Jump to content
FAS Goran
StingRay

Wofer i pojačalo - iskustva ; povezivanje

Recommended Posts

Pozzz... imam u autu pojacalo snage 800W pa da li mogu na njeg spojiti zvucnik snage 150W.. Hocel' sta "crknut"?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pojacalo stvarno 800w a zvucnik 150w naravno da ce crci zvucnik a mozda i pojacalo ako ga pojacas do kraja to jest preko granice koju zvicnik moze da izdrzi,logicno.

Ako mozes da kontrolises i ne pojacavas do kraja to moze raditi tako.

Naravno tu ima veze i koliko je oma zvucnik i da li je pojacalo predvidjeno za njega mada je verovatno standardan 4 ili 8 oma sto vecina pojacala gura bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki osecaj da se radi o max snazi i da je tih 150W na zvucniku negde oko 50-70WRMS. A pojacalo je recimo 4x100WRMS. Ako sam u pravu, to je idealna kombinacija :) Gain na pola i uzivaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pojacalu je 2x800W jer imam vec woofer od 800W koji raznosi.. ali nek stoji ovako da mi ne rikne pojacalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, imam u zastavi 10 fabricke zvucnike, tacnije 2 visokotonca svaki maks 40w, 2 wufera 16,5cm svaki maks 40w, i dva fullrange 10cm svaki maks 30w, "presli" samo 5 hiljada km. Hteo bih da ih teram do kraja ali imam problem posto mi samo pojacalo iz headunita nije dovoljno. Imao sam Pioneer deh3300ub sa kojim se javljala distorzija kad se pojaca preko 40/62 (70%) ali posto sam nekako uspeo da izgubim plocicu najverovatnije cu uzeti Pioneer deh2400ub osim ako ne zna gde imaju da se uzmu noviji modeli alpine. Ne verujem ni da ce novi headunit moci da tera to kako treba pa sam mislio da kupim neko pojacalo. Posto su fabricki zvucnici u pitanju uzeo bih recimo SAL boxxer 150w. Zanima da li sve to moze kako sam ja zamislio i treba mi preporuka za nekog da mi sve to poveze kako treba.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu fabricki zvucnici predvidjeni da ih tera bilo sta jace od plejera, i zbog njihovih karakteristika i zbog nacina na koji su ugradjeni. Moj savet ti je da odustanes od pojacala, nadji dobar i kvalitetan plejer i dobices max sto se od tih zvucnika moze dobiti. Ako si vec resio da ides na pojacalo, onda promeni komplet zvucnike i ubaci medijapan prstenove da bi dobio na dubini i donekle izbegao rezonovanje vrata i plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa necu da menjam zvucnike dok su jos ispravni, ko sto sam reko, presli 5000km. Jasno je meni da ce zvucnici krace da traju, ali kakve ima veze kad su dobri samo za potapanje kupusa. Kad vec nemam kvlatitenu muziku hteo bih da imam makar glasnu :guitar:

Nego preporucite nekog ko se profi bavi ovim posto ja nemam zivaca da majstorisem sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa pojacalom ce ti ti zvucnici raditi do 2 odvrtanja do daske..:)

Zaboravi na tu ideju.

Najbezbolnije je da stavis te prstenove u prednja vrata i ubudzis nesto bez pojacala. Magnat na pr...

Varijanta sa zadnjim elipsama uvek stoji, ali to je malo vise cimanja.

Kod mene napred samo promenjeni ovi od 16,5 stavljeni najklasicniji Pioneer. Dubina ista kao na fabrickim, bez prstenova idu.

Bolji su bar 3X od fabrickih. Ulaganje....2.000 dindzi...:)

Drndanje plastike se resava sa par komadica sundjer-gume, nema da makne i sa basom odvijenim na max, kao kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam samo jedno prosto pitanje, hocu da stavim woofer u gepek, nabavio sam sve i pojacalo i kablove (koji su poprilicno debeli, velicine prsta) sa ugradjenim osiguracem. E sad, dok sam ja provlacio kablove pre neki dan, prvo mi je prijatelj, koji je inace automehanicar rekao da pazim da se ne zapalim, njega sam iskulirao, zatim komsija koji je tu isto kao neki mehanicar rekao, ti si bolestan, ako ti ne trebaju kola slobodno ugradjuj, moze da se desi da izgoris...i sad su mi nametnuli crv sumnje, Da li stvarno moze da se desi nesto ili?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sve uradis kako treba ne bi trebalo da izazoves nikakav pozar, ja sam preko godinu dana imao ozvucenje u gepeki i na kraju me smorilo i prodao sam sve, jer kad se zanesem sa tim ne cujem kad mi neko svira, a i dosta slabije ucestvujem u desavanjima oko mene, ali mnogo ljudi ovde ima ozvucenje i jos nisam cuo da se neko zapalio ako je sve uradio kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postavio sam osigurac mozda 20-30 cm od akumulatora :D znaci nece biti problema. Dobro je, inace bas sam se smorio kad me spopadose ovi da cu da gorim :D

inace, beli_Punto, stekare su oni :D nece da zovu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi svi kazu da ce da me smori, al za sada, vise se vozim kolima da bu slusao ziku nego sto imam neke potrebe :D istrosih benzin...skoro da ugradim jos jedan woofer xDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...