Jump to content
FAS Goran
djolemc

Punto mk.1 - problem sa obrtajima na leru

Recommended Posts

90 % imas neki vazdusni cep u sistemu. Jel ti auto podize temperaturu ili je prokuvao nekada ? Kazaljka zna da laze kada ima vazduha u sistemu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako da odgovorim, vozio sam auto kod majstora, zamenjeni su semerinzi, dihtung poklopca glave, skidan karter i predihtovan, zamenjem opet klinasti i zupcasti jer su se razljigavili od ulja, svuda gde je pustao ulje sada vise nece. Prosli majstor koji mi je odradio ovo da prebijemo neki dug je uradio katastrofalan posao.

 

Sve u svemu resen je sad protok vode, auto se zagreva brzo na leru, sve normalno radi. Medjutim mojim problemima jos nije dosao kraj. Auto se trese u leru, pomalo se to primecuje na benzin a mnogo vise na plin (koji je takodje sredjen, zamenjene membrane, filter), te ja juce kupih svecice, kablove i jednu bobinu, zamenio sve to skoro isto se desava, ucinilo mi se da je malo bolje medjutim nije, kada sam ga kasnije upalio opet je treso ko blesav pogotovu na plinu.

 

Da podsetim, zamenjena je lambda sonda i to je kao bio glavni problem rada na leru. 

 

Sta sad moze da bude osim toga, senzor leptira, step motor?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti sigurno leptir ni step motor, ja sam to zadnji put radio i nije nista reseno, trese na leru, variraju obrtaji, probaj sa dijagnostikom moguce da ti neki od klipova ne radi kako treba.

U tom slucaju bi valjalo odraditi ravnanje glave a to ti je trosak cirka 100€

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, nadam se da nije to u pitanju, a i pre 10 000 km sam radio glavu komplet... Videcemo, opet ga vozim sutra ili u ponedeljak kod majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjene su ponovo svecice i kablovi, stavljene su Denso TT svecice i NGK kablovi i auto radi normalno....
Maximalna preporuka za Denso svecice, uvek mi je auto najbolje radio sa njima.
Hvala bogu nije glava, radjena je pre 10-12k.

Pre Denso sam stavio Beru svecice i kablove, lose su se pokazale/pokazali....

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Braćo i pomagajte ako Boga znate;

Vozim punto 1, 60 s.Od skoro su poceli problemi i to veliki i to:

Nikako nije hteo da pali ni na benzin ni na plin.Dosao drug nekako upalimo preko kablova i to jedva.Otisao kod majstora izmucio se.Mislio je da je pumpa za gorivo, skinuli je bila puna ; mulja" ocistili je, istocili gorivo ocistili i rezervoar, tad sam i saznao prvi put da imam i filter za gorivo( bio korodirao,pun mulja nikad nije menjan pre)( imam i ugrađen i plin uređaj ali nije sekvencionalni).Da skratim pumpa nije mastor dosao do zakljucka da je do sajle za gas, kaze nije bila pod dobrim uglom i upali nekako( bio problem nikako nije radio na leru,i ako ga nekako upalimo odmah se ugasi.Dok samvozio dok grzim nogu na gas njemu brzina pada i vraca se,kao da  ga nesto gusi. npr vozim70 ono ide na 65 pa se opet vrati na 70 a nogu drzim u identicnom polozaju na gas.

i ODOG OD NJEGA SAV srecan,kad opet kroz par dana isto cim stanem na emaforu dok sam na plinu on sam prebaci na benzin, trese se i ugasi se.Probao na onom tockicu za gas za plin i odvrnu ga kad sam na leru ne trese se ali se opet ugasi malo ređe.Pitanje citao sam o klapni gasa, da li ja to uopste imam, jer bi je ocistio ako imam?( kod mene je onaj leptir i na njemu je sajla za gas).

Svaki savet je dobrodosao hvala unapred.

 

 

Kao sto obicano biva jedna muka ne ide sama, već muka muku stiže.:mellow:

JAVIO MI SE PROBLEM SA malim hladnjakom( puko i antifriz se izlio, temperatura mi presla preko crvene a nisam primetio, đek od ventilatora mi se bio odvojio, tako da ventilator nije radio, majstori kazu da sam nikako ne moze da ispadne, jedino ako mu neko pomogne:angry:

Promenio sam mali hladnjak, ali grejanje i dalje nemam, oba creva iz malog hladnjaka se vrela.Dok radi na leru i dostigne temperaturu radnu krene grejanje, cim izađem na otvorenom nikako da postigne temperaturu radnu i da krene grejanje( temperatura pokazuje između radne i minimalne na sredini).Zamenio termostat stavio nov, ali opet nikako da postigne temperaturu radnu ndok vozim. Mastor nema ideju sta bi moglo da bude, osim da je loš nov termostat.Proveravao sam vodu u hladnjaku ne gubi vodu, ali na auto putu ne mogu da dosstignem 120 ni na benzin ni na gas. Da li ovo ima uticaja na paljenje?

Vidim da ima iskusnih na forumu pa bi molio za pomoc. Hvala unapred dobri ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Kupio sam Punto 3 benzinac 1.2 - 2005. godiste, presao 150.000

 

Kada je u leru osetim ponekad kao da na svake 3-4 sekunde malo podigne broj obrtaja. Kao da malo jace bruji mozda i ne podize broj obrtaja, ali se jace cuje cak i malo trese. Kazaljka za obrtaje ne pokazuje promenu tj. bar ne da ja primetim.  U voznji nemam taj osecaj, dobro vuce, jedino to osecaj u leru npr. kada ga upalim pre voznje ili kada stojim na semaforu. 

 

Da li neko ima iskustva sa tim i sta bi to moglo da bude?

Auto je pre kupovine prethodni vlasnik vodio na tehnicki i prosao je sve uredno (imam papir sa tehnickog pregleda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

imam sledeci problem sa mojim Puntom 1.1 benzin-plin. Dok je hladan motor radi sasvim ok, medjutim kad se  ugreje motor na leru trokira, obrtaji padaju na 500, cesto se i ugasi. Problem je posebno izrazen kada vozim na plin, na benzinu ako se i desi da trokira, posle par turiranja obrtaji se stabilizuju. Relativno skoro sam menjao kablove, bobinu, svecice. Bio sam kod majstora za plin, on mi je rekao da treba da se radi step motor. Pitao sam za savet jednog poznatog majstora za karburatore, on mi je odgovorio u stilu ''taj koji ti je rekao da se radi step motor, neka ti on nabudzi'' :) Sta raditi? :ermm:

Edited by puntino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...