Jump to content
FAS Goran
Guest maliomladinac

Fiat Grande Punto 1.4 8v / 1.3 MJet - teško ulazi u brzine

Recommended Posts

Kao prvo, pozdrav svima! Duboko vam se zahvaljujem na svim informacijama koje sam crpio od vas mjesecima, iako nisam bio član. Naučio sam mnogo, nadam se da ću još. 

Ponosni sam vlasnik GP-a, 1.3 MJT, 66KW, 6 brzina, (2008 god).

Moj problem je mjenjač, tj. šaltanje u drugu brzinu. Ako normalno ili brzo ubacim u drugu brzinu, kao da preskoči sinkron, ne klizne lijepo. Druga mogućnost je da to učinim  sporije, pa bude okej, ali ga moram čekati ili snažnije povući mjenjač da prebaci, a zbog toga gubim moment. Zna iritirati, pogotovo po uzbrdici. Ostale brzine su savršene. 

Ponekad glatko prebaci, ako okrenem više obrtaja, ali ne uvijek. Možda psiha? Hah. 

Pročitao sam sve što sam mogao, ali svakako bi htio ovdje napisati i probati dokučiti problem. 

Hvala. :)

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)

Pre godinu dana postao sam vlasnik Grande Punta 1.3 75 K , pocetnik sam u vonji i ovo mi je prvi auto, s obzirom da nisam u mogucnosti da ga uporedm sa drugim automobilima jer nemam iskustva zamolio bih za odgovore jer zelim da resim sledece nodoumice. 


Od same kupovine menjac malkice teze ubacuje u drugu brzinu nego u ostale, set kvacila je zamenjen letos kod Gorana. Kolega moj poseduje Grande punta 1.9 130 KS, on mi kaze da i njemu menjac malkice teze ulazi u drugu brzinu nego u ostale i da je to normalno. Ja nisam ubedjen u to, da li to zaista normalno kod svakog Grande Punta ili postoji neki problem, kvar?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje & spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na Stilu je bio tezi ulaz u drugu nego u ostale brzine. Takodje i na koleginom Grande Puntu je druga bila teza od ostalih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege. Od pre nekoliko meseci imam problem sa promenom brzina (manuelac sa 5 brzina) - ali samo kada prebacujem u prvu i treću, imam utisak kao da menjač malo glavi, da ne ubacuje precizno i lagano, kao da ima stepenik. Grande Punto 1.4 (2008). Pre nekoliko meseci sam menjao set kvačila, menjano je i ulje u menjača. Ono što mi pada na pamet jeste da je možda problem do sajli menjača, ako ih ovaj model uopšte ima? Nadam se da nije problem do komplet menjača. Ima li neko iskustava sa ovim? Hvala.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@el.shone

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom. Tako da mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Mozes da pogledas i ovu temu za GP (samo dizelase):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/55884-fiat-grande-punto-13-19-mjet-problem-sa-menjačem/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Pre neki dan sam odradio neke stvari na Grande Puntu 2007 1.3 mjt 90ks, menjao sam sve kompletno, kvacilo, zamajac, druk lezaj i repariran je menjac. Morao sam da ga uradim jer se tresao u nekim brzinama.

Medjutim, sad kad je to sve sastavljeno jako tesko ulazi u drugu brzinu, kao da imam neku prepreku da ubacim, bas me to iznerviralo, a majstor mi trenutno na godisnjem, pa me zanima sta bi to po vasem misljenju i iskustvu moglo biti? 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...