Jump to content
FAS Goran
fordoni

Fiat Punto mk.2 / mk.1 - problem sa strujom

Recommended Posts

Kad dam levi migavac, levi far mi radi  gore dole i cuje se kako zuji motoric fara .

Sta je u pitanju ? Masa ili...?

Punto2 1.2 8v 2001 god.

 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri u kakvom je stanju dzek na faru, onaj veliki. Zna da korodira i da pocne ds brljavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Drugar je kupio Punta Hgt-a, koji ima jedan problem.Kada se upali kontakt, na tabli sija lampica za upaljena svetla, pozadi su upaljena, napred ne, takodje i zadnji brisac radi neprekidno :/

U kom god polozaju da se namesti palica, koje god svetlo da se pokusa upaliti, nista se ne desava. Cuje se neko caktanje kod kutije sa osiguracima. Da li je neko imao neko problem slu

Ican ovom, i zanima me da li moze biti u pitanju neki relej ili sta vec?

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ablender pravi problem cim radi zadnji brisac,a hoce i neki relej da zalepi pa da non stop radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resili smo problem. Zamenili jedan relej, i negde je masa pravila problem, kod majstora smo za 200 din to popravili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje i pozdrav svima,
davno registrovan na forum ali me nije bilo. Dolazim s problemom:
Sve češće se dešava da resetuje instrument tablu i gasi osvjetljenje na njoj, neće da upali oborena svjetla ( relej škljoca par puta i prestane ) i žmigavce ( automat žmigavaca ubrzano radi, kao kad je sijalica neispravna ) i neće da upali svjetlo u tapacirungu neba.
Pa mu onda na um padne da to sve upali pa bude sve ok pa opet ponovo...
Kontakt sprejem sam očistio sve priključne kontakte ( ECU, razvodna tabla, priključne stopice releja ), akumulator je dobar
Naknadno ugrađena elektronika je daljinac prije 18 mjeseci i xenoni prije 2 godine ( da ipak sve navedem ).
Ako neko zna ili je imao isti-sličan problem, molio bih za pomoć. Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čvorišta mase, proverio si njih?

Videćeš kada budeš pročitao sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, da se pominju ta čvorišta kao uzrok problema kada krene tako da luduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čvorišta mase, proverio si njih?

Videćeš kada budeš pročitao sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, da se pominju ta čvorišta kao uzrok problema kada krene tako da luduje.

Uradio sam slijedeće : kontakt sprejem očistio priključne džekove i kontakte na ECU-u, razvodnoj tabli ( sve priključke s prednje strane i stopice za releje ), očistio glavnu masu na mjenjaču i obje kleme na akumulatoru, čvorište mase očistio ( kod suvozačevih nogu, kod inercijskog prekidača ). Da li još negdje postoji čvorište mase ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da ima u motornom prostoru ispod akumulatora!Srafi se za stub na kom stoji akumulator!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nadam da sam na pravom mestu sa pitanjem. Akumulator mi pravi muke u poslednje vreme, ne znam koliko je star ne vise od 2godine. Juce upalim auto odem dve ulice pored, ugasim, sva 4, vratim se ma nema sanse da upali. Donesem kuci, otvorim, prazne celije, dolijem destilovanu, punio se citavu noc. Malopre maglenke radile 2minuta opet ista prica. Sta raditi ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto tako pravilo problem na Bravu,jedva vergla,na kraju mi rikne aku,kupim nov posle par dana isto,uzrok alnaser,skinut,remontovan i sada sljaka super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utvrdio sam sigurno da je on, jednom zaverglao u prazno, vratim kljuc, okrenem i bez problema upali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jednom je pocelo da se desava da kada dam desni zmigavac, i stosnem kocnocu pre krivine tempo kojim se zmigavac pali gasi se ubrza za duplo, i rade sijalice i za zmigavac i za stopaljku. Kada zmigavac nije upaljen, a stisnem kocnicu, pali se sijalica zmigavca. Otvorio sam zadnji far u kom se natalozilo malo vode, osusio spakovao nazad i sve je isto. U tom nekom periodu su mi crkli levi oboreni far i desna pozicija (oba napred), sto sam zamenio ali je problem i dalje tu.

 

imate li predlog sta da radim? Ili da ga teram kod elektricara, mada sam zavrsio masinsku skolu i u sustini znam neke osnovne stvari oko kola

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa masom u spoju žica na karoseriji. Na jednom od zadnjih blatobrana se nalazi vijak zavaren na karoseriju, na njemu su spojeni minus polovi  zadnjih lampi. Slična situacija je i napred...

Lociraj taj spoj i pregledaj ga a prethodno dobro proveri konektor koji ide na lampu gde ti se javlja problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se i meni isto, i to na obe strane.. resio sam tako sto sam skinuo stop svetlo i konektor ocistio sa WD40, uzeo ocistio kontakte na stop svetlu sa smirglom i WD, sada radi kao pre:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima za savete, Bojan je bio u pravu.

Kada sam skinuo konektor video sam da su oni plehcici unutur konektora odvojeni, a pin koji u njega ulazi na faru izgleda kao je goreo. verovatno zbog loseg kontakta pa je varnicilo. U svako slucaju, na konektoru sam izvukao plehcice i oba dela naprskao wd-om i sagrebao prljavstinu koliko je moglo smirglom i spicem noza. problem je resen, sve radi kao sat. za slucaj da neko od vas prepozna da taj deo koji je nagoreo moze da izazove problem, ili neko ima isti problem, slikao sam pre i posle oba dela. gore pre, dole posle, logicno. hvala vam jos jednom!

 

preposle.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...