Jump to content
FAS Goran
StingRay

Wofer i pojačalo - iskustva ; povezivanje

Recommended Posts

Pa to sto ti je vibriralo je i zbog samog gepeka. Imas plinsku bocu, alat, itd ... a sve to rezonuje i utice na zvuk jbg. Verovatno ce isto da ti se desava i s ovim vuferom, ako ne i gore :D

Amp ima 2x30A osigurace. Ne znam stvarno cija je to firma i ko to pravi, jedino sto vidim je da se pominje uglavnom po madjarskim sajtovima.

ma gepek je prazan inace samo boca... nije zbog toga vec zbog zvucnika slab je bio a kad sam za probu stavio 15-icu neku no name na moje glupavo thunder pojacalo vec je bilo cupanje kose. pa sam sve to lepo rasprodao i sad hocu pre svega kvalitetan i dubok bass. do 250e je budzet za vufer i pojacalo polovno naravno.
ja sam izgleda corav. cija je firma? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

braca kinezi sve rade..:) znaci vase misljenje da uzimam? deluje dosta ozbiljnije od onog sto sam imao i nadam se da ce to dobro da grmi...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju debljinu naponskog kabla mi preporucujete za pojacalo...Pojacalo je jacine

4x75w rms 4 oma

i 4x135w rms na 2 oma

 

ja cu ga koristiti na 4x75w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kuda bi bilo najlakse provuci kabal od cd playera do gepeka na Fiatu Stilu 5 vrata ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Puntu instalacije idu sa leve strane ispod obloga pragova i srednjeg stuba, pretpostavljam da je tako i kod Stila.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po defaultu s vozaceve strane ide napojni kabl, sa suvozaceve idu cincevi sa pobudom (naravno pri instalaciji skinu se one plastike sto pokrivaju pragove).

@ShoneBravaGT: koji osigurac imas na ampu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako 2 zvucnika u vratima elipse neke ne znam koje na plejer povezano,pozadi 2 lg elipse i 2x infitniy wuferi sve na pojacalo. U bridge modu mi je sve radilo fino samo sa wuferima (zadnje elipse na plejeru) i udaralo to ali nije bilo bas cisto. Ali nije to sve povezano kako valja,drugar povezivao. Prespojio ja sve ponovo juce,bez bridge-a  i dodam  elipse u sistem znaci 2x elipse i 2x wuferi i kad treba da udari bas  ugasi pojacalo. Verujem da mi treba dosta jaci naponski kabal koji je trenutno 8mm2 pa samo da proverim. :D Wuferi infitiny 12 -ice ne znam koja jacina,moram da ih otvorim da vidim a pojacalo toxic tx -1600 pise 1600w na njemu i na netu sam nasao http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/375000-399999/379542-an-01-ml-4_KANAL_ENDSTUFE_TOXIC_TX_1600N_de_en.pdf skroz na kraju jedini podatak je 1600w sad koliko ima w stvarno ne znam. Imam i kondezator i to je to. Ako imate jos neku ideju za neku doradu pisite :) to sve izgleda (dok nisam ponovo povezivao sve) ovako https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31.0-8/10257121_10202131068099756_4426907618127140301_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da uzmem 25+ sad,zavisi sta nadjem,kad sam uzimao ovaj od 8kvm nije bilo jace u toj radnji a za prvu ruku je radilo mada sam znao da nece biti dovoljno ali me drugar ubedio da ce biti i bilo je ali samo za vufere :p Tek sam uplivao u vodu auto-muzike tako da dok ja sve shvatim i vidim kako sta ali doteracu ja  to u perfekciju sad kad sam usao u problematiku. :D Jedino ako ima neko neki savet za eventualno dodavanje/skidanje nekih zvucnika ili bilo kakav drugi savet za poboljsanje celog sistema bi bilo korisno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo kablove sredi, oni su ti prioritet sad... pogledaj osigurace koji su na ampu pa na osnovu njih trazi kabl, ako ti treba npr 20mm2 slobodno uzmi veci bar za 5mm ;) a ako imas u buducnosti opet nesto jace da pakujes mozes odmah i 50mm2 da stavis ;)

Imas kablove i po elektro radnjama...

Sent from my veš mašina Obodin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,sad trenutno rade samo elipse dok ne kupim jaci kabal za pojacalo :) A na ampu su cini mi se da sam video 2x30 ili 2x15 osiguraci ali ajde pogledacu kad dodjem kuci.:) Gde cu jace od ovoga,pa i sa ovim mi malo fali da mi ispadnu vrata :D U elektro sam i kupovao ali nije bilo jace od ovoga. :( Danas cu malo da pogledam po Bg-u. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudiraj ovaj link http://www.bcae1.com/wire.htm

A ovde imas awg -> mm2 konvertor http://www.engineeringtoolbox.com/awg-wire-gauge-d_731.html

 

I imaj u vidu da su ovi proracuni za pravi kvalitetan kabl (kakvih uglavnom nema kod nas u ponudi), tako da uzmi slobodno i malo deblji od onog sta ispadne da ti je dovoljno. Druga bitna stvar ti je dobra masa. Znaci kabl sto kraci i obavezno osmirglaj farbu pre stavljanja kleme (sraf u patosu od zadnje klupe).

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem sta sam uradio i kako :D Kupio sam kablove 25mm2 i povezao sve,ali povezivanje je sledece,elipse na po poseban   kanal  a wufer je morao da ide u bridge  jer nece da radi kad povezem  wufer po kanalu,gasi mi pojacalo cim pojacam malo jace (od 15 do 20 po plejeru,20 sam maximum izvukao) a u bridge-u radi kao podmazano dokle god treba :D Ko zna neka mi kaze razlog ovoga cisto da znam,vise ne diram nista,samo cu jos da stelujem gain da dobijem sto kvalitetniju muziku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam fabricki woofer u Nuova Bravo i zanima me koliko je komplikovano staviti neki jaci woofer sa pojacalom. U sobi mi stoji 12" Pioneer i JBL 4x35w pojacalo, 2 farada kondenzator  koje je u proslom autu bas fino radilo. Pojacalo je bilo ubridzovano u pionira koji je imao duple ulaze pa je tih 4x35w jako dobro guralo 12-ku.  Zanima me kako da najjednostavnije spojim  ovo na fabricku muziku? Da li mogu kabele koji vode do konektora na fabrickog wooferu i pojacalu samo da nastavim prema ovome ili je potrebno provlaciti druge deblje kablove ( onda imam veci problem gde spojiti izlaze ...) ? Verovatno nebi stavljao kondenzator , mozda bi cak zbog tanjih fabrickih kablova isao na varijantu i sa slabijim wooferom .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fabricki radio bi trebao da ima izlaze za pojacalo tako da je najbolje kupiti neke kvalitetne kablove dobar osigurac min 60A mada nije nesto jako pojacalo tako da mu netreba vise i to je to.

Ili prodaj to sto imas i kupi aktivni woofer i resena stvar.

Najbolje tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislis na opciju da vec postojece kablove koji vode ka fabrickom pojacalu koji je u wooferu  preusmerim na ovo JBL pojacalo ( + , masu i audio ulaz) , jer mi je sve to vec dovedeno do gepeka ? Jedino je pitanje debljina kablova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i to,ali kablove obavezno promeni ipak je to mozda pojacalo od 10-15w a ovo je za duplo pa ako se bridzuje onda ide na cetvoroduplo a i woofer je dosta jaci ima tu opterecenje,a neide nedaj boze da se desi nesto na takav auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba je ta osmica po meni i taj fabricki je sigurno osmica,bolje uzmi sal desetku ili dvanesticu moci ce na te kablove..nekazes da je sal bolji daleko od toga samo mali je zvucnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja tako igrao sa kablovima i pokusavao razne ludorije. Ako hocete da ne menjate kablove a da dobijete neki bolji zvuk kupite elipse za dasku neke malo bolje tipa 80rmsa i ostavite fabricki vufer jer za kvalitetan bass ide kvalitetno pojacalo, kvalitetani kablovi. Jer sa takvim stvarima nema igranja. Deki vidjao sam ja 10tke od mnogo malo rms-a u transsmision line kutiji koje tresu brisace nije bas sve do zvucnika ima nesto i do kutije (zavisno naravno od onoga sto zelite).

Moj otac je hteo kvalitetan zvuk a malo jaci bass uzeo je dve pioneer elipse po 80rms-a i zakacio na signale od zadnjih zvucnika iz vrata, zadnje zvucnike naravno iskljucio i zvuk je ocaravajuci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...