Jump to content
FAS Goran
bojke

Valjci za merenje snage

Recommended Posts

24 minutes ago, DraganUS said:

 

 


Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Mislim da nine koeficijent potrefio kako treba ili sta vec ide. Realno tesko da ce izbaciti 30nm vise tek tako. Kad dodjem kuci bacicu pogled na dyno fabricki i uporediti.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

trebas da vidis prvo stanje mapa mafa korekciju dizni!!!!!!!parametre zadati ostvareni pritisak turba u stocku,onda dalje ....lagano ako hoces to da skockas kako treba,jesi zatvorio agr fizicki?(mislim i softwerski?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel ubacio dobre korekcije i slicno, ja sad gledam na netu, po nekim kalkulatorima bih trebao da imam ravno 150hp. Tacnije na tocku mi je izbacio 122hp sto mu dodje 150 po tim nekim kalkulatorima, ali valjda oni znaju bolje na valjcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

To je normalno za 2.4mjet, obicno izbaci manje ks, vise nm, ko zna kako zasto, ali uobicajena pojava sve i sa dpf i kada je mlad auto sa niskom km. 

Zato u praksi, a i deklarisano ne ubrzava znacajno bolje od 2.0mjet pri punom gasu, ali zato cupa i lepi sa niskih rpm.

Izgleda da jeste. Sad sam bas nasao stock vs tunned kod poljaka.

 

chip_tuning_wykres_z_hamowni_2.4jtd_m_20

2 hours ago, zalik said:

trebas da vidis prvo stanje mapa mafa korekciju dizni!!!!!!!parametre zadati ostvareni pritisak turba u stocku,onda dalje ....lagano ako hoces to da skockas kako treba,jesi zatvorio agr fizicki?(mislim i softwerski?)

 

Nisam nista gledao. MAP, MAf, parametri dizne nista nije dirano ni cisceno. Ocisticu MAF i MAP, pregledati dizne korekciju i na drugi dyno. Mislim da cu u NS gde je Milutin radio jel vidim da je on izbacio fabriku.

 

 

5 minutes ago, Milutin-NS said:

@PremieRacing - sta si ti merio i koliko ks? Da vidimo cisto ima li razlike nova vs. Safetovi valjKci...

 

Ja iskreno ne znam da li je covek stigao. Bio je u Sremcici, izgubio kljuceve od kola, obijao kola i na kraju krenuo. Ja sam morao da odem za KG da uzmem kadicu tako da @dellas mozda zna da li je stigao.

 

@dellas sta je uradio e60?

1 minute ago, DraganUS said:

Izgleda da jeste. Sad sam bas nasao stock vs tunned kod poljaka.

 

chip_tuning_wykres_z_hamowni_2.4jtd_m_20

 

Nisam nista gledao. MAP, MAf, parametri dizne nista nije dirano ni cisceno. Ocisticu MAF i MAP, pregledati dizne korekciju i na drugi dyno. Mislim da cu u NS gde je Milutin radio jel vidim da je on izbacio fabriku.

 

 

 

Ja iskreno ne znam da li je covek stigao. Bio je u Sremcici, izgubio kljuceve od kola, obijao kola i na kraju krenuo. Ja sam morao da odem za KG da uzmem kadicu tako da @dellas mozda zna da li je stigao.

 

@dellassta je uradio e60?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas izmerio debljinu živaca i izdržljivost srca... ceo dan uz k, dobro je da sam se živ vratio kući i sad idem da spavam do sutra. Na merenje sam došao sa ogromnim kašnjenjem kad su svi već otišli i nisam nikoga video i upoznao i jako mi je krivo. Mislio sam da će danas biti extra druženje ali jbg...

 

Btw kod mene izmerena skoro fabrika, što je super (Punto 130ks):

 

20171209_142454.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izbacio 147ks i 320NM sto je skoro fabrika - fali 3ks i 20NM, negde se zagubili ali to je to, sad sam siguran da je zdrav i spreman za remap :)
7aa4a7c1e9a8b845e464ef5f68fc30e5.jpg

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gurao je ruku tamo gde nije trebalo, a limena zver je to znala da kazni

 

Corvette valjci

 

Nesreće na valjcima za testiranje karakteristika automobila nisu retkost, a po pravilu se vezuju uz nedovoljno bezbedno postavljene automobile. Najnoviji video, koji prikazuje jednog neopreznog zaposlenog koji je umalo stradao, zapalilo je društvene mreže. Na valjcima se našla Corvette ZR1, a nesrećni radnik je imao zadatak da metlom očisti točkove od zaostalih kamenčića u gumama. I da, točak je povukao metlu i samog radnika kojem je ruka prošla kroz valjke. Izgleda bolno i zastrašujuće, ali nesrećnik je ipak imao sreće i iz nemilog događaja je izašao nepovređen.

 

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li interesenata za merenje? Cuo sam da AMSS ima nove valjke i za grupne posete naplacuje mizernih 1000 din po autu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zainteresovan ali samo ako bude to uskoro (narednu nedelju, nedelju i po dana), u suprotnom i ovako ide negde na remap pa ce se tamo meriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno za vanredni tehnicki kad te pandur zaustavi i ucinis mu se sumljivim. Tesko vidim razlog za bilo sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmeris i ima manje ks od deklarisanih i spuste ti cenu osiguranja, al kad bi se zezali :D 

 

Ne mere snagu ni u nemackoj ni svajcarskoj na tehnickom iako zagledaju sve tipa potrosenost metlica brisaca, potrosenosti plocica, rad klime i ventilacije, et felne, klirens auta itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam zainteresovan, samo da se uklopim zbog posla. :) Ima amss valjke odavno, ali se nije nesto reklamirao :D Bilo bi dobro da tamo ima i neko krsten da zna da procita mapu, da mozda uvidi neki problem i slicno....ovo "ks-nm", to znam i ja da procitam :D Ali verovatno koliko para-toliko muzike. Svakako bih isao....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...