Jump to content
FAS Goran
vmackm

Zamena termostata na Stilu JTD

Recommended Posts

Opruga omeksa tj. nema silu da drzi zatvoreno,i voda stalno prolazi ka hladnjaku.Kad sonda izgubi gas nema sile da savlada oprugu i termostat je zaglavljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog navedenog, mora da počne da u kabini duva mlako već posle 5 min. To znači da se greje samo "mali tok" rashladne tečnosti: blok motora + radijator kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mozda je bolje iscupati stari termostat iz kucista.Mislim da je to moguce kroz otvor koji dolazi na motor .Meni super ovaj radi,i odmah greje tj kroz neko vreme.,ali mozda se smanji protok vode kroz dva termostata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo nasao neispravan za svski slucaj :D Izvadio sam bez problema doduse, dok je drug na alfi slomio kuciste iz prve :)

Niko ne vadi stare, mozda znam dva-tri coveka koji su vadili, svi ostali samo dodaju nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda znam dva-tri coveka koji su vadili, svi ostali samo dodaju nov.

Neko vozi bi-turbo, a Srbin bi-termo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po toj logici pretpostavljam da kad crkne Rendzin termo, onda se u crevo samo ugura jos jedan novi :D .


Fiat Stilo JTD Bitermo, ne zvuci tako lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav braco imam jedno pitanje. Vozim stila 1.9 multijet i imam problem sa dizanjem temperature. Vozim auto 30-ak km temperatura se jedva digne do prve crte. Oseti se mlak vazfuh ali nike to to pogotovo kad je hladno. Zanima me da je do termostata ili je mozda nesto drugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da je termostat.

Ali, i pored isparvnog termostata, mjetu treba malo veći gas u toku zime - da bi se zagrejao, vožnja ne bi trebala da je ispod 2000 obrtaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, mislio sam da se ujutru bacim u vadjenje starog termostata, izgleda da me on zeza, ne otvori skroz...ali sam pročitao temu... Ipak ću ostaviti auto majstoru pred radionicu...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites


Danas kad se zagrejao ja stanem i vidim da je boca za antifriz puna do čepa, ja ugasio klimu a on posle par sekundi odvuče antifriz u hladnjak...ne znam zašto je tako odreagovalo...
Ali sam sad video i da su izgoreli džekovi na reostatu, pa on ne upali uvek ventilator na prvu brzinu...to ću da očistim i da zalemim malo.
Taman imam i pitanje.
Na hladnjaku ima dva šrafa za odzračivanje.
Na ovom desnom (bliže termostatu) voda izbije u mlazu kad ga odvrnem...ali na onom sa leve strane ne izbija voda...izašlo par mehurića i to je to... Ugrejan je sistem bio skroz i vidi se da ima antifriza tu, samo ne izbija..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nije malo zapušio hladnjak ? Smanjio protok ? U kakvom je stanju pumpa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izgleda da je negde smanjen protok...e sad gde je ne znam...
Sredio sam džekove na reostatu, istopili se načisto, jedva očistih one pipke...stavio buksne i zalemio sve lepo... Bolje je ali ima tu još neki problem, verovatno skuplji...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući forum pomislih da je naučna fantastika izvaditi termostat iz kućišta :D izvadio za pola sata... Sad samo da vratim sve pa da vidim šta će biti...

IMG_20210731_131605.jpg

IMG_20210731_131616.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...