Jump to content
FAS Goran
oktopod

Bugaru ispao auto sa kamiona

Recommended Posts

Biće verovatno na vestima, ali evo iz prve ruke, desilo se pre 40ak minuta...

Otac mi se vraćao sa posla autoputem, vozio je iza Bugara koji je prevozio nekoliko polovnih vozila kamionom na već poznat način koji viđamo na autoputu. Pored tog kamiona se kretao Renault neki, 19 šta li...

U jednom trenu, vozač kamiona dodaje gas, kreće da "beži" ovom Renaultu, nailazi na onu rupu šta li sec onaj posle Dušanovca i u tom trenu mu iskaču varnice ispod prikolice, moj otac počinje da koči i upalio sva 4 (sreća) i zatim Bugaru sa kamiona spada neki Opel ko u Američkim filmovima kad kradu kola sa kamiona, skreće u levo i udara u zadnje desno krilo ovog Renaulta koji od siline udarca skreće desno ispred mog ćaleta, udara sa oko 80 na sat iskosa (sreća) u desnu bankinu uz žutu traku, zatim se vraća na levo ispred mog ćaleta i uspeva da normalizuje kretanje tako što bočno udara u levu bankinu i tu staje.

Čovek izlazi iz kola, desni točak otpao tj ukrivo stoji, ne zna ni šta se desilo! Otac mu objašnjava, ostaje jedan svedok sa njim da čekaju muriju, Bugarin stao posle kilometar tek provalio da je ostao bez auta...

Kako to može, zar nisu auta osigurana i sajlom? Na stranu da li je bio u brzini, verovatno i da je bio u prvoj od naglog puštanja na asfalt pri 80 cenim da će da iskoči iz brzine, a ručna je verovatno bila bulja i ako je možda bila podignuta, polovan auto itd..ćale misli da je bila suza, meni je to malo neverovatno, ali jeste bio Opel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je vezan za točkove onim trakama na natezanje, ali je pitanje kakvog su kvaliteta te trake. Ručna ne pomaže mnogo jer auto lako može da odskoči sa prikolice koja se jelte klati usled rupe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina da je ocigledno trebao bolje da osigura auto, ali, cinjenica je da mogu 5 godina da me voze po Evropi vezanih ociju i da cu odmah znati ako predjemo nasu granicu...

Jel to ona rampa za poletanje koja vec 2 godine stoji kod Dusanovca prema Nisu u obe trake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

malopre sam na radiju u kolima cuo da je kod dusanovackog mosta na autoputu u pravcu ka Nisu bio udes sa cetvoro ucesnika i da nije ni malo naivan.o tome pricas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta rampa i tu je od kad znam za vozačku a to je 13 godina :thumbsup:

Meni nije jasno kako je mogao da pređe granicu tako. Ne verujem da mu se od granice do ovde nešto zeznulo ako je bio propisno osiguran auto da ne krene.

Otac mi kaže da su "učestvovali" samo taj Bugarin tj njegov auto koji je spao i ovaj u Renaultu kome nije ništa sem što je polupao auto...i to je to, nema više učesnika, a naravno da nije bio naivan s obzirom šta se izdešavalo

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ona rampa za poletanje koja vec 2 godine stoji kod Dusanovca prema Nisu u obe trake?

Ja tuda vrlo cesto vozim i nemam pojma o cemu pricate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je u desnoj traci, a ti kao i ja verovatno tuda uvek ideš levom :thumbsup:

Pre uzbrdice podosta, kao i na samoj uzbrdici ima par štrucova, od čega je jedan ovaj...pa baš rampa za poletanje sa sve rupom za udaranje!

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da vam kažem, ali ja te Bugare obilazim u cugu i širokom krugu!!!! :yes

Često ih viđam na auto-putu BG-SM i naježim se kad vidim kamione sa automobilima....naježim se zato što vidim kako ti automobili skaču po kamionu i to se vidi sa jedno 500 metara. Verujte mi.

Drugo je što se kreću brzinom od 100-11o km/h, ali verujem da je kroz BG u tom trenutku išao 60-70 km/h, ali znam o kakvoj se rampi radi, tako da..... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ona rampa za poletanje koja vec 2 godine stoji kod Dusanovca prema Nisu u obe trake?

Ja tuda vrlo cesto vozim i nemam pojma o cemu pricate?

Hm, malo posle Dusanovca u stvari posle Dusanovca ide krivina na levo i tacno na izlasku iz krivine je ugib, tacno poskoci i legne auto. Znaci jedno 500m pre izlaza za Medak. Nemoguce da nisi primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, da tu sam uvek u levoj traci he,he

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dokaza,ovo sam snimio prosle godine na Gazeli ,konjina je pretovarila kamion samo sto mu tovar nije poispadao :horse:

Biće verovatno na vestima, ali evo iz prve ruke, desilo se pre 40ak minuta...

Otac mi se vraćao sa posla autoputem, vozio je iza Bugara koji je prevozio nekoliko polovnih vozila kamionom na već poznat način koji viđamo na autoputu. Pored tog kamiona se kretao Renault neki, 19 šta li...

U jednom trenu, vozač kamiona dodaje gas, kreće da "beži" ovom Renaultu, nailazi na onu rupu šta li sec onaj posle Dušanovca i u tom trenu mu iskaču varnice ispod prikolice, moj otac počinje da koči i upalio sva 4 (sreća) i zatim Bugaru sa kamiona spada neki Opel ko u Američkim filmovima kad kradu kola sa kamiona, skreće u levo i udara u zadnje desno krilo ovog Renaulta koji od siline udarca skreće desno ispred mog ćaleta, udara sa oko 80 na sat iskosa (sreća) u desnu bankinu uz žutu traku, zatim se vraća na levo ispred mog ćaleta i uspeva da normalizuje kretanje tako što bočno udara u levu bankinu i tu staje.

Čovek izlazi iz kola, desni točak otpao tj ukrivo stoji, ne zna ni šta se desilo! Otac mu objašnjava, ostaje jedan svedok sa njim da čekaju muriju, Bugarin stao posle kilometar tek provalio da je ostao bez auta...

Kako to može, zar nisu auta osigurana i sajlom? Na stranu da li je bio u brzini, verovatno i da je bio u prvoj od naglog puštanja na asfalt pri 80 cenim da će da iskoči iz brzine, a ručna je verovatno bila bulja i ako je možda bila podignuta, polovan auto itd..ćale misli da je bila suza, meni je to malo neverovatno, ali jeste bio Opel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

strasno... da mu se na....s majke, koja dileja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je zapravo opasan gubitak točka na autoputu?

 

Do sada smo imali priliku da vidimo obilje snimaka sa kamera na kontrolnoj tabli, kreiranih tokom godina, ali ovaj iz Virdžinije je itekako zastrašujuć za vozača modela koji deluje kao Nissan Versa sedan. Snimak je prema navodima izvora nastao na I-66 autoputu i startuje sasvim normalno u prlično tipičnom ritmu sa solindom gustinom sabraćaja. Nakon nekoliko sekundi, Jeep Cherokee ispred modela u kome se kamera nalazila, gubi svoj levi prednji točak. Prednji deo terenca se zakucao u asfalt i jasno možemo videti varnice kako lete ispod vozila, dok se vozač borio prilikom ponovnog uspostavljanja kontrole nad njim. Na svu sreću, uspeo je da se izvuče i prilčno dobro iskontroliše automobil pod ovako teškim okolnostima, potpuno zaustavljajući terenac sa strane puta. Vozač je konačno uspeo da zaustavi automobil i verovatno je tek tada otpočeo da shvata šta se to upravo dogodilo.

 

Dok se sve ovo dešavalo ispred modela u kome se nalazila kamera na kontrolnoj tabli, točak je nažalost nastavio da se kotrlja putem, preskočivši betonsku bankinu, usput za dlaku promašivši par automobila i zakucavši se u model koji se kretao suprotnom trakom. Točak je prošao veoma blizu jednog Audi modela, ali je nastavio da se kreće napred ka ostalim vozilima i na kraju je odskočio poslednji put i udario po sred prednjeg veznog lima i maske hladnjaka Nissan modela. Zbog prilično velikih brzina, točak je nakon inicijalnog udarca potpuno uništio haubu automobila, udarivši čak i u prednje vetrobransko staklo, kako bi dalje nastavio kroz vazduh. Video snimak se završava odmah nakon svega ovoga, tako da ostaje potpuno nejasno gde je točak na kraju završio i da li je napravio dodatnu štetu. Nevezano sa konačnim ishodom, postaje jasno da je ovaj odlutali točak ostavio veliki haos iza sebe i nadamo se samo da su vozač i svi potencijalni putnici u Nissan modelu prošli neozleđeno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...