Jump to content
FAS Goran
vmackm

Zamena termostata na Stilu JTD

Recommended Posts

Otvorena sezona termostata... Taman da se malo o'ladi na temi o potrosnji :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da je do termostata problem ako motor pocne da se greje na uzbrdici?

 

Uglavnom kad se pokvare, pokvare se u otvorenom polozaju, pa se teze dolazi do radne temperature.

Na nasem Stilu je problem sto na uzbrdici greje u visim brzinama, kad se presalta u nize, onda ohladi.

Auto ostavljen na suncu 15 min i temp zakucana na srediti.

 

Pretpostavljam da je moguce da ne otvara do kraja ili da sporije reaguje. I da, ventilator radi non stop kad tako stoji na i radi u leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladnjak

 

 

kod mene je bila ista situacija, po gradu non stop vrti ventilator i temperatura zakucana na pola a cim krenes malo ostrije uz brdo pocinje da dize temperaturu.

 

Cistio sam hladnjak spolja nije dalo efekta.

 

Zamenio hladnjak i sve Ok.

 

Sad po ovim vrucinama 30+ povremeno pogledam ispod haube ne pali se skoro uopste ventilator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si radio v.servis? Najverovatnije ti je zapusen hladnjak, mada trebas i ventilatore da proveris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki je radjen, ali hladnjak nije proveravan... Vec je zamenjen sada termostat, ide na probu na Frusku Goru, pa cemo videti da li je pomoglo.

Nisam se ni setio da bi mogao biti hladnjak, a ima logike.

 

Jel moze nekako iznutra da se cisti, ili samo nov/polovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je problem resen. Moguce da je bilo i do hladnjaka, jer je pre probe na Fruskoj Gori auto isao na pranje gde se posebna paznja posvetila hladnjaku, za kog je momak iz perionice rekao da davno nije video toliko zaprljan.

 

Moguce da je bilo samo do njega, a da je termostat bio ok. Ali kako je isti imao 12g, nije na odmet sto je zamenjen, sigurica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se priključim ekipi koja je napokon vidjela kazaljku u sredini...

 

Več me neko vrijeme muči termostat...nikako preko druge crte....a mijenjao sam ga originalom prije 5-6 godina u ovl servisu i za to zadovoljstvo su me olakšali za 130 eura.grrrrrr.

 

Ovaj put sam ugradio term od R 5, 9 eura, 15 min posla.

 

čak i lakše je išlo nego što sam se nadao, od alata imbus za ukloniti zaštitnu plastiku, fen za grijanje crijeva i odvijač za šelnu.

 

iscurilo je max deci antifriza to sam vratio nakon procjeđenja.

 

Za sada prezadovoljan, napokon se grijem kako treba.

 

 

Naklon onome tko je to složio.

 

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike im je vek trajanja 5-6 godina.


Juče sam gledao logove dijagnostike i kretanje temperature rashladne tečnosti. Nije bilo zimsko vreme već maj mesec 2012. i 2013. kada je kazaljka zakucana po vertikali.

Sa neispravnim su daleko veće oscilacije temperature što je i logično međutim primetio sam da je i išlo do 94 C (najmanji pad na 78 C) dok sa ispravnim nije bilo tolikog odstupanja već se dugo držala na 85 +/- 1 C. Maximum je bio 90 C. Otprilike slični uslovi vožnje.


I ja sam stavio isti kao što je bio / iz originala Behr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle nedelje zamenio termostat, stavio vernet,a sve iz razloga sto se temperatura sporo dizala i nikad nije bila kazaljka u vertikali. Sada imam problem da po gradu, jedva opet da podize temperaturu, sporije nego ranije. U pitanju je Bor i nema tu mnogo voznje,sve je blizu, ali neverovatno da je sad gore. Sto se tice duzegn puta, temperatura kad se podigne,kazaljka se zakuca na pola kako i treba, sto do sada sa starim nikad nije bila situacija. U cemu je problem da u gradu nece da podighne temp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ovo što Mića kaže.

Ja juče kupio Behr od R5 GT, na 89 otvara.

Odem po termostat a auto dostigne radnu.

Brljam po gradu još nešto, upalio grejanje, on ponovo na radnoj.

Naprasno proradio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva je narav jtd-a kolega, nema ti pomoci tu :D

Nema veze, sve mu je oprosteno!

Ovom mom Facetu ce ovo biti 4. zima, za sada radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, i sve cekam kada ce poceti da zeza. Ali za sada je sve ok, sporo se zagreva, ali kada dodje kazaljka do sredine tu se zakucava.

 

Sada sam proverio evidenciju, zbunio se pa pomislio da mozda nisam dodao neku godinu, ali ne, kupljen 2012. u septembru, presao sa njim  68 000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ovo što Mića kaže.

Ja juče kupio Behr od R5 GT, na 89 otvara.

Odem po termostat a auto dostigne radnu.

Brljam po gradu još nešto, upalio grejanje, on ponovo na radnoj.

Naprasno proradio :)

 

 

Osetio da mu se blizi zamena.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...