala ima sa razlicitim motorima......................

LJUDI TAMO NJE BITNO KOJI JE MOTOR, GORIVO (SUPER BENZIN-nigde ne pise Unleaded) JE 19 DINARA LITAR - 0.8 RIALA QATARSKIH :wallbash:

A najcrnje od svega je što Qatar vadi zemni gas (drugi je proizvodjac u svetiu posle Rusije ), mislim da naftu i benzin nabavlja iz okolnih zemalja LIbija - Kuwajt...

Pazi oni zaradjuju na 19 dinara, a nasoj drzavi je malo 120... propast

Sva kola su sa automatskim menjačima

Nema klasičnih raskrsnica,samo kružni tokovi

Pesackih prelaza nema uopste -ne postoji

Pesaka nema uopste svi voze kola

Ogranicenja po gradu su ponegde 60 a na mnogo mesta 80-100-120

Nasa a i ostale Medjunarodne vozacke vaze do momenta dok ne dobijes Qatarku licnu kartu, posle moras da polazes voznju tamo.

Čim udjes u Qatar odma si u proceduri za licnu kartu i dobijas je u roku od 1. do 3. meseca ako si usao sa radnom vizom ...

Na ulicama nema uopšte ili po koji komad marki automobila :

1. OPEL - dosta OMEGA i Cadilac CAtera (to je Američka Omega) i po neka Insignia

2. VW skoro da nema uopste po neki Tuareg i golf ali samo R32

3. BMW od 530 pa na gore dzipova X6 ima mnogo, A X5 su pretezno rentali, 760 IL je normalna pojava

4. Audi po neki A6 i mnogo A8 i S4--6-8 munje .... preko puta moje zgrade je bio salon AUDI zatvoren HEHE .... ko neveruje imam slike kao i ostali

5. Mercedes samo jaki modeli..AMG-ova na tone

6. Fiat, sta da vam kazem video sam jednog jedinog punta 3 (ne mora da znaci da je jedini)

7. Skoda , slikao sam Oktaviju na plazi cisto bilo zanimljivo

8. Voze se japanci i samo japanci sve komplet od transportnih do Limuzina

9. Ima dosta Amerikanaca skoro svih

10. Taxi vozila sva su im TOYOTA CAMRY

11. A sto se tice ULTRA skupih i Tuniranih vozila to je normalna pojava, ako provedes na ulici vise od 10 minuta mora da prodje neki od zmajeva

I tako......

Ja sam vozio Mitsibishi Lanser 2008 god normalno automatik, sa motorm nisam siguran da li je bio 1.8 ili 2.0

ali znam da je trosio goriva nenormalno ( na par dana sam punio rezervoar 40-ak litara za oko 750 dinara)

Extremne su temperature leti prosek je 45 dosta nedelja bude debelo preko 55 (LJUDI KATASTROFA)

e sad moguce zbog tih temperatura, klima u kolima stalno u Full-u itd..kako ta kola rade na tim temperaturama nemam pojma

Toliko je bilo vruce da kad ujutru das kontakt kazaljka za temperaturu je samo 5mm ispod pola gde stoji i ne mrda tokom voznje, nema sanse da se ohladi skroz.

Ima jos mnogo toga ali sam vec dosadio verovatno..... ajd pa tako

A ako sam promasio TOPIC izvinjavam se i premestite me Hvala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

There can be only one :thumbsup:.... nisam ja, posećivao sam VG ali se nisam nikada logovao ---

što (isuse...) Ima li problema možda ....:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi silenci, nisam nosio aparat stalno, inače bi bilo zlo od slka

A i propustio sam jedan Car Show Doha, tamo je bilo predrndanih prevoza sačuvaj bože.

Vrlo je zanimljivo da nisam video nijedan Skyline GT-R 35 :no a bas mi je bila želja. Isao sam do salona ni exponat nisu imali....

A jest li provalili koliko je slika extra automobila sa parkinga i ulica, Shabani to voze svaki dan kuća-poso-trzni centar :crybaby:

Eee živote :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je zanimljivo da nisam video nijedan Skyline GT-R 35 :no a bas mi je bila želja. Isao sam do salona ni exponat nisu imali....

Zato ih u Dubai-u ima gomila, svaki dan ih vidjam.

Ali na zalost, nema mog omiljenog R34, samo nekoliko R33.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicne slike, zverke samo takve, ijao gde mi zivimo ako se ovo uopste moze nazvati zivljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko si dugo u Dubai-u, šta radiš tamo?

Ja se vraćam u Qatar februar-mart

2 meseca, zasad jos ne radim nista, trazim posao ;)

Inace, situacija sa automobilima se u Dubai-u malo promenila poslednjih godinu-dve. Ranije je bilo bas tako kao sto si opisao u Qataru, a sada se vec moze cesto na ulicama videti Corolla, Civic, Lancer, BMW 3-ka i slicno. I dalje ima svih ovih besnih automobila, ali je vise ovih "obicnih" nego ranije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Dubai-u video samo jednog dizela za 18 dana neko se zeznuo :) al ne mogu da se setim koji je auto bio u pitanju neki mali,zaboravio sam..

Vrlo je zanimljivo da nisam video nijedan Skyline GT-R 35 :no a bas mi je bila želja. Isao sam do salona ni exponat nisu imali....

Zato ih u Dubai-u ima gomila, svaki dan ih vidjam.

Ali na zalost, nema mog omiljenog R34, samo nekoliko R33.

Stojim blizu auto puta od koliko vec traka :) kad nesto bruji neko ludilo ,ja razmisljam koji li je sad auto kad ono r34 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast :D

Ja sam sve ukupno do sada proveo u Dubai-u 98 dana, video sam bukvalno sve i svasta, cak i Veirona na ulici, ali R34 jos nisam :(

Najnovija manija su im mat automobili, ali ne samo crni, nego svakakvi - beli, crveni, narandzasti, sivi,...

Imaju jedan F430 i jedan Murcielago u sveeeeetlo narandzastoj mat boji :D

Ove godine sam resio da ne fotkam atraktivne automobile, s' obzirom da sam ih prethodnih godina dovoljno nafotkao. Ima ih dosta u ovoj temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braaate mili,koji automobiliiii.... Ovo josh nisam video! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...