Jump to content
FAS Goran
vmackm

Zamena termostata na Stilu JTD

Recommended Posts

Onda je definitivno neispravan.

Moj koji je poluispravan, kreće da diže temperaturu već posle 1-2km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mogu da proverim da li je ispravan? Posle duze voznje on digne ali treba da se ceka, pa kako da vidim u cemu je problem?

A nema 10tak dana od ugranje

Edited by DAARKO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad jednom dodje skala do sredine - radne temp. tu mora da je zakuca. Ne sme da opada ni nizbrdo ni na leru ni auto putu , nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DAARKO

 

Dijagnostika.

Kada kazaljka ne mrda to ne znači da temp. ne raste...tj. kazaljka se prvi put mrdne kada temperatura dođe na negde oko 30 stepeni (ako sam dobro upamtio kad smo daaavno gledali na dijagnostici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad jednom dodje skala do sredine - radne temp. tu mora da je zakuca. Ne sme da opada ni nizbrdo ni na leru ni auto putu , nikako.

Opadne skala Mico zimi, ali opadne za recimo  milimetar - dva ali istu vrati na polovinu posle 5-6 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se to ne primecuje ali je normalno jer svaki termostat radi u rasponu od - do. Zatvara na xxC i otvara na xxC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja primecivao dugo ali recimo kad me uhvati podji - stani voznja ili semafor bacim pogled na kontrol tablu pa primetim da opadne ali kazem to bas kratko traje. :) Nista zabrinjavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode.

Registrovah se bas zbog ove teme.

Iz bosne sam. Tetmostate mozes naci vrlo sumnjive kvalitete. Gledam ovu varijantu sa r5 i r4 termostatom.

Pls moze li mi neko obkasniti kako to radi. Hocu li se "hvatati za glavu" i psovati sve od reda ili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili procitaj cas temu na kojoj pises :D

Svaku drugi post objasnjavamo kako se ugradjuje termostat i kako sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije strasno.

Problem je sto se taj od renoa zaglavljuje zatvoren,a na stilu otvoren.

Kad se zaglavi otvoren ne moze da se desi nista lose,sem sto ne dize temperaturu.

Ali ako zaglavi zatvoren,a ne primeti se na vreme,moze da napravi lepu stetu.

Skoro svi guraju te termostate,pocevsi od taksista,koji ko zna koliko predju sa njima i to u najsutovijim uslovima i nista...

Znaci stavi od renoa,vodi racuna o tome gde ti stoji kazaljka cesce i ako zelis menjaj ga preventivno na godinu-dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliki je prečnik creva koje ide na originalni termostat?

 

Nisam hteo da izimam 83 ili 86 varijante već sam uzeo R5 GT Behr termostat koji otvara na 89. Deluje, na osnovu građe da će biti lakši za ugradnju.
thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliki je prečnik creva koje ide na originalni termostat?

 

Nisam hteo da izimam 83 ili 86 varijante već sam uzeo R5 GT Behr termostat koji otvara na 89. Deluje, na osnovu građe da će biti lakši za ugradnju.

thumb.jpg

 

Vidi Joshi,hoce uci sigurno lakse jer nema onaj prsten koji je siri od tela termostata.

Medjutim,mozda bude problem stegnuti ga u crevu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špic termostata uvek ide ka dole.

Pošto ti montiraš na gornje crevo termostata onda se široki deo uvlači u crevo a špic ide ka starom termostatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugradio behr termostat od R5 GT:

d857eb11a78117da40bba7a161b2ee7e.jpg

Problem sa ovom verzijom je što je preširoka. Može da se ubudži u crevo ali jako teško.

Umesto toga, majstor je obradio kućište i odsekao nepotreban deo (ovo široko telo).

Sada je situacija skroz okej. Naleže u crevo taman (nije preširoko niti preusko)

Zbog sigurnosti malo je stegnuto šelnom ali mislim da nije obavezno staviti šelnu.

Promena termostata na ovakav način traje 5 minuta, ukoliko prethodno pripremite odsečen termostat.

Kada budžimo onda budžimo do kraja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Digli cene bahahaah

Bio 550 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav

Da vam se prikljucim  i ja sam stavio od renoa 4 termostat i otvara na 83c jer nisam naso od 89-89c.   Meni skala stoji na pol,e sad jedno me muci.Svuda pise da original fiatov ostaje otvoren,a ja sam kod mehanicara video jedan bacen i taj je ostao zatvoren tj drzi ga opruga nategnutog isto kao i rendzin  nerzumem kako ostane otvoren kada ga drzi opruga??ILI ima veze da proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...