Jump to content
FAS Goran
StingRay

Wofer i pojačalo - iskustva ; povezivanje

Recommended Posts

Moj predlog je da ne ides mnogo sa zapreminom posto taj woofer bas i nema neku snagu. Znaci 40 litara neka bude neki max. i zatvorena kutija. Mozda gresim ali po meni je najkvalitetniji,najcistiji bas upravo tada. Kutije sa bas refleksom imaju ono strujenje vazduha koje iskreno mene malo nervira. Ali treba voditi racuna i da li se zvucnik bolje ponasa sa bas refleksom ili u zatvorenoj.

Sve u svemu kako god da napravis nece biti lose sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom trebalo bi da sa vuferom koji kupis dobijes i nacrt kutije za koju je predvidjen.

Onaj gore Sony Xplod se inace prodaje jer stoji a nema se adekvatan auto za takvo nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Da se nadovezem na temu. Fabricki player, isti auto. Koje pojacalo da uzmem za SAL-XB10? Hi-Lo adapter znam da mi sleduje. Pojacalo do koje snage? Kakvi kablovi mi trebaju i kuda da ih sprovedem? Jos nisam dovoljno upoznao auto, a sad zimi mi se bash i ne experimentise. Nije moja struka ovo pa se previse i ne razumem... :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet:

Taj zvucnik je bas slabasan i ako se tebi mozda trenutno ne cini tako. Iz iskustva svog,a i drugih znam da ono kao, ma to mi je dovoljno necu ja nikada nista jace i ne idem ja na takmicenje ne drzi vodu :)

Zato ti iskreno preporucjem da u startu uzmes neko malo jace pojacalo,a ne pojacalo koje ce ti zadovoljiti samo taj zvucnik odnosno nekih 100w.

Mnogo ti je bolja varijanta da uzmes neko jace, recimo oko 400w rms-a na koje takodje mozes da slusas i taj tvoj zvucnik,a sutra mozes da uzmes i neki jaci woofer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Woofer je uleteo mnogo mnogo jeftino :)

Tacnije 10e, verujem da ce da svira taman koliko je i placen. A sto se pojacala tice, evo ortak mi uze neko novo SAL-ovo pojacalo po nekoj "nabavnoj" ceni za nekih 45 evropljana, dok je u prodaji to oko 80e kako mi rece. Nisam se jos cuo sa njim da vidim koliko je to wati niti koji je model, samo znam da je novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavna cena 45e... Troskovi izrade, transporta i jos proizvodjac zaradi :)

Ako je 80-tak evra u prodaji verovatno je OK,recimo nekih 4x75w do 4x100w!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj SAL je niskobudzetna firma i kvaliteta u njoj ima ko konja u Fići 750 LE! :rofl:

A u stvari -koliko para toliko i muzike i ono sto je meni u glavi je da je bolje kupiti polovno ispravno i markirano nego taj shit koji nikako ne radi!

Imam pojacalo za tebe koje nije skupo a ispunjava ono sto ti treba a ima i skretnicu u sebi tako da je savrseno za takav vufer.Radi se o pojacalu Sony XM-255EX koje u bridzu daje 150W. Sasvim dovoljno za 30 eura!

A imam i Spectron 4x100w ali to je pojacalo oko 400 eura a polovno oko 180.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da SAL nije neki kvalitet.Ali ako kazes coveku da ne kupuje to djubre nego da kupi Sony koji u principu nije nista bolji od tog Sala...?Sve sony stvari koje mi ovde imamo prilike da pazarimo spadaju u dno njihove ponude,i po karakteristikama nisu nista bolje od firmi kao sto je SAL,MNC,US Blaster....itd.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,ubacio sam u puntica Kenwood-ov cd player(4X50),par GroundZero-ovih zvucnika(precnik160) u vratima i par zvucnika(elipse 6/9GroundZero) na polici i to sasvim solidno radi.Pitanje,koji bi mi pojacalo zavrsavalo poso da povezem pozadi elipse i da ubacim u policu neki vufer,da imam sto izrazeni bas i kvalitetniji zvuk u elipsama?Sve bi ovo povezao na jedno pojacalo znaci elipse i vufer na isto pojacalo.

Ne ocekujem da to sada nesto extremno dobro cuje ali da barem malo dobijem kvalitetniju boju zvuka! Da cujem vase predloge i pojasnjenje odakle da izvucem kablove i kako sve to da ispovezujem.

evo par slika...

elipsa.png

07102010144.png cdplayer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze kod punta da se stavi vufer na zadnju policu (dasku) jer je suvise mala i ne naleze tako stabilno na nosace ... a i veruj mi da taj freeair fazon ne moze da drma nikad kao reflex kutija.

Moj predlog ti 12" GZ + neki 4ch GZ amp da uparis to sve lepo. Prednja dva kanala pojacala na elipse a zadnja dva u bridge pa na vufer. Kablove izvlacis kroz pragove naravno, sa vozaceve strane vuces napajanje i izbijas iza pedala ispod haube a sa suvozaceve strane vuces cinceve. Takodje, razmisljaj o ojacanju police (10mm mediapan) jer ce prilicno da skacu elipse posto si verovatno izvadio ono metalno ojacanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam da pravim policu pa tu da uglavim elipse i neki vufer,da probam da iskombinujem sve na polici,koje jacine pojacalo predpostavljam ne nesto jako i trebami sema kako se ono povezuje pocevsi od akumulatora,cd player-a i zvucnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u oglasima- imam ja dobru stvar pioneer aktivni woofer malih dimenzija,vrlo lepo popuni niske tonove,moze da se montira ispod sedista a moze i u gepek,ja sam bio zadovoljan njime. Naravno da mnogo bolji zvuk dobijas kombinacijom pojacalo+kutija,ali gubis gepek,sve zavisi kakav zvuk zelis da cujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu...Presao sam sa dva 8 incha basa na jedan od 12.Bridzovo sam izlaze....e sad nije mi jasno da li da ostavim stereo ulaz ili da iscupam jedan kanal.Takodje ne mogu da se setim koji se kanal koristi ako ide na mono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

Radi se o sledećem na mome puntu mk2 imam fabričku blaupunkt muziku bez cd, koja je povezana na 6zvučnika i 1 fabrički woofer u gepeku. Svira ko blesava i ne bih je menjao ali sam prisiljen jer je pre neki dan displej radio aparata prestao da funkcioniše samo svetli pozadinsko ali ništa ne ispisuje na njemu. Hoću da kupim neki dobar plejer pa me zanima oko povezivanja svih zvučnika i woofera sa novim plejerom, da li je moguće i da li je neko od vas to radio pa da mi pojasni malo.

Hvala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si zadovoljan kako fabrička muzika svira...

Preporučujem ti da nađeš fabrički cd player Blaupunkt za Punta 2..

I nemaš nikakvih zezanja oko ugradnje,...

Dolazi na isto mesto gde i tvoja (pretopstavljam da je kasetofon)stara fabrička muzika...

Lepo izgleda,lepo svira,...

Ja sam čak pronašao sa mp3 i prezadovoljan sam...

Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je vrlo retka i cene je oko 100e..

Meni doneli iz bratske nam Nemačke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...