Jump to content
FAS Goran
fordoni

Fiat Punto mk.2 / mk.1 - problem sa strujom

Recommended Posts

...punto 1.2 16v i imam problem sa strujom.

Auto je palio normalno dok ga moja sestra nije vozila i palila jedno 14 dana (hehehehe uzas)Naravno posle toga nista od verglanja,pomislim ispraznio se akumulator.Upalim ja njega na kablove ona se vozila dva dana i treci dan opet nece da pali.Resetuje se sat,sve na nuli.Opet na kablove sve ok.Jutros posle hladne noci upali iz prve krene na posao i usput stane do trafike ugasi auto vrati se posle 3 min da upali,opet sve mrtvo.I opet ista prica na kablove,vratila se kuci stajao je 5 sati i sada sam pokusao da ga upalim i sve je ok.Da li je akumulator crkao ili je nesto drugo u pitanju?Veceras sam skinuo klemu i malo nozicem strugao ivice kleme i stubic akumulatora jer sam pomislio da ne gubi kontakt mozda.Sta vi mislite???

 

 

Edited by neshaoct
naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lici na prazan akumulator. Posle malo duze voznje, dopuni se dovoljno da upali ujutru, ali ako stanes posle minut nije se dovoljno dopunio da ponovo upali. Ciscenje klema svakako nije na odmet. E sad da li je crkao acc, verovatno jeste, ali bi trebalo ipak proveriti pre kupovine drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slične simptome sam ja imao kad je bio akumulator, a potrefilo se i da je zaladnelo, tako da je to to najverovatnije, ali prvo odradi merenja ako ne umeš sam, kod bilo kog električara ili elektroservisa televizora ako znaš nekog i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve.

Kupio sam punta mk.b2 1.2 8v 2004god..auto je izgoreo ispod haube sve cak i instrument tabla malo.

kupio sam sve delove i kompletnu instalaciju sa drugog auta (instalacija je kompletna sa mk2 isti motor i svi dzekovi su poklopljeni). jedino mi je kutija osiguraca kod akumulatora od drugog auta i imam na njoj dosta vise releja i osiguraca. kada sam sve sklopio i povezao imam jako veliki problem vec 3 dana.

Problem je taj sto kada okrenem kljuc da dam kontakt, nemam nista na tabli-samo mi sija lampica od airbag-a..nista vise mi ne pali sto se tice table..e sad ovako:

rade mi brisaci, svetla, stopaljke, rikverc svetlo, ventilator kabine, svetlo u kabini, radi mi pumpa od benzina. auto tako bez Kontakta-table vergla i ne baca varnicu na svecice...

Mene zanima kako da resim da dobijem sve to sto treba na instrument tabli, a ostalo cu resiti kasnije, tabla mi pravi najveci problem (jel mozda problem neki rele, osigurac...ubio sam se 3 dana 25puta proberavao, cistio kompletnu instalaciju, osigurace proveravao, mase sve odvijao cistio i vratio jednu po jednu...

ako nekom znaci moze da mi se javi i na 064/266-93-76 limeni..pozdrav

da dodam auto je imao plin i zato se zapalio- sve je to raskaceno i sada bez plina, takodje je imao i alarm koji je isto sada skinut..nema nista od opreme osim SITI...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste sve je to izgorelo i promenjeno sve..motorna instalacija, kutije osiguraca, kompijuter, kod kljuc-brava, promenio sam i druge bobine, cela instalacija zamenjena.

bas bas sve sam zamenio i lepo svaki dzek udzekao gde ide i kako, i to sve proverio 25 puta a i dalje mi pravi problem. cak sam i drugu instrument tablu stavio i ona nece, menjao sam i kutiju sa osiguracima u instrument tabli-stavljao drugu i opet isto se desava, i bravu i kljuc sam menjao ali nista se ne desava.

Kao da mi je instalacija negde u spoju.

kad ispitam instrumentom klemu - i klemu + pokazuje mi da su preko neceg spojene-mislim imam neki malo veci otpor,raskacim mase sa sasije i odmah mi nestane taj otpor sa klema..to me dosta buni..

Da li postoji verovatnoca da preko nekog releja dobija prekid? ako postoji koji je to rele? i preko cega dobija napon instrument tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kompletnu istalaciju proverio i ispitao,svaki osigurac i svaki relej rade sta treba da rade...Pozvao sam neke prijatelje po ovlascenim servisima i neki od njih su mi spomenuli da je 99% samo instrument tabla problem..danas je narucena druga tabla,pa cemo videti za koj dan jel to bio jedini problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probana i druga tabla(3komada),i opet isto se desava...Bio majstor sa dijagnostikom ali nista ne vredi nema napajanje i ne moze kompijuter da ocita nista...Jel neko zna sta mogu da proverim jos????vec 10dana imam problem,sve koje sam zvao ne mogu da rese...moze i ako neko ima nekog dobrog elektricara neka mi poslaje broj da ga zovem...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde ja ne vidim nista na ovom linku,ali one slike sto si mi pokaozao one mi trebaju..samo sto ne znam da ih uvelicam pa ne vidim nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otvoris link kliknes na: "Click here to start download from sendspace" i skines fajl. 8,3mb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok kolege,zahvaljujem se Kanjavom-nick sto mi skinuo slike i poslao...hvala kolega ;)

Nego da se vratimo na auto, ja koliko vidim niko nema neki savet sta bih trebao proveriti ili odakle dobija napon tabla ili preko cega ide?

Naime uz pomoc seme sam uspeo naci nesto, ali to je nista. Jedino sto se novo pojavilo jeste:

auto upali bez problema i radi, ali i dalje nema kontakt na tabli-osim Air bag lampice.

Stavio sam danas farove i za neko cudo pojavi mi se svetlo table kada dam kontakt, e sad na kontaktu imam tablu samo da sija bez lampica i kilometraze, kad upalim poziciju i dalje mi sija tabla isto, a kad upalim svetlo tabla se ugasi...

Jel ima neko ko moze pomoci oko ovog da resim problem? ili da mi neko kaze odakle dobijam te napone (plus,minus) i mozda neko ima resenje kako da upalim tablu da mi sijaju sve lampice?

A da, i dijagnostika i dalje ne dobija napon-sve je to zajedno povezano, kad resim tablu dobicu odmah i dijagnostiku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima imam izgleda navedeni problem e sad cuo sam da moze sa unimerom da se ispita koliko vuce znacilo bi mi da neko objasni kako se to radi i koje su neke normalne vrednosti za Punta znam da mora da ima neku malu potrosnju.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkacis + klemu, postavis unimer na mA i jedan kraj pipnes na akumulator, a drugi na klemu, cini mi se da sam kod mog punta merio pre 2-3god i bilo je oko 50mA (valjda je to normalno, nije pravio nikakve probleme).

Ali samo da pazis, znaci crvena zica od unimera ide na + akumulatora,a crna zica ide na + klemu (- klemu ne diras, ona ostaje na akumulatoru).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo druze ono sto sam ti pricao sinocu vezi instalacije.. bice da nije ista na MK2a i MK2b pogledaj video

Moja tabla Sve radi lampica od kocnica zato sto mi je puklo crevo od kocnica i nema ulja a od vazdusnih jastuka nisam ga kacio na diagnostiku ali zeza me bocni senzor i bravica za suvozacev vazdusni....

moja tabla...

Tabla od punta klasika iz 2010 godine je tabla

tabla sa punta klasika na njoj sijsju samno dve lampice... ostalo drugo ne radiii :wallbash:

nemam el. instalaciju od mk2b ili klasika da probam... da li ce tad da radi.... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo druze ono sto sam ti pricao sinocu vezi instalacije.. bice da nije ista na MK2a i MK2b pogledaj video

Moja tabla Sve radi lampica od kocnica zato sto mi je puklo crevo od kocnica i nema ulja a od vazdusnih jastuka nisam ga kacio na diagnostiku ali zeza me bocni senzor i bravica za suvozacev vazdusni....

moja tabla...

Tabla od punta klasika iz 2010 godine je tabla

tabla sa punta klasika na njoj sijsju samno dve lampice... ostalo drugo ne radiii :wallbash:

nemam el. instalaciju od mk2b ili klasika da probam... da li ce tad da radi.... :realmad:

videli smo se danas i pronasli kvar-problem je drugacija instalacija da ostali znaju...

Evo i ja da kazem RESEN je kvar posle 15dana..menjao sam instalaciju,kompijuter,table osiguraca-obe,kljuc i bravu,menjao 3 instrument table...svaku zicu 25puta proverio i ispitao....Naucio sam NAPAMET kompletnu instaalciju od punta :)...a jedini kvar je sto niko nije znao da spomene da probam instrument tablu sa obrtaljkom ;)...Stavljena tabla sa obrtaljkom i auto radi sve ok..hvala svima na pomoci,hvala i onima sto su pokusali..pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: :thumbsup: Kao sto rekoh drugacija je instalacija.... dosao kolega Limeni da proveri kod mene i resili smo problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem,ne mogu da nadjem masu farova napred na mom puntu...gledam ko blesav a ne nadjem a konstantno mi svetli ona zuta lampica da nesto od osvetljenja ne radi a sve sam prekontrolisao i zamenio i sve su odgovarajuce jacine.pa kontam da je problem u masi.nazad sam nasao ali je tamo ko novo,nema onog zelenila.moj punto je 8v da li je mozda masa negde drugde napred,posto ispred akumulatora je ne nadje...ako neko zna neka pise.pozz

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu i ne pravim zbrku po forumu, ova mi je bila nekako najbliža da postavim sledeće pitanje...

U vožnji mi se dešava da vidim da mi trepne neka od lampica, ali to je samo na blic, ne traje ni sekundu, ali mi privuče pažnju, a najveći trip mi je što ne znam ni koja je ni o čemu se radi, pa me zanima da li se dešava još nekom isto to, ili možda čak ja i tripujem da nešto trepne :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...