Jump to content
FAS Goran
bojke

Valjci za merenje snage

Recommended Posts

Neso, ja koliko sam skapirao ti se cimas sto ti je snaga na 2000rpm 80ks.. ? Mislim da tolika i treba da bude a kasnije na vecim obrtajima snaga dostize svoj maximum kada je ujedno obrtni momenat nizi.. Ispravi me ako sam nesto permutovao ... Mozda je ipak kod tebe sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ underground

 

Imam jedno 3 posta o svom autu ovde, toliko se cimam.  ;) Probano je isti dan sa kim treba i šta treba, i to je to. To mi je bilo važno da vidim.

Auto stoji kući, kad mu dođe mali servis uradiće se, pogledati usput tada EGR i to je to. :)


Pa zar nije lakse da ako je otklonio kvar dodje sa onim clanom koji treba da se pojavi ovih dana i da izmere zajedno?


Milutin će doći kao što smo se dogovorili, najaviću ti ga, i računaće se kao da je i on bio na grupnom merenju. :thumbup:
Ja ću možda tek za jedno mesec-dva kada se bude odradio mali servis, pogledao EGR i šta sve već treba da se pogleda/pročisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, može da se organizuje opet, nešto ne verujem da će se buniti iz NovaSpeed... :):D

Ae, počnite sa spiskom:

 

1. Danilo1

2. Dovla

3.

4.

5.

.

.

.

 

Ae kad se skupi barem 5 da zakažemo termin, preostalih 5 će se onda lakše upisati. Realno, opet bi verovatno bila neka subota jer u toku radne nedelje je praktično nemoguće iskombinovati sve ljude.

Jedino je sigurno da nedeljom ne može da se vrši merenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Danilo1

2. Dovla

3. Šulc

4.

5.

6.

.

.

.

 

ako me ne posalju u pariz da jurim teroriste :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi smelo.

Koliko znam, trebao bi auto da se izbaci iz brzine, da se stisne kvačilo i tako ''puste točkovi'' na valjcima.

 

Je l gore crveni Nuova Bravo 1.9 MJet150 u trećoj brzini meren, koliko sam pogledao klip od početka, čini mi se tako:

00:05 kreće, prva brzina.

00:08 druga brzina

00:11 treća.

Ne vidim još jedno šaltanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi to o mom autu? Meni su da lisamo snagu na točku, bez tačnog merenja gubitaka u transmisiji. Ja sam bio na merenju u decembru prošle godine:
 
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65211-i-još-jedan-fiat-bravo-19jtd-konačno-da-se-predstavim-moju-deregliju/?p=1153187

Evo grafika:
 
cxcv980608.jpg
 
Pošto su tek otvorili valjke sofver upravo im je stigao softver koji preračunava obrtni moment i pokazuje obrtaje motora. Nisam mogao da čekam da ga instaliraju. Ovo je snaga na točku mereno u trećoj brzini. Ale kaže 135KS na radilici. Toliko za sada. 
P.S.
Nadam se da ubuduće neće naplaćivati krečenje garaže :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...