Jump to content
FAS Goran
StingRay

Wofer i pojačalo - iskustva ; povezivanje

Recommended Posts

Pozdrav... :welcome:

Zanima me koje kvalitetno pojacalo 100W x 2 RMS na 4 oma moze da se nadje u Bg-u, a da nije skuplje od recimo 200 jura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesa majstor za probleme xD

-Elem....zavisi od firme koja se trazi tj od Brenda...i od toga sta moze da se nadje na nasem trzistu...

-Tehnomanija ima standardnih brendova tipa Pioneer,Kenwood,Sony...dok ja vise preferiram nesto malko sofisticiranije JBL, Infinity koji mogu da se nadju u uscu,u prodavnici BIG BANG...

-E sad ako se trazi jos nesto bezobraznije...za to nazalost nemamo zastupnike pa brendove tipa RockfordFosgate,Bose,Audioban,Harman Kardon...da ih ne nabrajam (ima ih mnogo) morazes naci na oglasima foruma...p.s.pikec je prilicno bogat njima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prati oglase po raznim auto forumima i sta ti izleti povoljno kupuj. :) Ako ti nije hitno siguran sam da ces vec naci nesto kvalitetno a povoljno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, nije hitno. To pojacalo planiram za elipse, tacnije ove elipse na koje sam se nameracio Hertz ECX 690, pa bi da pojacalo bude malo kvalitetnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustvo sa firmom i pojacalom Cerwin Vega EXL 350.2? :question:

Nasao sam jedno za 150 evrica navodno novo. :hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustvo sa firmom i pojacalom Cerwin Vega EXL 350.2? :question:

Nasao sam jedno za 150 evrica navodno novo. :hope:

a/b klasa, idealno za SQ, go for it! ... a da li je novo ili ne, videces po terminalima i konektorima ... mada ne verujem da bi dynablaster lagao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinacija je ok i pristojno se cuje, ali nisam bas za ubacivanje u rupu za rezervni tocak osim ako nemas nameru da busis pod da bi pricvrstio tu dasku, lepis silikonom da neduva na sve strane. Zatim moras da vodis racuna da dobro zastitis zvucnik od stvari koje ces verovatno stavljati nekad preko njega a i da bude otvoren prema gore bez one izolacije na tepihu kako bi se lepo cuo. Mislim da je mnogo jednostavnije i lepse da napravis kutiju sa bas reflexom :thumbsup: racunaj na tu sumu i kablove jos minimum 4000 rsd . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije preslabo pojacalo za taj zvucnik. Za te pare se mogu naci skroz ok polovne stvari.

Na mesto rezervnog tocka jesto mozda lepo za oko,ali za kvalitet zvuka JOK! Suvise je plitko ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostaces bez gepeka.Ta rupa ima oko 40 litara,sto je za taj zvucnik OK,al kad tiupadne koje kakvo djubre na membranu i to pocne da zveci.....Cena je OK,al imas na Limundu i povoljnije kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,za koji auto to planiras?

Ako je 40 litara to je ok, ali kako ces iskoristiti svih 40 litara? Jedino ako mislis da ide samo daska preko koju bi usrafio u pod ,ali mi to nekako bzv.

Fora sa ovim je ta sto gubis gepek i ako ne izgleda tako. Jedino da se odradi pleksiglas koji ce ici preko, znaci fora sa zatvorenim wooferom. Jedino u tome vidim donekle prakticnost u ovome.

Moj ti je predlog jedna mala kutuja sa strane u gepeku koju mozes po potrebi lako da izbacis i bog da te vidi. Moze jako lepo da se to odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je da se ne bakces sa novim stvarima jer su visestruko skuplje od polovnih a daleko kvalietnijih komponenti.

Tako da za pare koje bi odvojio za ovu kombinacju mozes da uzmes pristojne komponente tipa JBL ili neku apinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe se slažem da za te pare uzmeš polovno, imaš i u oglasima ovde na forumu mnoooogo bolje od toga, što je polovno nema veze, za te pare da ne žališ, a i novo ako ti crkne nemaš garanciju na zvučnike nigde, za pojačalo ima ako ti ugrade u servisu...

Evo šta sam ja uzeo za 35 evra pojačalo, 30 vufer, radi već godinu dana besprekorno i prekopotrebno :D

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36965&view=findpost&p=711210

Kablovi jesu 40 eur sa džekovima, osiguračem itd...i naponski i muzički.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi na brzim odgovorima ,eh sad novo bi uzimao zato sto se i ne razumem bas u muziku ,dobro bi dosao neki savet kako sta da gledam na polovnom zvucniku ili ako je neko raspolozen da mi pomogne ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces jeftinije proci ni sa polovnim brendovima.Pojacalo je bitno da je ispravno,ne trosi se,al zvucnik je bolje da je nov.Ovo ti je lepa cena sto si naso.Ipak pogledaj u SAL prodavnici,imas lepih woofera u kutiji i sve to radi vrlo solidno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam bas za sal da li radi dobro. imao sam losa iskustva sa njima u vise navrata , ali recimo za taj kes ima da se nadje polovna alpina typeR u kutiji i da svira i vise od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Kenwood-ovo pojacalo je jako slabo za taj drajver...Svakako je povoljnija varijanta da se uzima polovno...Rezervni tocak je vidjna stvar ali nikako da svira u sam lim jer od tog zvuka nema nista...Malo vise fibera rpeko udubljenja za rezervni tocak i tek ta da mozemo da pricamo o zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,obrni-okreni od basa nista. Poliester je dosta skuplji od recimo menijapana,a 1.000.000 losiji !!!

Samo drvena kutija pravilnog oblika i bolje ne postoji!

Ja sam malo eksperimentisao sa svojom kupijom,nepravilnog je oblika i male zapremine. Kada sam se upustio u izradu iste vazno mi je bilo da lepo izgleda i da pritom bude funkcionalno.

Znaci ostalo je sasvim dosta mesta za tu i tamo neku stvarcicu. Mada od kad sam je napravio nista nisam ni stavio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stoje stvari :) : Drugar ce mi napraviti kutiju za dz na meni samo ostaje wufer i pojacalo ,e sad me zanima kako da vezem pojacalo i wufer na fabricki plejer koji nema izlaz za pojacalo ona 2 dzeka ,i da li je ok ovaj kenwood za kutiju i kolika mi kutija treba za ovo jedno 40l?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...