Jump to content
FAS Goran
StingRay

Wofer i pojačalo - iskustva ; povezivanje

Recommended Posts

ljudi....sve radilo super, i pre jedno pola sata u sred pesme mi se ugasi woofer....aa inace gruvao je bas jako. Sta moze da mu bude, da nije vrisnuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

doneo sam wofer gajbi i povezao ga na stub i radi, prekontrolisao sam kablove i sve to, i dosao do zakljucka da je vrisnulo pojacalo, aaa i vec je bilo u losem stanju, tipa kad pojacam muziku i kad mu dodje neki jaci bas ono se ugasi, pa moram da ugasim player pa ponovo da ga upalim...jel postoji sansa da se porpavi pojacalo i koliko bi kostalo da se to odradi, Mislim da nije skuplje nego da kupim neko drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li dobro povezao pojacalo na vufer? Deluje mi kao da impedansa nije dobra (mala je) pa zato preventivno iskljuci pojacalo. Moguce i da je neki kondenzator na izdisaju. Kad je jak bas vuce vise struje. Bitno je da izlazi rade jer je to najskuplje da se popravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro sam povezao, tj nisam ja nego bas elektricar, i to mi je guralo oko nedelju i jace dana, i sinoc, ja seljak na pojacalu pojacao na high power i kad je grunuo onaj bass sto je kao udarac, ugasilo mi se pojacalo, i kad sam upalio nije vise radilo....to mi se desavalo i pre, al kad ugasim i upalim player radi normalno aa sad izgleda da je vrisnulo do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li proverio osigurace prvo?

Meni se jednom prilikom desilo, nisam pazio mnogo, pa mi otisao osigurac blize akumulatoru sto stoji.

I sledeci put nemoj da cackas ako ti je covek lepo podesio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

proverio sam sve osigurace, tj onaj blize akumulatoru nije sigurno, jer meni do pojacala dolazi struja, tj gori zelena lampica...osiguraci na pojacalu su dobri to sam takodje proverio, tako da jedino sta u stvari i moze da bude kvar je da se sjebao izlaz iz pojacala. Ja se relativno razumem u elektroniku, jel postoji sansa da ja sam to sredim, ili moram da ga nosim u servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju servis.

Da provere sta je otislo, i eventualno to zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da li je skupo, videces kada procene. Zavisi sta je unutra riknulo. Kada pogledaju, recice ti, pa ces proceniti sam da li se isplati popravljati.

Ne znam nijedan servis da mogu da preporucim, posto nisam imao nikad prilike da nosim na popravku pojacalo. (nadam se da ce tako ostati :) )

Mada, jesam pioneer HU jednom prilikom (prosla garancija), u rtv servis EKRAN (google), bili su nekada ovlasceni za pioneer.

Bili su korektni, ali ne znam za cene, ne secam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok tebra :D i ja se nadam da ti se nece pokvariti :D

Inace od kad sam ostao bez woofera nikad gadniji zvuk u kolima nisam cuo :D prosto mi dodje da ne slusam muziku dok ne sredim to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, verujem ti.

Ja sam skoro vadio woofer, trebao mi ceo gepek, i zaboravim da sam izvadio.

Da si video cudjenja samo kada sam pustio muziku posle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hhahaha ma kad je meni puko ja ispizdeo proveravao sve tu u 2h ujutru i skontam da ne znam sta je...i vratim se u kola, nastavim gajbi i kao da slusam muziku, hoces djoku, zvuk odvratan kao da slusam karleusu, basa bez, mojra reakcija je bila mrs mamu ti je*em i iscupam plocicu pleyera i vozio sam tako bez muzike. i evo jos uvek vozim bez muzike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da me uputi kod nekog za popravku auto pojacala u Beogradu ili ako ima ovde neko na forumu da se razume ili bavi se sa tim? imam dosta kvalitetno pojacalo Alpine mislim da je oznaka v12, pozajmio sam ga drugu..bla,bla,bla.. i kad mi ga je vratio kao da su spaljeni izlazi ili oslabljeni ne razumem se bas toliko, jako tiho se cuje i zuji.. pa rekoh da vidim da li mu ima pomoci... :dizzy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da ne trazim dalje? nije mi poznata marka ali deluje bas kvalitetno. jos mi lik kaze mora 35 kvadrata kablova kontam da su debeli jer ja imam staru instalaciju od 20. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je cilj da rastreses auto i pomeras bubrege saputnicima, onda je to to :) A sto se tice kabla, 20 ti je malo. Po nekom online kalkulatoru, trebao bi bar 25 za 60A osigurac, i to pravih bakarnih 25kv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo bubrezi ali pre svega treba mi kvalitetan bas ovo sto sam imao je vise vibriralo nego sto je bilo pravog bass-a evo slika...DSC00045.jpg .a cek ovo ima 2 osiguraca po koliko? a ko proizvodi ovo ja iskopah madjarska mada ne verujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sto ti je vibriralo je i zbog samog gepeka. Imas plinsku bocu, alat, itd ... a sve to rezonuje i utice na zvuk jbg. Verovatno ce isto da ti se desava i s ovim vuferom, ako ne i gore :D

Amp ima 2x30A osigurace. Ne znam stvarno cija je to firma i ko to pravi, jedino sto vidim je da se pominje uglavnom po madjarskim sajtovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...